Belweder w Wiedniu to jedno z najważniejszych austriackich muzeów. Bogata kolekcja dzieł sztuki oraz innych eksponatów dokumentuje dzieje tego kraju od czasów średniowiecza, aż do współczesności. Atutem są również przepiękne ogrody, które otaczają barokową rezydencję.

Belweder w Wiedniu – barokowa perła architektury

Belweder w Wiedniu został wybudowany jako podmiejska rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Wznoszono go w latach 1717-1723. Projekt pałacu powierzono Johannowi Lucasowi von Hildebrandtowi, który określany jest jako jeden z najważniejszych przedstawicieli baroku w europejskiej architekturze. Stworzył naprawdę niebanalne miejsce – budowla składa się z dwóch części Dolnego i Górnego Belwederu, które oddzielone są ogrodem francuskim. W połowie XVIII wieku pałac został wykupiony przez cesarzową Marię Teresę. Gromadzono w nim bogatą kolekcję dzieł sztuki, należącą do kolejnych cesarzy austriackich.

Kup bilet do Belwederu w Wiedniu!

 

Muzeum w wiedeńskim Belwederze

Muzeum w Belwederze to tak naprawdę trzy lokalizacje. Zbiory prezentowane są bowiem w Górnym oraz Dolnym Belwederze, a także nowoczesnym pawilonie noszącym nazwę Belvedere 21. Górny Belweder w Wiedniu prezentuje dzieła Gustawa Klimta – można tam zobaczyć słynny „Pocałunek” oraz „Judith”. Spacer przez kolejne korytarze i sale to możliwość poznania historii pałacu oraz dziejów austriackiej kultury. Górny Belweder od razu powstał jako miejsce reprezentacyjne. Komnaty mieszkalne mieściły się w Dolnym Belwederze, gdzie obecnie prezentowane są wystawy czasowe.

Belweder – ogrody zamkowe

Zwiedzanie Belwederu w Wiedniu nie byłoby pełne, gdyby turyści omijali cudowne ogrody pałacowe. Tam również widać barokowe założenia przestrzenne. Przed górnym pałacem stworzono staw lustrzany, w którym odbija się bogata fasada. To dopiero początek, ponieważ twórcy przygotowali trzy duże tarasy, na których rozciąga się ogród. Symetrycznie przycięte żywopłoty, zorganizowane klomby i rabaty tworzą harmonijną całość. Przy Dolnym Belwederze znajduje się ogród kameralny, do którego kiedyś miał wstęp jedynie książę, jego domownicy oraz goście. Obecnie zwiedzanie zawarte jest w cenie biletu do muzeum, natomiast ogród przy Górnym Belwederze jest ogólnodostępny.

Chcesz zwiedzić muzeum w Belwederze? Kup bilet!

Belweder w Wiedniu – cena

Jeśli chcesz zwiedzać Belweder w Wiedniu, zdecyduj, co chcesz zobaczyć. Dostępne są bilety do jednego gmachu, dwóch lub trzech. Wybierając bilety łączone, opcja „3 w 1” jest najkorzystniejsza finansowo. Dzieci i młodzież zwiedzają za darmo, ulgi przyznano też studentom oraz osobom 65+.

 Górny BelwederDolny BelwederBelweder 212 w 1

 

Górny i Dolny Belweder

3 w 1

 

Górny i Dolny Belweder, Belweder 21

Dorośli16,90 €14,90 €8,90 €25 €27 €
Dzieci i młodzież do lat 1900000

Belweder w Wiedniu – bilety

 

Belweder w Wiedniu – przydatne informacje

Belweder w Wiedniu – adres
  • Górny Belweder, Prinz Eugen-Straße 27;
  • Dolny Belweder, Rennweg 6;
  • Belweder 21, Arsenalstraße 1.
Belweder w Wiedniu – godziny otwarcia
  • 10:00-18:00 (codziennie) – Górny i Dolny Belweder;
  • 11:00-18:00 (wtorek-niedziela) – Belweder 21.
Belweder w Wiedniu – cena
  • 16,90 € – Górny Belweder;
  • 14,90 € – Dolny Belweder;
  • 8,90 € – Belweder 21.
Belweder w Wiedniu – dojazdMuzea leżą blisko siebie, wystarczy dojechać do Górnego Belwederu, a pozostałe budynki znajdują się w zasięgu 8-minutowego spaceru. Dojazd metrem (linie U1, U5), linią tramwajową D, autobusami 13A, 59A, 77A, własnym samochodem.
Belweder w Wiedniu – dostępność dla osób z niepełnosprawnościamiMuzeum jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Belweder w Wiedniu – strona wwwwww.belvedere.at

Belweder w Wiedniu to miejsce, w którym można spędzić cały dzień. Trzy obiekty muzealne oraz piękne ogrody zapewniają rozrywkę na kilka długich godzin.

Archiwum: sierpień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: