Prom Tallin–Helsinki – jak zarezerwować bilety promowe? Czy warto postawić na taką wyprawę?

Prom Tallin–Helsinki to wielkie udogodnienie dla każdego turysty pragnącego poznać lepiej stolice dwóch nadbałtyckich państw: Estonii i Finlandii. Chcesz skorzystać z takiego rejsu? Zobacz, jak przygotować się podróży i co zobaczyć w poszczególnych miastach.

prom tallin helsinki

Przeprawa przez Morze Bałtyckie sama w sobie może być rewelacyjną przygodą. Jeśli dodatkowo zwiedzisz Tallin lub Helsinki, nacieszysz się pięknymi widokami, a jednocześnie w prosty sposób poszerzysz swoją wiedzę o świecie. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Sprawdź, jak kupić bilety na prom TallinHelsinki.

Prom TallinHelsinki – kiedy warto skorzystać z takiego połączenia?

prom tallin-helsinki prom przy brzegu

Wycieczka promem, który kursuje na trasie TallinHelsinki, cieszy się wielkim powodzeniem wśród przedsiębiorców, którym statek łączący Estonię i Finlandię znacznie ułatwia transport towarów. Prom wybierają także turyści, którzy dzięki takiemu połączeniu mogą sprawniej przemieszczać się pomiędzy ważnymi ośrodkami turystycznymi. Wypoczywasz w Helsinkach? Możesz urządzić jednodniową wycieczkę do Tallina. Spędzasz urlop w Tallinie? Jednodniowy wypad do Finlandii nie jest problemem. Rejs zajmuje 2 godziny w jedną stronę, a to pozwala zapoznać się z najważniejszymi atrakcjami poszczególnych miast.kup bilety

Zobacz też:
Tallin – wieża telewizyjna czeka! Co musisz wiedzieć o estońskim symbolu wolności?

Czym przyciąga Tallin?

 

To stare miasto to ogromna ilość zabytków, którym warto poświęcić swój czas. Kuszą gotyckie kościoły na Starym Mieście oraz średniowieczne fortyfikacje na wzgórzu Toompea. Zobaczysz tu również dawne domy mieszczańskie i piękne rezydencje. W ich gronie wyróżnia się barokowy pałac Kadriorg będący dziś nie lada gratką dla każdego miłośnika sztuki. W murach tej rezydencji czeka 7500 zabytkowych rzeźb, obrazów i przedmiotów użytkowych, które zachwycą każdego.

Co warto zobaczyć w Helsinkach?

Ta skandynawska stolica przyciąga nowoczesnym charakterem i niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu w ciągu kilku godzin zdołasz zapoznać się z jej najważniejszymi atrakcjami turystycznymi. Są to m.in. Plac Senacki oraz katedra luterańska, w której krypcie na gości czeka… klimatyczna kawiarnia. Sobór Uspieński i pomnik cara Aleksandra II przypominają z kolei o rosyjskich rządach, które miały istotny wpływ na losy kraju. Hala targowa Vanha kauppahalli jest natomiast najważniejszym celem wycieczki dla tych, którzy chcą się zaopatrzyć w fińskie specjały.

Gdzie i jak zarezerwować bilety na prom Tallin–Helsinki?

prom tallin-helsinki prom na morzu

Chcesz skorzystać z połączenia Tallin–Helsinki? Sprawdź, gdzie i za ile kupić bilety oraz o jakich formalnościach należy pamiętać. Bilety kupisz online tutaj!

Zobacz też:
Tallin – wieża telewizyjna czeka! Co musisz wiedzieć o estońskim symbolu wolności?

Armator, czyli co musisz wiedzieć o przewoźniku?

Prom Tallin–Helsinki to najpopularniejsza trasa Tallink Silja Line. Przewoźnik ten ułatwia również przeprawy na trasach:

  • Sztokholm–Helsinki;
  • Helsinki–Ryga.

Przedsiębiorcy docenią przewozy cargo oraz szybkie statki pasażersko-towarowe, turyści – rejsy pasażerskie. Dla miłośników podróży jest to szansa na zwiedzenie w krótkim czasie dwóch odległych stolic. Już sama podróż po wodach Zatoki Fińskiej jest przeżyciem, które na długo zapisuje się w pamięci.kup bilety

Chcesz kupić bilety na prom Tallin–Helsinki?

prom tallin-helsinki środek promu

Bilety na statek łączący te dwa miasta ma w swej ofercie niejedno biuro podróży. Możesz również zarezerwować wybrane połączenie promowe przez internet. Taka opcja jest chętnie wybierana przez osoby, dla których tanie bilety są najlepszym sposobem na podróżowanie po świecie. Przy odrobinie szczęścia z przeprawy w obie strony skorzystasz już za około 150 zł.

Kup bilet na prom już teraz!

 

Informacje praktyczne

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem podróży czeka cię odprawa, musisz zatem pojawić się w terminalu 45 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Wybierasz najpopularniejszy wariant wycieczki, czyli wyprawę z Tallina do Helsinek? Zapamiętaj ten rozkład jazdy.

Zobacz też:
Tallin – wieża telewizyjna czeka! Co musisz wiedzieć o estońskim symbolu wolności?
Z Tallina do Helsinek Z Helsinek do Tallina 
Godzina rozpoczęcia podróży
  • 7:30
  • 10:30
  • 16:30
  • 19:30
  • 23:30
Miejsce wypłynięcia  Terminal D w Tallinie  Terminal 2 w Helsinkach 

 

Rezerwacja biletu na prom Tallin–Helsinki to szansa na ciekawą i tanią podróż. Chcesz z niej skorzystać? Zacznij już planować wycieczkę, której głównym celem będą dwie piękne stolice. Każda z nich ma się czym pochwalić, a dzięki rosnącej liczbie przepraw promowych masz szansę zwiedzić dwa miasta podczas jednej wakacyjnej wyprawy.


Zobacz też:

Zobacz też:
Tallin – wieża telewizyjna czeka! Co musisz wiedzieć o estońskim symbolu wolności?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.