Castelldefels to jedna z atrakcji Hiszpanii zachęcająca znakomitą pogodą. Dlaczego warto tam jechać?

Jednym z małych, ale urokliwych miast turystycznych w pobliżu Barcelony jest miejscowość Castelldefels. Szczególną popularnością cieszy się tamtejsza plaża, na której łagodnych piaskach zechcesz się położyć i zapomnieć o wszystkim. Z Barcelony dotrzesz do kurortu w zaledwie 20 minut!

castelldefels
Ocena

Miasto Castelldefels jako atrakcja turystyczna jest popularna właściwie przez cały rok. Jesienią i zimą turyści traktują je jako lokalizację wypadową w stronę Barcelony. Jest to możliwe dzięki temu, że punkt ten znajduje się w dobrze rozwiniętej strefie komunikacyjnej. Między Castelldefels a Barceloną funkcjonują doskonałe połączenia i nie ma konieczności podróżowania samochodem. Nie tylko odległość od stolicy Katalonii zachęca do wizyty w tym kurorcie. To idealne miejsce na wypoczynek rodzin z dziećmi, szczególnie ze względu na piękną, rozłożystą plażę nad Morzem Śródziemnym. Jakie są najlepsze atrakcje Castelldefels?

Castelldefels – położenie miasteczka

Gmina Castelldefels znajduje się na wybrzeżu o nazwie Gaarraf wśród masywu górskiego o tej samej nazwie, w sąsiedztwie Morza Śródziemnego. Ze względu na swoje położenie kurort przyciąga możliwością odpoczynku na wielokilometrowej, rozłożystej plaży, a także możliwością uprawiania licznych sportów wodnych. Około 20 minut jazdy od Barcelony na zachód pozwoli odkryć tamtejsze atrakcje.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do Castelldefels z audio przewodnikiem!

Dojazd do Castelldefels. Jak działa transport miejski i jaka to odległość?

Na tej trasie funkcjonuje mocno rozbudowana sieć połączeń komunikacyjnych zarówno jeśli chodzi o autobusy, jak i pociągi. Pociąg linii regionalnych, oznakowany jako R2, jeździ właściwie co kilka lub kilkanaście minut. Co istotne, nie ma tutaj znaczenia pora dnia. Także późnym i wieczorem czy w nocy bez problemu dostaniesz się tam np. z lotniska El Prat. Od Castelldefels dzieli je ok. 15 kilometrów. Warto wcześniej zarezerwować sobie bilety na przejazd, by mieć pewność, że w środku transportu znajdzie się wygodne miejsce.

Plaża w Castelldefels – jak tam trafić z samego miasta?

Plaża znajduje się w pewnej odległości od miejskiej infrastruktury Castelldefels. Można tam dotrzeć pieszo lub wybrać połączenie kolejowe (również linii R2). Pociąg zatrzymuje się na stacji kolejowej Platja de Castelldefels i stamtąd już tylko 300 metrów dzieli nas od szerokiej i wygodnej plaży. Jeśli będziesz miał problem z trasą, zawsze możesz zasięgać informacji u mieszkańców miasta.

kup bilety

Plaża w Castelldefels zachwyca swoją urodą, ale i swobodą. Z racji tego, że liczy ona wiele kilometrów, a turystów jest względnie mało, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi czy dla tych, którzy chcą spędzać czas na grupowych sportach albo zabawach plażowych. Nawet z sezonie każdy znajdzie tam wystarczająco dużo przestrzeni dla siebie. Do odpoczynku zachęcają liczne boiska do siatkówki, piłki nożnej czy punkty kitesurfingowe. Co może być istotne dla opiekunów małych dzieci, plaża nie jest stroma, ale dość łagodnie schodzi w stronę morza. Ponadto turysta ma możliwość spacerów rozłożystą promenadą czy przejażdżek rowerowych po specjalnie wytyczonych w tym celu trasach.

Atrakcje turystyczne to nie tylko plaża! Co jeszcze oferuje miasto?

Nad wybrzeżem miasta wznosi się wyjątkowy zamek Fels, od którego pochodzi nazwa miasta. Poza nim historię przypominają XVI-wieczne baszty przywodzące na myśl architekturę średniowiecza. Najbardziej znane to Torre Barona oraz Can Ballester. Do zamku można się dostać za pośrednictwem kolejki Renfe linią C-2 w kierunku Sant Vicenç de Calders. Jeśli planujesz wycieczkę samochodem, należy zjechać z autostrady C-32. Przez wiele lat twierdzę wykorzystywano do kontrolowania okolicznego terytorium, co miało pomóc w obronie miasta przez piratami i wrogimi najeźdźcami. Zamek można zwiedzić samodzielnie, ale warto zrobić to z przewodnikiem audio.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością zachwycą się możliwością uprawiania tutaj zarówno żeglarstwa, jak i kajakarstwa. Co ciekawe, w trakcie Olimpiady w 1992 roku w Castelldefels wybudowano Canal Olimpic, czyli hotel, w którym mieszkały największe gwiazdy światowego sportu.

Ciekawostki o miejscu położonym na zachód od Barcelony

Warto wiedzieć, że na terenie Castelldefels swój dom ma znany piłkarz klubu FC Barcelona, czyli Lionel Messi. Gwiazda piłki nożnej mieszka tam razem ze swoją żoną i synami.

Innym godnym podkreślenia faktem jest szczególnie rozwinięta infrastruktura plaży w Castelldefels. Zamontowano na niej rozmaite udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, prysznice, krany z wodą zdatną do picia. Godne podziwu jest również to, że plaża jest codziennie dokładnie sprzątana.

Castelldefels to kurort, którzy przyciąga jako oaza spokoju, relaksu, a przy tym region niezwykle ciekawy historycznie. Pobyt w tej niewielkiej miejscowości na zachód od Barcelony możesz umilić sobie spacerami po urokliwej okolicy, ale jeśli wyposażysz się w odpowiedni sprzęt, będziesz miał sposobność, by spróbować swoich sił w sportach, takich jak kitesurfing czy żeglarstwo. Ponadto na plaży w Castelldefels liczba zwiedzających jest niewielka w porównaniu do pobliskiej stolicy Katalonii, dlatego będzie doskonałym miejscem wyciszenia się w prawdziwie śródziemnomorskim klimacie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *