Tower of London – poznaj londyńską twierdzę, która jest jednym z symbolów Anglii! Poznaj godziny otwarcia twierdzy w Londynie

Tower of London nazywane było więzieniem, z którego nie było ucieczki. Obecnie jest to jedna z główny atrakcji Londynu. Ta wspaniała budowla wciąż budzi respekt i podziw. Zobacz, jakie są ceny biletów i czy warto wybrać się tam podczas zwiedzania Anglii i Londynu!

tower of london
Ocena

 

Londyn jest pełen różnych atrakcji turystycznych, które można odwiedzić. Jest tutaj London Bridge, Pałac Buckingham, a także London Eye. Mimo to od wielu lat miejscem, do którego udaje się najwięcej turystów, jest Tower of London. Rocznie twierdzę odwiedza około 3 milionów ludzi. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Wielkiej Brytanii.

Historia The London Tower

tower of london widok z góry

Twierdzę wzniesiono na polecenie Wilhelma Zdobywcy w 1078 roku. Początkowo była to forteca, która miała chronić króla. Twierdza została przebudowana na formę znaną dzisiaj przez Ryszarda Lwie Serce w latach 1189–1199. Przez wieki Tower of London pełniło wiele funkcji. Wykorzystywano ją jako pałac królewski, miejsce egzekucji, arsenał, mennicę i więzienie. Najstarszą częścią twierdzy jest Biała Wieża, której konstrukcja została wybudowana pod koniec XI wieku. Najsłynniejszymi więźniami londyńskiej twierdzy byli Thomas More, biskup Jonh Fisher oraz sama królowa Elżbieta I.

kup bilety

W okresie panowania Henryka VIII rozprawiano się w twierdzy z przeciwnikami króla. Stracono tu między innymi dwie jego żony, Annę Boleyn i Katarzynę Howard. Za czasów, kiedy forteca służyła jako więzienie, jej symbolem była Brama Zdrajców, przez którą przepływali skazańcy przed śmiercią. Egzekucje wykonywano na Tower Hill, czyli wzgórzu znajdującym się niedaleko od fortyfikacji. W czasie II wojny światowej wieża była zamknięta dla turystów. W osuszonej fosie mieszkańcy utworzyli pole, na którym hodowano warzywa. Chociaż wojna nie ominęła twierdzy, to bomby wyrządziły jej tylko niewielkie szkody.

Królewska twierdza Tower obecnie

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez alison oana (@alisonoana)


Twierdza znana jest ze swoich strażników, którzy nazywani są beefeater, a bardziej formalnie Yeomen Warders. Pojawili się oni już w 1485 roku, a murów strzegą do dzisiaj. Rozpoznać ich można po ciemnogranatowych strojach z czerwonymi lamowaniami. Na piersiach noszą czerwoną koronę królewską wraz z literami „ER”. Na głowach mają ciemnogranatowe kapelusze, które rozszerzają się ku górze, a wieńczy je czerwona wstążka.

Ciekawą funkcję pełni Ravensmaster lub Raven Keeper. To osoby, które zajmują się krukami, które są rezydentami twierdzy. Kruków jest 8 i są one otoczone honorem i opieką. Legenda mówi, że kiedy kruki opuszczą twierdzę, to upadnie angielska monarchia. Najwcześniejsze dowody na utrzymywanie ptaków w tym miejscu pochodzą z roku 1883, ale tradycja ta może mieć zdecydowanie dłuższą historię.

Co można zobaczyć w Twierdzy Tower?

Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości jest doskonałym miejscem do zwiedzania dla miłośników historii i architektury średniowiecznej. Na jej terenie można zobaczyć wiele ciekawych pomieszczeń, a z większością z nich związana jest jakaś historia. Wśród eksponatów znajdujących się w The Tower of London można obejrzeć broń i zbroje z różnych epok, a także regalia koronacyjne brytyjskich władców, klejnoty oraz inne kosztowności. To właśnie możliwość zobaczenia klejnotów koronnych, czyli Crown Jewels of the United Kingdom, jest jedną z największych atrakcji Wieży Tower, przechowywane są w one w skarbcu Jewel House. Kup bilet online i zobacz wszystkie atrakcje Tower of London!

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Elizabeth Rudebeck (@lilrudebeck)


Zwiedzającym udostępnione zostały wystawy i sale, oto ich lista:

  • Biała Wieża (White Tower), czyli najbardziej charakterystyczny element twierdzy. Turysta może zwiedzić tutaj cztery piętra, na jednym z nich znajduje się Chapel of St John the Evangelis, czyli kaplica oraz królewska zbrojownia;
  • Wieża Zielona (Green Tower);
  • Wieża Wakefielda (Wakefield Tower);
  • wystawa klejnotów koronnych.

Twierdza i wieża Tower – lokalizacja

tower of london ze znakiem metra

Twierdza znajduje się nad północnym brzegiem rzeki Tamizy, ta część Londynu nazywana jest City. Można się tam dostać na kilka sposobów. Jednym z najszybszych jest skorzystanie z metra – aby tam dojechać, trzeba skorzystać z żółtej lub zielonej linii. Dojechać można też autobusem, który kursuje na tak zwanej „czerwonej trasie”. Tuż obok twierdzy znajduje się drugi z najpopularniejszych zabytków Londynu, czyli Tower Bridge.

kup bilety

Tower w Londynie – bilety

Cena biletu do Tower of London wynosi zazwyczaj 22 funty, chociaż możliwe są zniżki. Wstęp zapewnia również karta London Pass, dzięki niej nie trzeba czekać w kolejce. Zwiedzanie Tower of London trwa od 2 do 3 godzin. W sezonie wakacyjnym można spodziewać się tutaj dużych tłumów. Godziny otwarcia twierdzy zależne są od okresu, w jakim ją odwiedzamy. Nie zmieniają się za to dni otwarcia. Tower of London otwarte jest cały tydzień. Od wtorku do soboty w okresie letnim atrakcja dostępna jest od 09:00 do 17:30, a od niedzieli do poniedziałku od 10:00 do 17:30.

Tower of London – przydatne informacje

Tower of London – adres London EC3N 4AB, Wielka Brytania
Okres letni Okres zimowy
Tower of London – godziny otwarcia wtorek – sobota 09:00 – 17:30 09:00 – 16:30
niedziela – poniedziałek 10:00 – 17:30 10:00 – 16:30
Tower of London – cena 35 euro – kup bilet
Tower of London – dojazd Do atrakcji można dostać się metrem lub autobusem.
Tower of London – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak
Tower of London – strona www https://www.hrp.org.uk/tower-of-london/
Kiedy pierwszy raz jesteś w Londynie, Tower of London jest pozycją obowiązkową do zwiedzenia. Zainteresuje zwłaszcza osoby fascynujące się dawną architekturą i historią – z pewnością będą zadowolone z tej wizyty.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *