Wakacje w Hiszpanii na Costa del Sol? Kurort Torremolinos to świetny wybór! Poznaj największe atrakcje tego miejsca

Hiszpania słynie z plaż i turystycznych kurortów. Jednym z miejsc, które turyści szczególnie sobie upodobali, jest Torremolinos. Ta dawna rybacka wioska stanowi obecnie jedno z prężniej działających centrów wypoczynkowych.

torremolinos

Costa del Sol to chyba najbardziej słoneczne miejsce hiszpańskiego wybrzeża. Takie też jest położone tam miasteczko Torremolinos – pełne słońca, zapachów, wibrujące radością i życiem. Dodatkowy atut stanowi lokalizacja niedaleko Malagi, uważanej za najciekawsze miasto Andaluzji. Nikt, kto wybierze wypoczynek w Torremolinos, nie będzie narzekał na brak atrakcji i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas pobytu.

Torremolinos, jak rybacka osada została turystycznym kurortem?

Torremolinos znajduje się w jednym z najchętniej odwiedzanych regionów Hiszpanii. Chociaż turyści trafili tam kilka dekad temu, historia miasta sięga zamierzchłych czasów. Świadczą o tym odkrycia archeologiczne z epoki fenickiej, greckiej, rzymskiej oraz arabskiej. Natomiast pierwsze pisane wzmianki pochodzą z drugiej połowy XV stulecia. Przez lata życie toczyło się tu raczej spokojnie, ale tylko do czasu… Nadmorski klimat Torremolinos oraz kilometry jasnych plaż w latach 50. XX wieku przyciągnęły w te rejony pierwszych turystów, a wczasy na Costa del Sol stały się modne nie tylko wśród Hiszpanów.

Zobacz też:
Cordoba w Hiszpanii – co warto zobaczyć w zabytkowym mieście? Turystyka i kultura w Kordobie

Najlepsze plaże na Costa del Sol znajdziesz w Torremolinos

W mieście jest kilka publicznych plaż, dostępnych dla wczasowiczów bez żadnych ograniczeń. Najbliżej centrum Torremolinos znajduje się Playa del Bajondillo oraz Playa de la Carihuela, więc właśnie tam w sezonie jest najwięcej wczasowiczów. Bardziej przestronne mogą okazać się Playa de los Alamos, Playa de Playamar albo Playa del Saltillo. Wszystkie plaże Torremolinos mają jasny piasek, boiska do siatkówki plażowej, dobrze rozwiniętą infrastrukturę i stwarzają możliwość uprawiania sportów wodnych. W sąsiedztwie powstały hotele, z oferty których chętnie korzystają zagraniczni turyści, a także promenada. W jednym z nich, hotelu Pez Espada, gościły takie gwiazdy, jak Brigitte Bardot czy Sean Connery.

Zwiedzanie Torremolinos – atrakcje turystyczne

Wśród miejscowych atrakcji turystycznych są nie tylko plaże, choć to właśnie tam większość osób spędza całe dnie. Jednak warto poświęcić czas na poznanie otoczenia. Obowiązkowym punktem dla turystów jest Calle San Miguel, ulica w centrum Torremolinos gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, butiki oraz restauracje. Przechodząc obok którejś z nich, koniecznie trzeba wstąpić na lokalny przysmak, jakim jest pescaíto frito (smażona ryba). Warto spróbować tam również świeżych owoców morza oraz wina z Malagi.

Zobacz też:
Wyjątkowa Tarifa – Hiszpania jako raj dla surferów. Czym przyciąga to miasto?

Co warto zobaczyć?

W najstarszej dzielnicy miasta znajduje się kilka interesujących zabytków:

  • kościół Nuestra Señora del Carmen;
  • wieża obronna Torre de Pimentel (jej inna nazwa to Torre Molinos);
  • ostatni z młynów wodnych, które dawniej były charakterystyczne dla miasteczka.

Można go zobaczyć przy okazji zwiedzania ogrodu botanicznego Molino de Inca. Gdzie jeszcze warto się wybrać w Torremolinos? Popularną atrakcją jest tu park wodny Aqualand z basenami, zjeżdżalniami i jacuzzi, a także Crocodile Park (Park Krokodyli). Miejsce rozsławił Big Daddy – gad o długości 5 metrów, uważany za największego krokodyla w Europie. W Torremolinos można znaleźć też spokojniejsze miejsca, jak Parque de La Batería z placami zabaw dla dzieci, gdzie wśród pięknej zieleni kryją się pozostałości hiszpańskiej wojny domowej.

Torremolinos to kurort dla każdego

W Torremolinos można nie tylko plażować – z bogatej oferty rozrywek skorzystają zarówno wielbiciele imprez, jak i rodziny z dziećmi. W przypadku tych pierwszych sztandarową propozycją jest letni festiwal muzyki elektronicznej Los Álamos Beach Festival. Torremolinos co roku gości również uczestników Festiwalu Wonder Gay. Odnajdą się tu również osoby, dla których liczy się tradycja. Chociaż miasto idzie z duchem czasu, nie rezygnuje z takich wydarzeń, jak Jarmark św. Michała. Uroczystość ku czci patrona miasta odbywa się na przełomie września i października, a poprzedza ją procesja Romería de San Miguel.

Zobacz też:
Mauretańska Hiszpania. Alkazar w Sewilli i jego skarby

Torremolinos na Costa del Sol spełnia oczekiwania turystów co do miejsca wakacyjnego wypoczynku. Atutem miasta są nie tylko szerokie plaże i komfortowe hotele, ale także restauracje i bary tapas, gdzie można poznać lokalne smaki. Nie brakuje też miejsc, które przybliżają historię Torremolinos.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.