Titlis – obowiązkowy punkt podróży po Szwajcarii. Obrotowa gondola, most wiszący, ośrodek narciarski

Wybierając się w podróż po Szwajcarii, warto zaplanować wycieczkę na Titlis, najpopularniejszy szczyt kraju. Turystów czeka szereg atrakcji – zapierające dech w piersiach widoki, spacer po wiszącym moście i lodowcu Titlis. Poznaj to niesamowite miejsce!

titlis
Ocena

Titlis (3238 m n.p.m.) jest szczytem w środkowej Szwajcarii, w Alpach Berneńskich. Część północna i zachodnia pokryta jest lodowcem o powierzchni 1,8 km². Dostęp możliwy jest jedynie od strony miejscowości Engelberg. Turyści docierają na szczyt, korzystając z kolejki linowej. Dla wielu osób podróżujących po Szwajcarii wyprawa na górę Titlis jest obowiązkowym punktem programu. Dość drogim, jednak wartym swojej ceny. Co czeka turystów na górze? Jak wygląda wjazd na Titlis?kup bilety

Niezwykła podróż na górę

titlis kolejka

Początkowa stacja kolejki, z której można dostać się na górę, znajduje się w miejscowości Engelberg. To tu podróżni wsiadają do pierwszej gondoli, która wznosi ich na wysokość 2456 m. Przystanek o nazwie Stand to miejsce, w którym trzeba zmienić środek transportu – dalej można przemieszczać się pierwszą na świecie obrotową gondolą górską (Titlis Rotair). Już sam fakt, że to całkiem nowa atrakcja (obrotowa kolejka zaczęła działać w 2014 roku), sprawia, że turyści czują się wyjątkowo. Do tego dochodzą wrażenia z wjazdu – widoki można podziwiać z każdej strony. Kiedy już oczy się nasycą, a kolejka zatrzyma (na wysokości 3020 m), zostaje wspinaczka przez kilkupiętrową klatkę schodową. Na ośnieżonym szczycie znajduje się taras widokowy, gdzie spokojnie można raz jeszcze spojrzeć na otaczające góry.

Kup bilet online i podziwiaj monumentalny krajobraz na żywo!

Titlis Cliff Walk – najwyższy most wiszący w Europie

titlis góry

Miłośnicy mocnych wrażeń, pragnący poczuć przypływ adrenaliny ucieszą się z ostatniego etapu wędrówki – spaceru po Cliff Walk. Zawieszony na wysokości 3041 m jest najwyżej położonym mostem w Europie. Przez odcinek 100 metrów turyści mogą spoglądać nie tylko na to, co przed nimi, ale również na to, co pod nimi. Po drugiej stronie mostu czeka na nich kolejna atrakcja – zejście do lodowego tunelu.kup bilety

To nie koniec atrakcji

titlis widok

Podróż na Titlis daje również możliwość przespacerowania się po fragmencie lodowca (można również spróbować przelotu krzesełkiem Ice Flyer do parku lodowcowego). Spacer zajmuje od kilku do kilkunastu minut i kończy się wyjściem na przystanek, z którego odjeżdża kolejka. Zjazd w dół warto przerwać postojem na stacji pośredniej Trübsee, skąd można udać się nad jezioro o tej samej nazwie. Rodziny z dziećmi ucieszy znajdujący się tam plac zabaw.

 

Ośrodek narciarski Engelberg Titlis

U podnóża góry znajduje się ośrodek dla narciarzy – największy w centralnej Szwajcarii. Miłośnicy zjazdów znajdą tu aż 82 km tras. To prawdziwe centrum sportów zimowych. Sezon trwa od października aż do maja, a turystów zachęca dobrze rozwinięta infrastruktura – hotele (Titlis Resort), poczta, sklepy, restauracje itp.

Najważniejsze informacje

titlis szczyt

Planując wyprawę do Szwajcarii, sprawdź najważniejsze informacje:

Adres: Bergbahnen Engelberg-Trübsee-Titlis

Poststrasse 3, Postfach 88, Engelberg

Dojazd:  Zentralbahn z Lucerny do Engelberg, gondola + kolejka na szczyt Titlis
Sezon: Cały rok
Wjazd na szczyt: ok. 30 minut
Atrakcje: kolejka obrotowa, most wiszący, krzesełko lodowcowe, jaskinia lodowcowa, snow park, łodzie wiosłowe na Trübsee
ceny: Engelberg-Titlis: 92 CHF w dwie strony, 66 CHF w jedną stronę — kup bilet

dzieci 6–15 lat -50%; dzieci do lat 6 – bezpłatnie

 

Titlis to szczyt, którego nie można przegapić, zwiedzając Szwajcarię. To istny raj dla narciarzy i miłośników zimowych krajobrazów. Ilość atrakcji, jakie się na nim znajdują, może szokować. Jeśli marzysz o spacerze po prawdziwym lodowcu, to miejsce jest właśnie dla ciebie!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *