Kanał Dunajski – wszystko, co musisz wiedzieć o dawnej odnodze Dunaju!

Kanał Dunajski w Wiedniu to dawna odnoga Dunaju, która obecnie służy jako atrakcja turystyczna. Rejs po Kanale Dunajskim może być naprawdę ciekawym sposobem na spędzenie czasu w Wiedniu. Dowiedz się więcej!

Kanał Dunajski
Ocena

Wiedeń to miasto, które na pewno nie znudzi żadnego turysty. Znajduje się tutaj wiele interesujących zabytków, restauracji oraz rozrywek. Bardzo popularną atrakcją jest rejs po Kanale Dunajskim, czyli dawnej odnodze Dunaju. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać się w rejs po Kanale Dunajskim? Przeczytaj nasz artykuł!

Historia Kanału Dunajskiego

Obecny Donaukanau był dawniej naturalną odnogą Dunaju. Od 1598 roku korzystano z niego, by transportować towary do wewnątrz i na zewnątrz miasta. Nazwa „Donaukanal” wykorzystywana jest od 1686 roku. Od lat 90. miasto zaczęło przekształcać Kanał Dunajski w teren rekreacyjny. W okolicy znajduje się wiele barów oraz organizowane są festiwale. Jeżeli chcesz spędzić lato w Wiedniu, to warto wybrać właśnie okolice Kanału Dunajskiego. Sam Donaukanal ma 17,3 kilometra długości i przecina go 15 mostów drogowych oraz 5 kolejowych. 

W ostatnich 10 latach Kanał Dunajski stał się letnią stolicą wiedeńskiej sceny barowej. U brzegów kanału znajduje się plaża miejska, która została doceniona przez brytyjski The Guardian, jako jedna z 10 najpiękniejszych plaż miejskich w Europie. Chcesz spędzić urlop w Wiedniu i popłynąć Kanałem Dunajskim? Kup bilet!

Graffiti Kanału Dunajskiego

Kanał Dunajski znany jest również z graffiti, które zdobi okoliczne mury. Wiele z rysunków to prawdziwe dzieła sztuki autorstwa prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie. Malunki są tutaj naprawdę imponujące i warto poświęcić trochę czasu, żeby uważnie się im przyjrzeć.

Rejs Kanałem Dunajskim

Rejs po Kanale Dunajskim to jedna z najpopularniejszych atrakcji. Można podziwiać brzeg z zupełnie innej perspektywy i w bardzo komfortowych warunkach. Czas spędzony na łodzi na pewno nie będzie stracony!  Jesteś zainteresowany rejsem? Kub bilet już dzisiaj!

Miłośnicy wędkarstwa na pewno ucieszą się z informacji, że jest to dozowolne na Kanale Dunajskim. Łowić można od Nussdorfer Spur do mostu Simmering Ostbahn. W kanale żyje wiele gatunków ryb, można tutaj złowić karpia, szczupaka, sandacza i pstrąga. W wyznaczonych miejscach na kanale można również pływać!

Jak dostać się do Kanału Dunajskiego?

Jeżeli jesteś akurat na starym mieście w Wiedniu, to skieruj się na południowy wschód, a bardzo szybko dotrzesz na miejsce. W pobliżu kanału znajduje się również kilka stacji metra, a więc bez problemu dostaniesz się na miejsce z prawie każdego zakątka Wiednia. Ze stacji Heiligenstadt jest bardzo blisko do początku kanału. Kolejne stacje to:

  • Spittelau
  • Friedensbrücke 
  • Rossauer Lande

Do Kanału Dunajskiego dostaniesz się również autobusem. W to miejsce kursują linie 76A i 79B. Będziesz musiał wysiąść na przystanku Margetinstraße.

kup bilety

Jakie atrakcje znajdują się w okolicy Kanału Dunajskiego?

W okolicy Kanału Dunajskiego znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków, które warto odwiedzić. Oto kilka z nich:

  • 100-letni system śluz oraz jazów Nussdorf;
  • zaprojektowana przez Friedensreicha Hundertwassera spalarnia odpadów;
  • Zaha Hadid House;
  • stacje metra zbudowane przez Otto Wagnera, czyli  Friedensbrücke i Rossauer Lände;
  • Schützenhaus również autorstwa Otto Wagnera;
  • Sofitel Vienna Stephansdom zaprojektowane przez Jeana Nouvel centrum edukacji wraz z obserwatorium Urania.

Kanał Dunajski – bilety

Kanał Dunajski – przydatne informacje

Kanał Dunajski to letnia stolica Wiednia. W sezonie okolice kanału tętnią życiem! Naprawdę warto wybrać się tam w czasie urlopu w stolicy Austrii!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *