Tallin – wieża telewizyjna czeka! Co musisz wiedzieć o estońskim symbolu wolności?

Chcesz z góry spojrzeć na Tallin? Wieża telewizyjna powinna stać się więc jednym z najważniejszych punktów w twoim programie wycieczki po stolicy Estonii. Sprawdź dlaczego.

tallin wieża telewizyjna

Tallin jest miastem pełnym kontrastów. Na jego terenie znajdziesz piękne zabytki z czasów średniowiecza. Stare Miasto przyciąga nie tylko miłośników historii Estonii, ale wszystkich pasjonatów dawnej architektury. Czekają tu również nowoczesne budowle, zachwycające swą formą i rozmiarami. Wśród nich miejsce bardzo ważne zajmuje wieża telewizyjna, z powodzeniem wykorzystywana jako punkt widokowy. Chcesz z wysokości zobaczyć Tallin? Wieża telewizyjna ci to umożliwi!

Wieża telewizyjna i jej miejsce na mapie Tallina

tallin wieża telewizyjna widok z daleka

Jedna z najsłynniejszych budowli, jakimi może się pochwalić Tallin, znajduje się na terenie pełnej zieleni dzielnicy Pirita. Zajmuje ona wschodnią część miasta i uchodzi za jego najbardziej ekskluzywną dzielnicę. Dominują tu parki, ogrody i wspaniałe wille, a nad tą sielską zabudową wznosi się obiekt, który już dawno podbił serca turystów. Co musisz o nim wiedzieć przed rozpoczęciem wycieczki?kup bilety

Zobacz też:
Prom Tallin–Helsinki – jak zarezerwować bilety promowe? Czy warto postawić na taką wyprawę?

Tallin – wieża telewizyjna i jej charakterystyka

Co sprawia, że wieża telewizyjna w Tallinie cieszy się tak wielką popularnością? Zanim dowiesz się, jak zaplanować wizytę w tym miejscu, zdobądź podstawowe informacje na temat obiektu. W jakich okolicznościach powstał? Dlaczego mieszkańcy Tallina są do niego tak mocno przywiązani?

Tallin – wieża telewizyjna i jej dzieje

Jak powstała najsłynniejsza budowla współczesnej Estonii? Wiadomo, że ta wieża została wybudowana z okazji rozgrywania konkurencji żeglarskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, a jej projekt przygotowali dwaj architekci: David Baziladze oraz Juri Sinis. Prace budowlane ruszyły w 1975 roku, a w 1980 roku konstrukcja została oddana do użytku.

Obiekt ten odegrał bardzo ważną rolę w najnowszej historii kraju

W 1991 roku tuż po ogłoszeniu niepodległości Estonii radzieccy żołnierze chcieli zająć wieżę. Została jednak obroniona, dzięki czemu nabrała jeszcze większego znaczenia. Do dziś jest ważnym symbolem wolności, będącej ogromną wartością dla współczesnych Europejczyków.

Najważniejsze informacje na temat Tallinn TV Tower

tallin wieża telewizyjna kobieta na uprzęży

Wieża telewizyjna w Tallinie jest najwyższą budowlą w Estonii. Jej wysokość (314 m) robi wrażenie, podobnie jak oryginalna konstrukcja oraz charakterystyczna sylwetka.

Zobacz też:
Prom Tallin–Helsinki – jak zarezerwować bilety promowe? Czy warto postawić na taką wyprawę?

Składa się ona z trzech części:

  • pnia ze zbrojonego betonu osiągającego wysokość 190 m;
  • stalowej anteny o długości 120 m;
  • konstrukcji nośnej otaczającej obwód.

Na wysokości 175 m znajduje się taras widokowy, który jest magnesem przyciągającym turystów z odległych zakątków świata. Możesz zwiedzić go kupując bilety. Robiąc to on-line, unikniesz długiego oczekiwania w kolejce!

Dlaczego warto zwiedzić ten obiekt?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @viktoria.vynogradska


Estoński gigant skutecznie przyciąga uwagę, a turystów zainteresowanych jej zwiedzaniem nie brakuje. Dlaczego? Bo z wieży tej rozciąga się niezapomniany widok. Zobaczysz stąd m.in. zabudowę miasta oraz Zatokę Fińską. Budowla ta robi również wrażenie wnętrzami, które urządzone zostały w dość futurystycznym stylu. Warto zajrzeć do sali kinowej (jednej z najważniejszych w kraju) i zwrócić uwagę na witraże, które wykonała Dolores Hoffman.kup bilety

Jak zaplanować wizytę w tym miejscu?

Chcesz odwiedzić najsłynniejsze miejsce w stolicy Estonii? Oto garść praktycznych porad, dzięki którym zaplanowanie wizyty w tym miejscu stanie się o wiele łatwiejsze.

Adres  Kloostrimetsa tee 58a

11913 Tallinn, Estonia

Ceny biletów
  • normalny – 10 euro – kup bilety
  • ulgowy – 6 euro
  • „Spacer po krawędzi” – dopłata 20 euro 
Godziny otwarcia 
  • od poniedziałku do piątku od 12:00 do 21:00
  • w soboty i niedziele od 11:00 do 21:00 
Zobacz też:
Prom Tallin–Helsinki – jak zarezerwować bilety promowe? Czy warto postawić na taką wyprawę?

Pamiętaj, że wieża ta jest jednym z symboli Tallina, zatem chętnych na pobyt w jej wnętrzu nie brakuje. Jeśli nie chcesz marnować czasu na stanie w kolejkach, kup bilet przez internet i skorzystaj z szybszego wejścia.

Stolica Estonii to piękne miasto, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Centrum Tallina zachwyca, podobnie jak panorama całego miasta, podziwiana z tarasu widokowego tallińskiej TV Tower. To miejsce robi wrażenie, zaplanuj zatem spacer po mieście w taki sposób, by spędzić na słynnej wieży nieco więcej czasu. Tallin – wieża telewizyjna sprawi, że zobaczysz go w całej okazałości!


Zobacz też:

Zobacz też:
Prom Tallin–Helsinki – jak zarezerwować bilety promowe? Czy warto postawić na taką wyprawę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.