Teneryfa – waluta i płatności. Jaką walutę zabrać na Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii?

Wielu wczasowiczów zachwyca malownicza, ale również stosunkowo droga Teneryfa. Waluta i płatności, z których można tam korzystać to istotna kwestia. Dowiedz się więcej z artykułu.

teneryfa waluta
Ocena

Wybierając się na urlop, każdy ma na głowie całą masę przygotowań: zakupy, planowanie wycieczek, sprawdzanie, czy wszystko zmieści się do starej walizki. Często w tym szalonym ferworze przygotowań zapomina się o wymianie waluty. Warto się do tego przygotować odpowiednio wcześniej, sprawdzić obowiązującą walutę i system płatności, który jest lokalnie obsługiwany (nie w każdym miejscu na świecie można bez problemu zapłacić kartą). Należy też przeliczyć, ile pieniędzy wymienić i w jakiej formie je ze sobą zabrać. Lecisz na wyspę Teneryfa? Waluta i płatności – sprawdź, jakie pieniądze zabrać ze sobą na wakacje!

Teneryfa – waluta

Czym płaci się na wyspie Teneryfa? Waluta, która tam obowiązuje to euro. Płaci się nim również na pozostałych Wyspach Kanaryjskich. Od 1 stycznia 1999 roku Hiszpania należy do strefy euro, które od wtedy stało się krajową walutą wszystkich Hiszpanów. Na wyspie znajduje się wiele kantorów i oddziałów banków, w których można dokonać wymiany złotówek na lokalną walutę. Zatem jeżeli zapomnisz o wymianie pieniędzy w Polsce, możesz to zrobić po wylądowaniu, ale trzeba się liczyć, że kurs na Teneryfie, prawdopodobnie będzie nieco wyższy. Obecnie kurs euro w Polsce wynosi 4,64 PLN.

Teneryfa – płatności

Wielu turystów nie przywiązuje do tego wagi i często po przybyciu do miejsca docelowego jest zaskoczona, że nigdzie nie można płacić kartą. Na szczęście na Teneryfie tak nie jest. W związku z ogromną popularnością tej Hiszpańskiej wyspy w znacznej większości miejsc istnieje możliwości płatności kartą i nie ma problemu z honorowaniem europejskich i amerykańskich kart bankowych. Jeżeli na Teneryfę zamierzasz wziąć wyłącznie gotówkę, pamiętaj, aby zróżnicować nominały. Płacenie w knajpkach, sklepach i na targowiskach z pamiątkami dużymi nominałami może niepotrzebnie zainteresować potencjalnego złodzieja.

Polacy uwielbiają plaże Wysp Kanaryjskich, dlatego popularnym celem podróży wśród rodaków jest Teneryfa. Waluta, w którą należy się zaopatrzyć na czas wyjazdu w to urocze miejsce, to euro.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *