Mirador Cruz del Carmen znajduje się w północno-zachodniej części Teneryfy. Dostaniesz się tu zarówno pieszo, jak i rowerem czy samochodem. Niedaleko punktu widokowego jest parking i droga TF-12. Trasa łączy Las Mercedes z San Andrés. W turystycznym centrum informacyjnym nieopodal Mirador Cruz del Carmen urządzono kilka wystaw. Ekspozycje dotyczą lokalnej przyrody i historii. Jakie atrakcje czekają w tym miejscu?

Mirador Cruz del Carmen w Parku Krajobrazowym Anaga

Obszar chroniony zajmuje 14,5 tys. ha i wyróżnia się gęstą, zróżnicowaną roślinnością oraz wulkanicznymi tarasami, dolinami i wąwozami. Wokół Mirador Cruz del Carmen dominują lasy wawrzynowe. Niektóre gatunki flory i fauny występują tylko w Rezerwacie Biosfery Gór Anaga, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co można zobaczyć z Mirador Cruz del Carmen?

To zależy od pogody. Masywy górskie często zatrzymują nisko zawieszone chmury, na wysokości 600–1800 m. Czasami przez morze obłoków przebija się wierzchołek wulkanu El Teide – najwyższego szczytu całej Hiszpanii (3718 m n.p.m.). Panorama na San Cristóbal de La Laguna również prezentuje się fantastycznie.

Piesze szlaki turystyczne w pobliżu Mirador Cruz del Carmen 

W pobliżu punktu widokowego przebiegają dwie żółte trasy. Krótsza, 2,4-kilometrowa, pozwala dojść do Mirador Cruz del Carmen w niespełna półtorej godziny. Dłuższa jest część szlaku TF-10 – przejście go w całości mogłoby zająć kilka dni. Z Mirador Cruz del Carmen możesz wyruszyć do:

  • Punta del Hidalgo – ok. 10,2 km trasą TF-10 (4 h 30 min);
  • Bajamar – ok. 10 km czerwonym, żółtym i zielonym szlakiem na zachód (3 h 10 min);
  • jaskiń pod Roque de Taborno – ok. 8 km trasą TF-10, ulicami i leśnymi ścieżkami na północny-wschód (3 h);
  • Almáciga – ok. 21,7 km wieloma drogami. Najpierw szlakiem TF-10, potem TF-9 i kolejnymi północnymi trasami Parku Krajobrazowego Anaga (10–12 h).
mirador cruz del carmen w gorach anaga

Kup bilet na wędrówkę po górach Anaga!

To oczywiście tylko 3 spośród niezliczonych możliwości wycieczek. Sam punkt widokowy Mirador Cruz del Carmen znajduje się na wysokości ok. 920 m n.p.m. W 1934 r. wybudowano tutaj specjalne betonowe tarasy. To miejsce łatwo dostępne, idealne do rozpoczęcia dłuższych lub krótszych wycieczek w Sierra de Anago. Krajobrazy w dużym stopniu zależą od pory roku i rozwoju roślinności. Nie zmienia się tylko jedno – na Mirador Cruz del Carmen po prostu musisz mieć dobry aparat i naładowane baterie!

Archiwum: kwiecień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: