Dom czekolady Lindt – odwiedź muzeum szwajcarskiej czekolady w Zurychu

Znana i uwielbiana przez tysiące osób na całym świecie szwajcarska czekolada Lindt ma swoje muzeum. Dom czekolady Lindt liczy sobie aż 6 tys. metrów kwadratowych powierzchni! Kup bilety i odwiedź raj dla miłośników czekolady.

Dom czekolady Lindt

Dom czekolady Lindt to muzeum tych pysznych, szwajcarskich słodyczy. W jego wnętrzu cofniesz się do początków czekolady w Europie. Dowiesz się też, jak wygląda jej produkcja w nowoczesnych fabrykach oraz ręczne tworzenie pralinek. Do tego, podczas swojego pobytu możesz delektować się nieograniczoną ilością przepysznej czekolady Lindt. Kup bilet do Domu czekolady Lindt z wliczonym w cenę audioprzewodnikiem dostępnym w wielu językach.

Dom czekolady Lindt – atrakcje

W Domu czekolady, czyli interaktywnym muzeum słodyczy firmy Lindt & Sprüngli, czeka cię 7 czekoladowych światów do zwiedzenia. Mimo to, największą atrakcją tego miejsca jest prawdopodobnie stojąca przy wejściu fontanna czekolady. Jest to największa na świecie tego typu atrakcja – mierzy sobie 10 metrów wysokości i płynie w niej aż 1500 kg prawdziwej czekolady!

We wnętrzu mieści się też największy sklep z czekoladą świata – o powierzchni ponad 500 m2. Jeśli masz ochotę odpocząć i przekąsić coś bardziej pożywnego, możesz udać się do kawiarni.

Zobacz też:
Waluta Szwajcarii – wszystko, co musisz wiedzieć o franku szwajcarskim. Użycie i aktualny kurs

Dom czekolady Lindt – cena

Bilety do Domu czekolady Lindt dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia kosztują 15 CHF, czyli 60 PLN. Dla dzieci w wieku 8-15 lat, dostępny jest bilet ulgowy w cenie 10 CHF (40 zł). Wejście dla młodszych miłośników czekolady jest darmowe. Ta bajeczna fabryka czekolady przewidziała też zniżkę dla studentów, emerytów i osób niepełnosprawnych. Osoby, które kwalifikują się do tych kategorii płacą za wejście 13 CHF (około 55 zł). 

Odwiedzając to miejsce, warto rozważyć nie tylko zwiedzanie, ale też udział w warsztatach. Ta niepowtarzalna okazja kosztuje około 28 CHF (115 zł), lecz ceny mogą się wahać, w zależności od rodzaju aktualnie prowadzonych zajęć.

Dom czekolady Lindt – bilety

Dom czekolady Lindt – przydatne informacje

Dom czekolady Lindt – adres Schokoladenplatz 1, Seestrasse 204, 8802 Kilchberg – przy historycznej fabryce czekolady Lindt działającej od 1899 roku
Dom czekolady Lindt – godziny otwarcia codziennie w godzinach 10:00-18:00
Dom czekolady Lindt – języki audioprzewodników angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, mandaryński
Dom czekolady Lindt – dojazd Łatwo dostaniesz się do tego miejsca transportem publicznym. Z Zurychu dojazd zajmuje tylko 20 minut. Możesz wybrać autobus, łódkę, pociąg lub własny samochód
Dom czekolady Lindt – dostępność dla osób niepełnosprawnych tak – szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.ginto.guide/en/entries/1ecda698-2925-4740-bd90-73a43c2f86e5?rating_profile_id=78
Dom czekolady Lindt – strona www https://www.lindt-home-of-chocolate.com/en/
Zobacz też:
Wycieczka Zurych – co warto zwiedzić w największym mieście Szwajcarii?

Nie przegap okazji i kup bilet do Domu czekolady Lindt już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *