Nurkowanie – Teneryfa. Jaka jest cena tej atrakcji i co można zobaczyć? Dowiedz się więcej o podwodnej przygodzie na dnie oceanu

Jedną z popularnych atrakcji Wysp Kanaryjskich jest nurkowanie. Teneryfa stanowi świetne miejsce zarówno dla doświadczonych nurków, jak i początkujących amatorów, którzy poszukują wakacyjnej przygody. Dowiedz się więcej!

nurkowanie teneryfa

Chcesz zbadać podwodny świat poprzez nurkowanie? Teneryfa ma dla ciebie idealną propozycję. Nurkowanie w jej okolicach jest wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem, ponieważ przejrzysta woda Oceanu Atlantyckiego daje możliwość doskonałej obserwacji dna, rafy i żyjących tam zwierząt. Czytaj dalej!

Kursy i ceny nurkowania. Teneryfa dla aktywnych

Jeżeli marzy ci się zwiedzanie podwodnych krain, to możesz skorzystać z jednego z licznych kursów nurkowania, które mają miejsce w obrębie całej wyspy. Na Teneryfie funkcjonuje bardzo dużo szkół, które prowadzą szkolenia dla amatorów i wydają certyfikaty nurkowe, które zostaną rozpoznane w każdej bazie na świecie. Podstawowy stopień trwa zazwyczaj około 1,5 do 2 dni i daje uprawnienia do nurkowania do 12 m głębokości. W kursach zazwyczaj mogą brać udział dzieci, ale powyżej 10. roku życia. Cena takiego kursu waha się w granicach od 215 do 360 euro.

Nurkowanie próbne dla początkujących cena

Nie każdy chce zrobić od razu krótki kurs nurkowania. Teneryfa ma też ofertę dla tych, którzy chcą jedynie zasmakować podwodnego świata i przekonać się, czy to jest dla nich odpowiednia aktywność. Z myślą o takich osobach liczne ośrodki oferują tzw. próbne nurkowanie pod indywidualną opieką instruktora, który dba o bezpieczeństwo nurkującego. Tego typu nurkowanie zazwyczaj odbywa się w uroczych miejscach takich jak zatoka płaszczek. Cena w zależności od części wyspy i czasu spędzonego pod wodą waha się od 45 do 115 euro.

Zobacz też:
Garachico na Teneryfie – miasto zniszczone przez erupcję wulkanu. Baseny lawowe i inne atrakcje kurortu Wysp Kanaryjskich

Wyprawy nurkowe dla doświadczonych nurków

Masz już doświadczenie w nurkowaniu? Teneryfa oferuje wiele miejsc, gdzie możesz zapisać się na profesjonalne szkolenia dla nurków, którzy posiadają już certyfikat pierwszego stopnia. Szkolenia różnią się stopniem zaawansowania i czasem trwania, co oczywiście wpływa na cenę kursu.

Nurkowanie – Teneryfa. Jakie zwierzęta można zobaczyć?

Niebywałymi atrakcjami w trakcie nurkowania są bajeczna rafa koralowa i morskie stworzenia, które można obserwować w ich naturalnych warunkach. Mało tego, niektóre z nich, np. płaszczki, są niezwykle łagodne i towarzyskie, więc często podpływają do nurkujących ludzi. Jakie zwierzęta można spotkać w wodach Oceanu Atlantyckiego w zależności od części wyspy?

  • Palmar Wall – żółwie, płaszczki, delfiny;
  • La Caleta – płaszczki, barakudy;
  • Alcala – płaszczki, żółwie, ławice ryb.

Jedną z największych atrakcji na Wyspach Kanaryjskich jest nurkowanie. Teneryfa jest pełna miejsc, w których możesz zacząć przygodę z tą aktywnością. Nurkowanie może być fantastyczną przygodą!


Zobacz też:

Zobacz też:
Teneryfa – Ocean Atlantycki i jego atrakcje. Nurkowanie, rafy, rekiny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.