Najlepsze atrakcje Kastylii i Leónie

Kastylia i León to region w Hiszpanii, który słynie z pięknych krajobrazów, zabytków i bogatej historii. W Valladolid, stolicy regionu, warto zobaczyć Katedrę Świętego Macieja, Muzeum Narodowe Sztuk Pięknych, a także klasztor San Pablo, gdzie mieszczą się liczne galerie i sklepy. Kolejną atrakcją jest Salamanka z jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie, którego historyczny budynek znajduje się w centrum miasta. León to miasto słynące z gotyckiej Katedry, która jest jednym z najważniejszych zabytków architektonicznych w Hiszpanii, a także z zamku, który był dawniej siedzibą króla. Segowia to kolejne miasto, w którym warto zobaczyć Akwedukt Rzymski, Zamek na wzgórzu oraz katedrę, która jest przykładem wczesnego gotyku.

Kastylia i León_category" data-gyg-partner-id="T91UQPP" data-gyg-q="Kastylia i León">
Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź Kastylii i Leónu

Wyjazd Kastylii i Leónu na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Aktualnie istnieją dobre połączenia lotnicze pomiędzy Polską a Kastylią i Leónem. Z Polski, głównie z Warszawy, Katowic i Wrocławia, można polecieć do portu lotniczego w Valladolid, który oferuje wiele połączeń wewnętrznych i międzynarodowych. Lotnisko to znajduje się w odległości około 130 km od stolicy regionu, Valladolid, z którego łatwo dostać się do innych popularnych miejsc w Kastylii i Leónie, takich jak Salamanka, León czy Segowia.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do Kastylii i Leónu w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Kastylia i León" data-origin-name="Polska" >
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com