Teneryfa – delfiny i wieloryby. Wycieczka śladami morskich ssaków

Teneryfa – delfiny, wulkaniczne plaże, księżycowy krajobraz wzgórz z zastygłej lawy i egzotyczna przyroda. Tak w skrócie opisać można tę najbardziej znaną z Kanaryjskich Wysp. O tym, że można tam plażować w zimie, wie każdy turysta. Jednak wiele osób nie słyszało o możliwości obserwacji delfinów i wielorybów.

teneryfa delfiny

Wycieczka na Teneryfę kojarzy się głównie z zimowymi wyjazdami pod palmy, ale takie wczasy to nie tylko plażowanie i kąpiel w oceanie. To też możliwość, aby zobaczyć delfiny i inne walenie w ich naturalnym środowisku. Jak zorganizować taką wycieczkę i zobaczyć delfiny na Teneryfie? Co warto wiedzieć o obserwacji tych niezwykłych zwierząt? Skorzystaj z naszego poradnika.

Jakie zwierzęta zamieszkują Atlantyk wokół Wysp Kanaryjskich?

Głębokość oceanu wokół tego archipelagu przekracza 3000 metrów. W wodzie żyje wiele gatunków ryb i innych organizmów wodnych, w tym plankton. Nic dziwnego, że żyje tu też kilka gatunków waleni, które mają mnóstwo pożywienia i dużo miejsca na polowania. Najłatwiej jest zobaczyć delfiny butlonose i grindwale krótkopłetwe, nazywane wielorybami kanaryjskimi. Choć należą do rodziny delfinowatych, to swoimi rozmiarami i zachowaniem przypominają płetwale. Prawdopodobnie przyzwyczaiły się do widoku łodzi z turystami i nie są zbyt płochliwe. 

Teneryfa – delfiny i organizacja wycieczki obserwacyjnej

Chcesz popatrzeć na delfiny na Teneryfie? Wykup wycieczkę w jednym z miejscowych biur podróży. Możesz też zrobić to online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „Teneryfa obserwacja delfinów”. Najlepiej sprawdź kilka ofert i porównaj warunki oraz ceny. Wycieczki startują z portów na południu wyspy, najczęściej z Los Cristianos, Los Gigantes i Adeje. A to dlatego, że delfiny i wieloryby najłatwiej zobaczyć w pobliżu południowych i zachodnich wybrzeży wyspy. Dodatkową atrakcją wycieczek z zachodnich portów jest możliwość oglądania wybrzeży klifowych.

Zobacz też:
Jungle Park – Teneryfa i jej prawdziwa dżungla. Dojazd, bilety i atrakcje ogrodu zoologicznego na Wyspach Kanaryjskich

Delfiny na Teneryfie. O czym warto pamiętać?

Turyści wypływają na wodę na pokładzie większych lub mniejszych katamaranów lub replik pirackich statków. Wycieczka trwa zwykle od godziny do 3 godzin i kosztuje w granicach 40–50 euro za osobę. Nie można podpływać zbyt blisko delfinów ani ich karmić. Nie wolno hałasować ani wrzucać śmieci do wody. Warto zabrać ze sobą nakrycie głowy i krem z wysokim filtrem. Przyda się też dobry aparat i lornetka.

Czy warto wziąć udział w takiej wycieczce? Z pewnością wrażenia będą niezapomniane. Miejscowi przewodnicy znają zachowanie i zwyczaje delfinowatych. Opowiadają turystom wiele ciekawych historii. Często też uświadamiają im, jak bardzo różni się życie delfinów na wolności od tych, przetrzymywanych i trenowanych w delfinariach.


Zobacz też:

Zobacz też:
Arona Teneryfa – co warto wiedzieć o tym miejscu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.