Guinness Storehouse – najsłynniejszy browar Irlandii. Czym przyciąga to miejsce?

Guinness Storehouse to jedno z najważniejszych miejsc w centrum Dublina. Planujesz je odwiedzić? Chcesz wiedzieć, na czym polega jego wyjątkowość? Wyjaśniamy!

Guinness Storehouse

Irlandia to kraj wielu cennych zabytków, pięknych krajobrazów i tętniących życiem pubów, w których możesz delektować się smakiem wybornych trunków. Tym najsłynniejszym jest Guinness – browar, który ma wielu amatorów na całym świecie. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na jego temat? Zwiedzaj Dublin piwnym szlakiem i koniecznie odwiedź Guinness Storehouse!

Historia Guinness Storehouse

guinness storehouse piwo na barze

Dzieje piwa Guinness są równie ciekawe, jak poświęcone mu muzeum. Możesz się tu dowiedzieć, w jaki sposób Arthur Guinness stworzył markę, z której Irlandia jestkup bilety dumna do dziś. Stworzone przez niego ciemne piwo górnej fermentacji po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 1759 roku i bardzo szybko zyskało wielu fanów. Już w 1833 roku Guinness stał się liderem na liście irlandzkich browarów, zresztą do dziś utrzymuje bardzo wysoką pozycję.

Piwo Guinness jest obecnie produkowane w 50 krajach świata, m.in. w Polsce (od 2015 roku). Możesz się go napić w ponad 100 państwach, jednak najlepiej smakuje w Dublinie. A idealne połączenie to degustacja i wizyta w muzeum, którego główną atrakcją jest właśnie ten trunek.

Zobacz też:
Destylarnia Jameson – miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić w Dublinie

Na czym polega fenomen tego miejsca?

guinness storehouse zegar

Guinness Storehouse każdego roku odwiedza prawie milion osób. Co przyciąga tu turystów? Możliwość odkrycia tajników produkcji piwa i poznania jego historii w ciekawy sposób. Możesz kupić bilety na zwiedzanie wcześniej, dzięki czemu unikniesz oczekiwania w kolejce. Co musisz wiedzieć o przeszłości najsłynniejszego ciemnego piwa na świecie?

Co zobaczysz w tym miejscu?


Muzeum piwa Guinness znajduje się w stolicy Irlandii, przy ulicy St. James’s Gate w Dublinie. Zwiedzanie interaktywnego muzeum to szansa na poszerzenie swej wiedzy zarówno z zakresu historii, jak i browarnictwa. Wystawę urządzono we wnętrzach budynku z 1902 roku, który sam w sobie jest ważną ciekawostką. Gmach ten pierwotnie pełnił funkcję magazynu na fermentujące piwo. Dziś służy jako placówka muzealna – jedna z najpopularniejszych w kraju. Uroczyście otwarto ją w 2000 roku i niemal od razu stała się obowiązkowym punktem na trasie zwiedzania Dublina. Co możesz tutaj zobaczyć?kup bilety

Muzeum Guinness Storehouse zajmuje aż 7 kondygnacji, a jego wnętrze urządzono w taki sposób, że jego wnętrze wygląda jak wielki kufel. Pierwsze piętro to historia marki oraz wystawa na temat składników, z których powstaje piwo. Podróż przez kolejne kondygnacje to możliwość podziwiania beczek do fermentacji piwa, dawne reklamy Guinnessa czy modele statków, dzięki którym irlandzki rarytas trafiał do barów na całym świecie.

Zobacz też:
Cork – podstawowe informacje

Przewodnik prowadzi też pełnoletnich turystów do miejsca, w którym mogą zmierzyć się z zadaniami takimi jak profesjonalne rozlewanie piwa do szklanek. Jest również czas na to, by wypić słynny napój w miejscu, w którym zaczęła się jego historia. Z Gravity Bar dodatkowo roztacza się wspaniały widok na browar i miasto, pobyt w nim stanie się zatem dodatkową atrakcją.

Guinness Storehouse – informacje praktyczne

guinness storehouse brama wjazdowa

Chcesz możliwie najlepiej przygotować się do wizyty w tym miejscu? Sprawdź, gdzie oraz za ile kupisz bilety i wycieczki po muzeum.

 

Adres  St. James’s Gate, Dublin 8, D08 VF8H, Irlandia
Godziny otwarcia  Muzeum jest czynne codziennie, od 10:00 do 19:00
Ceny biletów 
  • dorośli pełnoletni – 20 Euro — kup bilety
  • pełnoletni studenci – 16 Euro;
  • młodzież do 18. roku życia – 13,50 Euro;
  • seniorzy po 65. roku życia – 16 Euro;
  • bilet rodzinny – 46,50 Euro;
  • dzieci w wieku 6-12 lat – 6,50 Euro;
  • dzieci do 6 roku życia wstęp bezpłatny. 
Uwagi  Ostatnie wejście do muzeum odbywa się o 17:00
Zobacz też:
Klify Moheru – niezwykłe widoki na Atlantyk i cuda natury. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Jeśli chcesz uniknąć kolejek i mieć pewność, że zwiedzić obiekt w wybranym przez siebie terminie, możesz zarezerwować bilet wstępu przez internet. Takie rozwiązanie jest najlepsze w przypadku obiektów cieszących się dużym powodzeniem wśród zwiedzających.

 

Dublin to wspaniały klimat i piękne budowle. To również słynny irlandzki trunek, który stał się jedną z głównych atrakcji miasta. Jeśli na trasie twojej wycieczki znajdzie się muzeum Guinnessa, nie będziesz żałować. Choć wstęp jest dość drogi, wizyta w tym miejscu dostarczy ci bezcennych wrażeń.


Zobacz też:

Zobacz też:
Cork – podstawowe informacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.