Helsinki rejs – co warto wiedzieć przed wyruszeniem? Ceny biletów i inne informacje

Planujesz odwiedzić Helsinki? Rejs po kanałach i rzekach południa Finlandii to doskonały sposób na zwiedzanie miasta. Możesz też wyruszyć z Helsinek na otwarte morze i podziwiać Bałtyk z pierwszej ręki.

Helsinki rejs

Helsinki to stolica Finlandii, umiejscowiona na południu kraju. Posiada bezpośredni dostęp do morza, dzięki czemu stanowi doskonałą bazę wypadową na różnego rodzaju rejsy. Być może skusisz się na zwiedzanie miasta z pokładu niewielkiej łodzi? A może wolisz udać się promem do Finlandii prosto z Gdańska i podziwiać po drodze Morze Bałtyckie? Kup bilety na rejsy w Helsinkach i ciesz się niezapomnianymi przeżyciami.

Po co odwiedzić Helsinki?

Helsinki to stolica, a jednocześnie też największe miasto Finlandii. W tym jednym miejscu skoncentrowane są najważniejsze ośrodki kultury i administracji. Odwiedzając południe Finlandii, nie można jednak zapomnieć także o jego niesamowitej naturze. Rejs w okolicach Helsinek to najlepszy sposób na jej podziwianie. 

Co ciekawe, nawet na herbie miasta znajduje się łódka unosząca się na wodzie. Warto więc zainspirować się nią i kupić bilet na rejs w Helsinkach. Tylko od strony morza będziesz w stanie docenić różnorodne wybrzeże, wyspy oraz wznoszące się na nich miasteczka i zabytkowe latarnie morskie.

Helsinki rejs – cena

Wybieraj spośród różnych rodzajów rejsów wokół Helsinek i kup bilet z wyprzedzeniem, aby mieć pewność o dostępności miejsca.

rodzaj rejsu czas trwania cena
Helsinki – rejs po kanałach wzdłuż wybrzeża i przy licznych zabytkach miasta 1,5 godz. od 125 zł
Helsinki – rejs po rzece Porvoo 50 minut od 92 zł
Helsinki – rejs 3-dniowy ze Sztokholmu z 6 godzinami na zwiedzanie miasta. W cenie wliczone jest śniadanie 2 noce od 985 zł za 4-osobową kabinę
Helsinki – rejs 5-dniowy z Gdańska. Możliwość odwiedzenia również Sztokholmu 4 noce od 649 zł
Rejs z Helsinek do Tallina z przewodnikiem i bufetem 11 godzin od 150 zł

Helsinki rejs – bilety

Helsinki rejs – przydatne informacje

Większość organizatorów rejsów po Helsinkach i na morzu w pobliżu miasta zwracają koszty biletu w przypadku odwołania do 24 godzin przed planowanym czasem rozpoczęcia. Atrakcje z przewodnikiem są organizowane w języku angielskim, aby umożliwić jak największej liczbie turystów cieszenie się ze zwiedzania. Dostęp dla wózków inwalidzkich jest różny, w zależności od budowy pokładu i najlepiej zapytać o tę informację organizatora przed dokonaniem rezerwacji. 

Na niektórych statkach dostępne są napoje lub wyżywienie (a nawet nocleg) wliczone w cenę. Warto zorientować się w tym temacie przed wyruszeniem w podróż. Koniecznie weź ze sobą ciepłą, nieprzemakalną odzież, gdyż pogoda na morzu Bałtyckim i w krajach skandynawskich bywa surowa i nieprzewidywalna.

Nie przegap okazji i kup bilet na rejs wokół Helsinek. Rezerwując przez internet, masz pewność o dostępności optymalnego dla siebie terminu!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *