Estadio Santiago Bernabéu, czyli z wizytą na stadionie Realu Madryt

Real Madrid CF to klub, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jesteś fanem tej słynnej ekipy grającej w białych strojach? Sprawdź, dlaczego warto odwiedzić klubowy stadion wielokrotnego mistrza Hiszpanii.

estadio santiago bernabeu
Ocena

Estadio Santiago Bernabéu to najsłynniejszy obiekt sportowy, jakim może się pochwalić Hiszpania. Od uroczystego otwarcia w dniu 14 grudnia 1947 roku był on wielokrotnie modernizowany i powiększany. Dlaczego warto zapoznać się z jego historią? Sprawdź, jak i kiedy można zwiedzać ten stadion!

Estadio Santiago Bernabéu – na czym polega jego wyjątkowość?

Słynny stadion służący „Królewskim” oraz narodowej reprezentacji Hiszpanii jest obiektem godnym uwagi. Co musisz wiedzieć na jego temat?kup bilety

Tam, gdzie gra Real Madryt

Obiekt ten jest ważnym celem wycieczki dla fanów graczy w białych strojach. Estadio Santiago Bernabeu, na którym najważniejsze mecze rozgrywa Real Madryt to nie tylko murawa i trybuny. To również wspaniałe dzieje klubu, które warto poznać. Jak? Najlepiej podczas zwiedzania interaktywnej wystawy. Zwiedzanie stadionu wiąże się z wizytą w muzeum, którego ekspozycja skupia się na historii klubu. Zobaczysz tu m.in. trofea, które zdobył Real, archiwalne zdjęcia oraz fragmenty nagrań z najciekawszych spotkań. Czekają też:

  • szatnia dla zawodników;
  • pokój odnowy;
  • sala konferencyjna.

Nowoczesne rozwiązania to postawa!

Stadion Realu Madryt może się też pochwalić sporymi rozmiarami i nowoczesnymi rozwiązaniami. Władze klubu od samego początku dbały o tę kwestię, a najlepszym dowodem na to są liczne remonty i przebudowy. Najpierw Real grał na stadionie Chamartin, później na Nuevo Estadio Chamartín. W 1957 roku „Królewscy” zagrali pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu, co było niezwykłym wydarzeniem.

Nowoczesny stadion był miejscem organizacji takich imprez, jak:

  • finały Ligi Mistrzów w latach 1957, 1969, 1980 i 2010;
  • finał Copa Libertadores w 2018 roku;
  • Mistrzostwa Świata w 1982 roku.

Chwilowo na stadionie nie można rozegrać żadnego meczu. Trwa bowiem kolejna modernizacja, a projekt przebudowy stadionu zakłada sporo zmian. Estadio Santiago Bernabeu po ostatnich pracach, o których zaczęto mówić już w 2014 roku, ma mieć pojemność 80242 miejsca, rozsuwane zadaszenie i metaliczną elewację. Finisz prac planowany jest na koniec 2022 roku.

kup bilety

Tour Bernabéu, czyli zwiedzanie Estadio Santiago Bernabéu – informacje praktyczne

Chcesz zwiedzić stadion i muzeum? Sprawdź, jak zaplanować wizytę w tym miejscu.

Godziny otwarcia i ceny biletów

Estadio Santiago Bernabeu otwarte jest:

  • od poniedziałku do soboty od 9:30 do 19:00;
  • w niedziele i dni świąteczne od 10:00 do 18:30.

Osoba dorosła za bilet musi zapłacić 25 Euro, seniorzy, studenci i dzieci – 18 Euro.

Pamiętaj, że ten stadion to duma i symbol hiszpańskiej piłki nożnej, a to oznacza spore zwiedzających. Nie chcesz stać w kolejce? Kup z wyprzedzeniem bilet online.

 

Jak dotrzeć do Estadio Santiago Bernabéu?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest komunikacja publiczna. Idealnym rozwiązaniem jest metro i linia numer 10. Dotrzesz tu również autobusami, oznaczonymi numerami 14, 27, 40, 43, 120, 126, 147 lub 150.

Estadio Santiago Bernabeu to ważny punkt na mapie Madrytu, nie tylko dla fanów piłki nożnej. Ta budowla na każdym zrobi wrażenie, dlatego warto jej poświęcić swój czas.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *