Wycieczka Zurych – co warto zwiedzić w największym mieście Szwajcarii?

Największe miasto Szwajcarii, to jedno z najlepszych miejsc, w których odbyć może się wycieczka. Zurych to miasto o bogatej historii, w którym znajduje się wiele ciekawych zabytków. Dowiedz się więcej o tym miejscu!

wycieczka zurych
Ocena

Zurych to miasto, które zachwyca przede wszystkim swoim pięknym Starym Miastem, a także pięknymi widokami, za które odpowiedzialne są Alpy oraz Jezioro Zuryskie. Zurych każdego roku znajduje się na najwyższych miejscach rankingów najlepszych miejsc do życia. Wycieczka Zurych – warto się na nią wybrać? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Zurych – metropolia doświadczeń

Zurych to miasto leżące w południowo-wschodniej części Szwajcarii nad Jeziorem Zuryskim u podnóża Alp. Jest to główny ośrodek gospodarczy kraju i jednocześnie największy kompleks urbanistyczny Szwajcarii. Miasto zamieszkane jest przez prawie 400 tysięcy mieszkańców. Miasto szczyci się ponad 50 galeriami i biurami sztuki. W mieście znajduje się jedna z najlepszych uczelni o profilu technicznym na świecie, czyli ETH Zurych. Miasto nazywane „metropolią doświadczeń” po prostu musi być warte odwiedzenia! Kup bilet!

Wycieczka Zurych – dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Zurych to nie tylko centrum finansowe Szwajcarii, jest to też miasto, w którym wiele można zobaczyć. Piękne ulice oraz malownicze krajobrazy – tym właśnie szczyci się Zurych. Jest to miasto wprost idealne do spokojnego życia i odpoczynku. Położone u podnóża Alp nad Jeziorem Zuryskim miasto Zurych zachwyci każdego turystę. Co można zobaczyć podczas wycieczki do największego miasta Szwajcarii? Odpowiadamy!

kup bilety

Wieża kościoła Grossmunster

Zwiedzanie Zurychu warto rozpocząć od wieży kościoła Grossmunster. To wspaniały punkt widokowy, który pozwoli zachwycić się panoramą miasta. Dwie charakterystyczne wieże kościoła widać już z daleka, mieszkańcy, ze względu na ich budowę, nazywają je pieprzniczką oraz solniczką. Ze szczytu wież można cieszyć się widokiem starej części Zurychu. Doskonale widać także Jezioro Zuryskie. Na szczyt prowadzą kręte schody, więc przygotuje się na wspinaczkę.

Fraumunster

Świątynia założona w 853 roku przez Ludwika Niemieckiego jest jedną z atrakcji, które odwiedzają turyści, którzy są jednocześnie miłośnikami ciekawej architektury. Ten romański kościół jest jednocześnie klasztorem dla kobiet. Pamiętaj, że miejsce to jest biletowane!

Stare miasto Zurychu

Będąc na wycieczce w Zurychu, koniecznie odwiedź stare miasto. Ma ono wyjątkowy klimat, który w dużej mierze zawdzięcza kolorowym kamienicom. Znajduje się tam wiele małych sklepików z pamiątkami. Tutejsza architektura zachwyca pastelowymi kolorami. Spacer starym miastem powinien być obowiązkową częścią każdej wycieczki do Zurychu.

Plac Lindenhof w Zurychu

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest urokliwy Plac Lindenhof. W otoczeniu eleganckich kamienic płynie tutaj rzeka Limmat. Miejsce to jest bardzo często odwiedzane przez turystów. Można tutaj wykonać wspaniałe zdjęcia! Na Placu Lindenhof czas spędzają nie tylko turyści, ale także zwykli mieszkańcy miasta. Wizyta w tym miejscu powinna być obowiązkiem każdego podróżnika!

kup bilety

Jezioro Zuryskie

Jezioro Zuryskie dopełnia krajobraz miasta. Dawniej służyło jako droga transportowa, a teraz jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji miasta. W czasie wycieczki do Zurychu można zdecydować się na rejs statkiem po jeziorze. W okolicy znajduje się wiele kąpielisk oraz największy kryty aquapark w Europie – Alpamare w Pfäffikon. Podczas wycieczki do Zurychu naprawdę warto przespacerować się brzegiem tego jeziora! Kup bilety!

Muzeum Kunsthaus 

Jesteś miłośnikiem sztuki? Udaj się do Muzeum Kunsthaus. Otwarty w 1910 roku budynek jest jednym z najważniejszych muzeów w Szwajcarii. Znajdują się tutaj dzieła wielu znanych artystów, wśród których wymienić można  Pabla Picassa, Claude’a Moneta, Edvarda Muncha, Edouarda Maneta, Vincenta Van Gogha, czy Alberto Giacomettiego. Znajdują się tutaj także dzieła artystów szwajcarskich.

Zurych – bilety

Zurych ma wiele do zaoferowania! To niewątpliwie przepiękne miasto, w którym żaden turysta nie będzie się nudził! Kup bilet już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *