Pogoda w Abu Dhabi. Czy warto odwiedzić ten emirat zimą?

Zimowy wypoczynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to doskonała propozycja dla tych osób, które nie lubią marznąć i chodzić po śniegu. Jaka będzie pogoda w Abu Zabi w najbliższych tygodniach? Zobaczmy!

abu dhabi pogoda

ZEA to kraj o typowo pustynnym charakterze, położony w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego. Nad wodami Zatoki Perskiej nie brak wilgoci. Im dalej od wybrzeża, tym bardziej suchy staje się klimat. W kraju tym lato zwykle jest bardzo gorące, a temperatura dochodząca nawet do 50 stopniu skutecznie pozbawia turystów chęci do poruszania się po poszczególnych emiratach. Kiedy najlepiej zaplanować wypoczynek w Abu Dhabi? Spójrzmy na informacje z ostatnich lat.

ZEA i warunki pogodowe. Kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj?

Zanim skupimy się na pogodzie w Abu Zabi, spójrzmy na to, jak wygląda sytuacja w całym kraju.

Zobacz też:
Capital Gate – krzywa wieża w centrum Abu Dhabi. Poznaj najbardziej pochyły budynek na świecie!

Dane klimatyczne dla całego kraju

Zjednoczone Emiraty Arabskie to przede wszystkim suchy klimat i spore upały. Latem można tu na termometrach odnotować nawet 50 stopni, co skutecznie zniechęca nie tylko do pustynnych wypraw, ale i mniej forsownych spacerów. Lepiej jest w miesiącach zimowych, szczególnie od grudnia do lutego. W tym czasie w Emiratach jest najchłodniej (pomiary pokazują tu nawet 18-20 stopni), a nocami na pustyni trzeba się liczyć nawet z przymrozkami.

Deszcze w ZEA najintensywniejsze są w okresie zimowym, a ich suma w tym czasie wynosi około 20 mm. Roczna suma opadów w tym kraju nie przekracza jednak 100 mm (wyjątkiem są tereny górskie, gdzie w ciągu roku może spaść nawet 140 mm wody.

Częstym zjawiskiem w tej części świata jest też szamal, czyli wiatr pojawiający się zazwyczaj wczesnym latem oraz w okresie zimowym. Jest on dość chłodny, a skutkiem jego działalności są burze piaskowe.

Kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj?

Jeśli planujesz wypoczynek na Półwyspie Arabskim i chcesz maksymalnie wykorzystać spędzany tu czas, unikaj planowania urlopu w miesiącach letnich. Średnia temperatura powietrza w tym czasie waha się od 33 do 45 stopni. Są to warunki, w których większość osób ogranicza się do przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach lub odpoczynku na plaży (najlepiej w cieniu palmy).

Zobacz też:
Poznaj Abu Dhabi – atrakcje i zabytki. Co warto zobaczyć w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Chcesz spędzać czas w bardziej aktywny sposób? Najlepsze warunki do zwiedzania panują tu w okresie listopad – marzec, choć jeszcze w kwietniu można nacieszyć się sprzyjającą pogodą. To właśnie w okresie jesienno-zimowym znani organizatorzy turystyki najmocniej kuszą ofertami wyjazdów nad Zatokę Perską.

Abu Dhabi a pogoda. Jakie warunki panują w tym emiracie?

Stolica ZEA, Abu Zabi, cieszy się coraz większym powodzeniem w oczach turystów. Kiedy najlepiej zaplanować wypoczynek w tym emiracie?

Dlaczego warto zwiedzić stolicę Emiratów?

Choć to miasto jest stolicą kraju, większość turystów swą uwagę koncentruje na Dubaju. Na szczęście najważniejsze dla państwa miejsce również ma swoich sympatyków, a jego atrakcje stają się coraz lepiej znane. Co warto zobaczyć? W jaki sposób można spędzić 14 dni w tej części Półwyspu Arabskiego?

Na liście najważniejszych atrakcji znajdują się:

  • Meczet Szejka Zayeda;
  • Masdar City, zwane miastem przyszłości;
  • Ferrari World;
  • wycieczki po pustyni.

Pogoda Abu Zabi a położenie księstwa

Na to, jakie warunki pogodowe panują w tym emiracie, istotny wpływ ma jego położenie. Księstwo to zajmuje aż 86% powierzchni kraju i ma charakter pustynny. Część emiratu posiada jednak dostęp do wybrzeży Zatoki Perskiej, a w jego skład wchodzą również znajdujące się na niej wyspy. Takie położenie sprawia, że turyści coraz chętniej decydują się spędzić urlop właśnie tutaj.

Zobacz też:
Qasr Al Watan – co kryje biały pałac w Abu Dhabi? Odkryj arabskie dziedzictwo i jedną z największych kopuł na świecie

Abu Dhabi prognoza roczna

Jak, pod względem pogodowym, wygląda rok w tej części ZEA? Średnia roczna temperatura w Abu Zabi wynosi 28 stopni, a średnia opadów utrzymuje się na poziomie 42 mm. Najlepsze warunki dla turystów panują tu od października do maja. W tym czasie temperatura wynosi jedynie od 25 do 33 stopni. Najgorszym okresem na planowanie wypoczynku w tej części Emiratów jest okres wakacji. W lipcu i sierpniu upały przekraczające 40 stopni są tu normą.

Długoterminowa prognoza dla Abu Dhabi

Jeśli chcesz spędzić urlop w tej części świata, zwróć uwagę nie tylko na aktualne, ale i długoterminowe prognozy pogody. Tu znajdziesz prognozy na najbliższe, zimowe tygodnie. Czy będzie padał deszcz? Sprawdź zapowiedzi nie tylko na najbliższe 10 dni, ale i trzy miesiące.

Abu Zabi pogoda na grudzień 2021

Chcesz spędzić okres świąteczny wśród pustynnych piasków lub na plażach? Odwiedź to miasto w grudniu. Temperatura wynosi wtedy około 26 stopni, a suma opadów to zaledwie 2 mm. W tym czasie możesz nie tylko zwiedzać okolicę, ale też korzystać z morskich kąpieli (temperatura wody w tym czasie wynosi średnio 27 stopni).

Zobacz też:
Ferrari World Abu Dhabi — odkryj rodzinne oblicze ZEA

Pogoda Abu Dhabi a ferie w styczniu

Chcesz sprawdzić zapowiedzi na styczeń? Prognoza pogody w Abu Dhabi na ten miesiąc przyciągnie tych, którzy wolą bardziej rześki klimat. To czas, gdy w Emiratach jest najchłodniej, a termometry zwykle pokazują około 24 stopni. Deszcz w tym czasie nie jest większym problemem, możesz zatem liczyć na idealne warunki do zwiedzania i pustynnych wypraw.

Abu Zabi Prognoza na luty 2022

Ile będzie wynosić średnia temperatura w lutym? W dzień możesz liczyć nawet na 24 stopnie, a przypadku wody na 21stopni. W ciągu tego miesiąca może się zdarzyć jeden deszczowy dzień. Przez resztę miesiąca możesz w pełni korzystać z miejscowych atrakcji i zwiedzać okolicę.

Pogoda i klimat mają istotny wpływ na jakość wypoczynku w Emiratach. Chcesz dobrze wykorzystać spędzany tu czas? Sprawdź prognozę pogody dla Abu Zabi i zaplanuj urlop wtedy, gdy warunki pogodowe będą najbardziej sprzyjające i pozwolą ci wypoczywać w taki sposób, jaki lubisz najbardziej.


Zobacz też:
Zobacz też:
Abu Dhabi – arabskie księstwo i jego skarby. Co warto zobaczyć w tej części świata? Z jakich ofert wypoczynku warto skorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.