Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zawsze pokrywa pełen zakres usług, które mogą się okazać potrzebne w różnych nietypowych wypadkach, jakie mogą nas spotkać nad morzem albo na górskim szlaku. Warto więc do takiej wyprawy dobrze się przygotować. Dobre ubezpieczenie podróżne nie musi być wcale szczególnie kosztowne, a my będziemy się z nim czuli o wiele spokojniejsi na naszej majówce.

Ubezpieczenia turystyczne – warto wybrać bezpieczne wakacje

Ubezpieczenia turystyczne, które pokrywają w pełni ubezpieczenie kosztów leczenia oraz inne koszta, z pewnością są dobrym pomysłem. Warto z nich skorzystać, wyjeżdżając nie tylko na majówkę, ale i na każdy inny, zagraniczny wyjazd. Miejsc, w których potencjalnie możemy spędzić tegoroczną majówkę, jest naprawdę sporo. Z pewnością biorąc pod uwagę dość chłodną wiosnę, warto zastanowić się nad kierunkami południowymi, gdzie znajdziemy sporo słońca, którego tak brakuje w tym okresie czasu na północy. Dla tych z nas, którzy kochają ciepłe plaże dobrą opcją może być np. Egipt, Malta, Cypr, Kreta, czy też północna Afryka. Wczasy tam wiążą się z możliwością uprawiania sportów wodnych czy też plażowania. Warto tutaj zastanowić się nad taką aktywnością jak nurkowanie, gdyż może ona nam przynieść niezapomniane wrażenia. Jeśli wybieramy się na wyjazd zorganizowany, to w zdecydowanej większości przypadków, takie kwestie jak pokrycie kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu, czy też ubezpieczenie kosztów rezygnacji np. z majówki, itp., są wliczone w koszty wycieczki. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić, czy np.koszty leczenia są zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia, itp., bo w niektórych przypadkach mogą nas spotkać dość kosztowne i niezbyt przyjemne niespodzianki. Szkoda by było, gdyby wymarzona majówka nad Morzem Czerwonym zamieniła się w niezbyt przyjemne wydarzenie.

Udana majówka plus ubezpieczenie turystyczne – pakiet, na który trzeba postawić

Oczywiście koszty leczenia to tylko wierzchołek góry lodowej, ważną sprawą jest także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, bo tutaj też można być narażonym na duże wydatki, w przypadku jego braku. Podczas każdej podróży zagranicznej, która ma być związana z uprawianiem aktywności sportowej, trzeba też pomyśleć o ubezpieczeniu sprzętu sportowego, jeśli takowy ze sobą zabieramy. Zakupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego, mającego solidne ogólne warunki ubezpieczenia, będzie z pewnością dobrą inwestycją we własne bezpieczeństwo. Wyjazd na majówkę może być także ostatnią okazją do tego, by spędzić czas na nartach albo snowboardzie, np. w szwajcarskich Alpach czy też hiszpańskiej części Pirenejów. Pamiętajmy jednak, że nie każde ubezpieczenie obejmuje uprawianie sportów, a zwłaszcza sportów ekstremalnych. Jeśli więc interesuje nas solidne turystyczne ubezpieczenie z prawdziwego zdarzenia, to najłatwiej będzie je nam znaleźć przez Internet. Wystarczy w tym celu wpisać w wyszukiwarkę hasło, np.: „ubezpieczenia Europa” albo „ubezpieczenie zagraniczne wakacje” i zobaczyć, co nam podpowie algorytm. Jedną z najciekawszych ofert pod tym względem znajdziemy w witrynie sieciowej: www.tueropa.pl. Polisę, np. na ubezpieczenie bagażu podróżnego możemy tam nabyć online, dosłownie w pięć minut. Będzie to z pewnością oszczędność czasu, którego przed samym wyjazdem, np. na wymarzoną majówkę, zawsze brakuje.


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety