Sea Life London Aquarium w Londynie – jakie są ceny biletów w jednym z największych akwariów w Europie?

Sea Life London Aquarium w Londynie jest jedną z największych tego rodzaju placówek w Europie. Jest to też jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w całej Wielkiej Brytanii. Zobacz, co warto wiedzieć o tym miejscu i ile zapłacisz za zwiedzanie.

sea life london aquarium
Ocena

W Londynie jest bardzo dużo miejsc, które może odwiedzić turysta. Wśród najczęściej wybieranych znajduje się Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Pałac Buckingham, London Eye i Tower of London. Miejsca te są oczywiście wyjątkowe, ale jeżeli byłeś już kiedyś w Londynie, to jest spora szansa, że zwiedzanie ich masz już za sobą. W takim wypadku warto zdecydować się na coś odmiennego. Sea Life London Aquarium to jedno z najpopularniejszych i największych akwariów w Europie, którego zwiedzenie nie powinno zawieść nawet najbardziej wymagających turystów. Co warto o nim wiedzieć?

Historia Sea Life London Aquarium w Londynie

sea life london aquarium ryby

Akwarium zostało otwarte w marcu 1997 roku pod nazwą London Aquarium i było zarządzane przez County Hall Entertainment. W maju 2008 roku zostało wykupione przez Merlin Entertainments, a rok później włączono je do programu ochrony zasobów morskich sieci Sea Life, co doprowadziło do zmiany nazwy na Sea Life London Aquarium. W 2010 roku kolekcja flory liczyła 500 gatunków, które zgrupowano w 14 strefach klimatycznych w zbiornikach o pojemności około 2 milionów litrów.

 

Co można zobaczyć w Sea Life London Aquarium

Ta atrakcja turystyczna podzielona jest na 14 sekcji tematycznych, każda z nich odpowiada innej strefie klimatycznej. Można tutaj zobaczyć 500 różnych gatunków, między innymi małe rekiny i płaszczki, koniki morskie, pingwiny i żółwie i różne gatunki bezkręgowców. W oceanarium podziwiać można też duży kawałek rafy koralowej. Dla miłośników wodnych atrakcji wizyta tam będzie niesamowitym przeżyciem.
kup bilety

Jak wygląda zwiedzanie akwarium?

Już przy samym wejściu przejdziesz przez szklaną posadzkę, pod którą kwitnie morskie życie. Atrakcja mieści się na trzech kondygnacjach. W jej centrum umieszczono dwa duże akwaria, z rybami ze strefy atlantyckiej i pacyficznej. Pod jednym z nich znajduje się podwodny tunel, który umożliwia obserwację wodnych stworzeń. Wokół tych dwóch dużych zbiorników rozmieszczono mniejsze akwaria, które prezentują biotyp wszystkich mórz i oceanów świata. Wszystkie strefy połączone są korytarzami. Przy zbiornikach umieszczone są tablice z informacjami o znajdujących się tam zwierzętach, zależnościach gatunkowych i ochronie środowiska naturalnego. Całość została uzupełniona o ciekawą oprawę akustyczną i świetlną.

Kup bilet online i zwiedź niesamowity podwodny świat!

Lokalizacja atrakcji

Sea Life London Aquarium znajduje się w budynku London County Hall nad brzegiem Tamizy po tej samej stronie, co London Eye i właściwie naprzeciwko Big Bena. Dobrym pomysłem będzie za jednym razem zwiedzić także i te miejsca. Do akwarium dojdziesz, schodząc z mostu Westminster. Na miejsce najłatwiej będzie dojechać metrem. Do wyboru masz cztery linie: Waterloo, Julilee, Bakerloo, Northern. Później musisz kierować się w stronę Londyńskiego Oka drogą, która prowadzi do Westminster Bridge. Poza tym możesz skorzystać także z autobusu lub pociągu.

 

Bilety do oceanarium

Masz do wyboru kilka rodzajów wejściówek. Zwykła kosztuje 26 funtów, natomiast wersja Ultimate to wydatek 32 funtów. Droższa opcja pozwoli ci zobaczyć miejsca, które nie są dostępne dla zwykłych zwiedzających i dodatkowo otrzymasz pamiątkowe zdjęcie. Dostępne są także wejściówki grupowe. Bilet możesz kupić w kasie przed wejściem do budynku.kup bilety

Sea Life London Aquarium – przydatne informacje

sea life london aquarium murena

Sea Life London Aquarium – adres Wielka Brytania”}”>Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Rd, London SE1 7PB, Wielka Brytania
Sea Life London Aquarium – godziny otwarcia Od poniedziałku do piątku 10:00 – 16:00
Od soboty do niedzieli 10:00 – 17:00
Sea Life London Aquarium – cena 32 euro — kup bilet
Sea Life London Aquarium – dojazd Do atrakcji można dostać się metrem, trzeba wysiąść na stacji Waterloo lub Westminster. Można także dojechać autobusem lub pociągiem
Sea Life London Aquarium – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak
Sea Life London Aquarium – strona www https://www.visitsealife.com/london/

 

Wizyta w Sea Life London Aquarium może być bardzo ciekawym przeżyciem. Szczególnie dzieci będą zafascynowane tym miejscem. Możliwość zobaczenia tylu rodzajów zwierząt wodnych w jednym miejscu będzie dla nich doskonałą rozrywką. Warto, aby to miejsce stało się częścią twojej londyńskiej wycieczki.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *