Wodospad Uzud Maroko – poznaj ten niezwykle malowniczy wodospad!

Jesteś miłośnikiem przepięknych widoków i robienia zdjęć? Wybierz się nad Wodospad Uzud! Maroko oferuje turyście naprawdę wiele ciekawych atrakcji, ale ta kaskada na długo zapadnie ci w pamięć. Dowiedz się więcej o Uzud!

wodospad uzud maroko
Ocena

Planujesz wakacje w Maroko i zastanawiasz się, jakie atrakcje warto tam odwiedzić? Wybierz się nad Wodospad Uzud! Maroko to zachwycające zabytki i wspaniałe plaże, ale to właśnie widok wody spływającej z wodospadu zostanie ci w głowie na długi czas. Chcesz wiedzieć więcej o Uzud? Czytaj nasz artykuł!

Wodospad Uzud Maroko – co warto wiedzieć?

Wodospad Uzud to tak naprawdę zbiorowa nazwa dla kilku wodospadów, które wpadają do rzeki El-Abid. Ta atrakcja turystyczna znajduje się niedaleko wioski Tanaghmeilt w Atlasie Środkowym, w prowincji Azilal. Wodospady leżą 150 kilometrów na północny wschód od Marrakeszu. „Ouzoud” oznacza w języku berberyjskim mielenie ziarna, nazwa ta nie jest przypadkowa, ponieważ w pobliżu rzeczywiście znajduje się wiele młynów.

Na dnie wodospadu znajduje się ścieżka zacieniona przez drzewa oliwne. Za to na szycie, oprócz przepięknych widoków, znajduje się kilkanaście wciąż czynnych młynów. Wodospad ma wysokość 110 metrów i składa się z trzech kaskad, z których najdłuższa liczy sobie 75 metrów. Uzud to największy wodospad w Maroku i jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym regionie. Zainteresowany? Kup bilet już teraz!

Wodospad Uzud Maroko – dojazd

Najwięcej turystów dociera w to miejsce z Marrakeszu. Podróż samochodem trwa około 3 godzin, przy wodospadach znajduje się wiele parkingów. Można jednak trochę wydłużyć drogę, by jednego dnia zwiedzić też Fez. Podróż będzie dłuższa, ale zobaczysz znacznie więcej! Z Marrakeszu dojedziesz do wodospadu również taksówką lub autobusem.

Zwiedzanie wodospadu

Samo zwiedzanie wodospadu jest bardzo przyjemne. W okolicy znajduje się wielka liczba drzew oliwnych, których cień daje wytchnienie zmęczonym turystom. W okolicy wodospadu mieszkają małpy, są one dzikie, ale bardzo lubią zabawę z turystami. Zdarzają się sytuacje, gdy małpa zeskoczy z drzewa i chwyci rękę lub nogę niespodziewającego się turysty. Gdy już nacieszysz się pięknem wodospadu oraz otaczającej go przyrody, to możesz udać się do jednej z restauracji, które znajdują się w okolicy. Wodospady można zwiedzać przez cały rok.

kup bilety

Kiedy najlepiej odwiedzić Wodospad Uzud?

Wodospady najpiękniejsze są w okresie wczesnej wiosny. Najwięcej turystów przyjeżdża tutaj w okresie letnim. W sezonie zimowym jest tu znacznie mniej ludzi i to wtedy osoby, które nie lubią tłumów, powinny odwiedzać to miejsce. W czasie pory deszczowej wodospady mogą być trochę mniej efektowne ze względu na osady z gliny i mułu, które nadają wodzie brązowy odcień. Jeżeli trafisz nad wodospad, kiedy słońce jest w najwyższym punkcie, to będziesz mógł zaobserwować tworzące się tęcze.

Jakie atrakcje czekają przy wodospadzie Uzud?

Trafisz na kilka ciekawych atrakcji przy Wodospadzie Uzud. Maroko nie oferuje takich nigdzie indziej! Możesz wykąpać się w chłodnej wodzie lub przepłynąć się łodzią. Część turystów karmi tutaj małpy. Największą atrakcją są jednak wędrówki wokół wodospadu i podziwianie przepięknych widoków. Jeżeli lubisz robić zdjęcia, to nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu! Jeżeli czujesz, że Uzud to miejsce, które chcesz zobaczyć, to kup bilet już teraz!

Wodospad Uzud – cena

Zwiedzanie Wodospadu Uzud jest darmowe, nie musisz płacić, by cieszyć się pięknem tego miejsca. Zapłacisz jedynie za dodatkowe atrakcje w formie rejsu łodzią. Płatne są również parkingi. 

Wodospad Uzud – bilety

Wodospad Uzud – przydatne informacje

Wodospad Uzud – adres Cascades d’Ouzoud
Wodospad Uzud – godziny otwarcia Otwarte całą dobę.
Wodospad Uzud – cena Dostęp do wodospadów jest darmowy, płatne są parkingi oraz dodatkowe atrakcje.
Wodospad Uzud – dojazd Samochodem, autobusem lub taksówką z Marrakeszu. Droga to około 150 kilometrów.
Wodospad Uzud – dostępność dla osób niepełnosprawnych Nie.
Wodospad Uzud – strona www https://www.ouzoud.com/en/

Wodospad Uzud to naprawdę piękne miejsce. Tutejsze widoki są przepiękne, nie pożałujesz podróży!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *