Alpy Austria – jak można spędzić urlop w tej okolicy? Atrakcje na zimę i lato

Chcąc doświadczyć wysokiej jakości stoków narciarskich i przepięknych widoków, warto odwiedzić Alpy. Austria znajduje się stosunkowo blisko Polski, a dojazd w te rejony jest bardzo komfortowy. Sprawdź, dlaczego warto urlop spędzi w Alpach!

alpy austria

Niezależnie od pory roku oraz umiejętności sportowych, warto odwiedzić Alpy. Austria oferuje swoim turystom dobrze rozwiniętą infrastrukturę, noclegi w malowniczej okolicy i szereg tradycyjnych potraw. Dzięki temu wakacje i zimowe urlopy spędzane w rejonach alpejskich mogą być niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. 

Jak najłatwiej dojechać w rejony austriackich Alp?

Wycieczka w austriackie Alpy jest świetnym pomysłem zarówno latem, jak i zimą. Malownicze widoki, doskonała kuchnia i doskonałe stoki przyciągają tysiące turystów rocznie. Ze względu na niewielką odległość od Polski, bez trudu w te okolice można pojechać samochodem. 

Takie rozwiązanie jest najbardziej komfortowe i elastyczne. Można w każdej chwili zrobić sobie wycieczkę,  dojechać w trudno dostępne miejsca czy nie obawiać się o wielkość i wagę bagażu. Warto jednak mieć na uwadze, że zarówno w Czechach, jak i w Austrii większa część trasy prowadzi przez autostrady. Są one płatne i wymagają zakupienia winiety. Bez problemu dostanie się je na każdej stacji benzynowej nieopodal granicy. 

Zobacz też:
Lodowiec Hintertux – ośrodek narciarski dla miłośników aktywnego wypoczynku

Jeśli jednak jazda samochodem w tak długą trasę nie wydaje się dobrym pomysłem, można także wybrać tani lot, np. z Gdańska lub Warszawy. Przy takiej opcji warto dodatkowo wypożyczyć samochód w Austrii, aby móc się swobodnie przemieszczać. 

Co można zwiedzić w tej okolicy?

Chcąc doświadczyć niezapomnianych widoków oraz wyjątkowo efektownych stoków, wiele osób wybiera Alpy. Austria jest krajem oferującym szereg atrakcji, związanych nie tylko ze sportami zimowymi. 

Pillersee

W tej okolicy można zobaczyć przepiękna, wysokogórskie jeziora. Choć w Polsce najbardziej popularne jest Morskie Oko, w Austrii można wybierać spośród setek malowniczych lokalizacji. Niektóre wymagają co prawda dobrego przygotowania i kilkugodzinnej wspinaczki, są jednak takie, do których bez trudu dojedzie się rowerem, dojdzie spokojnym spacerem lub nawet podjedzie samochodem. 

W Tyrolu znajduje się jezioro Pillersee. Wokół niego zorganizowano ścieżkę spacerową, nie ma problemu ze znalezieniem parkingu, a nawet można wypożyczyć rower czy rowerek wodny. Jedyną wadą jest bardzo zimna woda, lecz widoki z pewnością to zrekompensują. 

Lofer 

Wyjątkowo malownicze miasteczko Lofer, zlokalizowane nieopodal niemieckiej granicy charakteryzuje się przepiękną, alpejską zabudową. Niektóre z domów pochodzą z XV wieku, a w centrum można zwiedzać barokowy kościół pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy. W pensjonatach w tej okolicy mieszkał sam Wolfgang Amadeusz Mozart. 

Zobacz też:
Pałac Schönbrunn w Wiedniu – ciekawostki o letniej rezydencji Habsburgów

Kristallwelten 

Warto mieć jednak na uwadze, że alpejskie rejony Austrii to nie tylko malownicze pejzaże, lodowate jeziora górskie, czy klasyczna zabudowa. W tej okolicy można znaleźć także szereg muzeów i parków rozrywki. Jednym z bardziej interesujących wyborów jest muzeum Kryształowych Świateł Swarovskiego. Zapewnia doskonałą rozrywkę niezależnie od wieku. Można spotkać tam niesamowicie efektowne kryształy, modele 3D, rzeźby wykonane z tysięcy pojedynczych kryształków, a także zachwycić się profesjonalnie zaprojektowaną grą świateł. 

Innsbruck 

Pomiędzy wycieczkami górskimi, warto zaplanować sobie kilka godzin na zwiedzanie stolicy regionu tyrolskiego. Jest to jedno z największych miast austriackich otoczone niezapomnianym widokiem. 

Świetnie sprawdza się zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi lub jako ciekawe oderwanie od bardziej wymagających tras. Można zwiedzić stare miasto, nacieszyć się pięknymi kamienicami oraz muzeami. W pobliżu znajduje się także bardzo popularny stok narciarski, który stanowi doskonały punt widokowy. 

Czy stoki w austriackich Alpach są czynne jedynie zimą?

Narty w Austrii to marzenie każdego sportowca, preferującego zimowe odmiany aktywności. Doskonałej jakości stoki, niezapomniane widoki i rozbudowana infrastruktura zapewniają najwyższej jakości doznania. 

Zobacz też:
Vienna City Card, czyli Wiedeń dla oszczędnych. Z jakich rozwiązań możesz skorzystać?

Austriackie stoki zlokalizowane w Alpach gwarantują odpowiednią ilość śniegu przez cały sezon. Niemniej jednak, ze względu na bliskość lodowca część z nich świetnie prosperuje nawet w miesiącach wiosennych aż do czerwca. 

Dodatkowo, w Austrii można spotkać także całoroczne ośrodki narciarskie, przygotowane na przyjazd zapalonych sportowców nawet w szczycie sezonu letniego. Przykładem takiej lokalizacji jest Hintertux. W miesiącach letnich działają tam trasy o łącznej długości ponad 20 kilometrów. Są one dopasowane do narciarzy o różnym poziomie umiejętności, zarówno dla początkujących, jak i tych doświadczonych. 

O czym należy pamiętać, szykując się na narty?

Alpy i Austria to oczywiście doskonały kierunek dla miłośników sportów zimowych. Z tego względu oferuje turystom szereg stoków dopasowanych do różnorodnych poziomów zaawansowania. 

Jadąc na narty, warto zadbać o sprzęt. Konieczne są oczywiście narty, buty oraz niezbędne pokrowce i zaczepy. Dodatkowo konieczne są ochraniacze, kask i gogle. Warto mieć jednak na uwadze, że wiele tych elementów można wypożyczyć w pobliżu stoku. 

Kluczową kwestią jest jednak ubezpieczenie, apteczka, odpowiednie jedzenie i bielizna termiczna. Dzięki takiemu zabezpieczeniu wyjazd z pewnością będzie udany. 

Zobacz też:
Innsbruck – atrakcje turystyczne warte poznania

Ile kosztuje pobyt w Austrii?

Narty w Austrii to wycieczka chętnie wybierana zarówno przez młodych sportowców, jak i rodziny z dziećmi. Na koszt takiego wyjazdu składa się dojazd, nocleg, wyżywienie, ale również karnet na stok oraz ewentualnie wypożyczenie niezbędnego sprzętu. 

 

Dojazd z Warszawy  1000 złotych paliwo plus 100 złotych winieta
Nocleg na 7 dni  1500-2500 złotych dla 1 osoby 
Tygodniowe wyżywienie  500-1500 złotych
Karnet na stok na 1 dzień  45-55 euro 
Wypożyczenie sprzętu na 1 dzień  40-50 euro 

 

Koszt pobyty w Austrii w dużej mierze zależy od standardu noclegu, a także sposoby żywienia. Chcą trochę zaoszczędzić, można korzystać z produktów dostępnych w sklepach spożywczych, zamiast z kosztownych przekąsek dostępnych na stokach czy w restauracjach. 

 

Alpy austriackie zachwycają malowniczymi widokami, urokliwymi miasteczkami i profesjonalnymi stokami. Zarówno zimą, jak i latem z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.


Zobacz też:

Zobacz też:
Belweder w Wiedniu – turystyczna perełka stolicy Austrii! Koniecznie zobacz bogatą kolekcję dzieł sztuki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *