Alkohol w Maroko, czyli kiedy Allah nie widzi

Alkohol w Maroko to dosyć skomplikowana kwestia. Wszystko przez obowiązującą tam religię, czyli islam. Alkohol można spożywać tylko trzymając się powszechnych zasad. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, gdzie i jaki alkohol dostaniesz w Maroko!

alkohol w maroko
Ocena

Ze względu na islam, Maroko nie należy do alkoholowych rajów. Jednak można znaleźć tam lokalne napitki, które charakteryzuje specyficzny smak.

Alkohol w Maroko – czy można go spożywać?

Islam zabrania picia alkoholu, dlatego nie znajdziemy go w zdecydowanej większości restauracji. Lokalne sklepy spożywcze również zwykle nie prowadzą sprzedaży alkoholu. Natomiast można go dostać w supermarketach (np. Carrefour), a także barach zwanych chana. Publiczne spożywanie alkoholu jest zabronione, dlatego jeśli jakiś Marokańczyk pije alkohol – robi to w domu. Najbardziej popularnym alkoholem, poza piwami i winami, jest Eau de figures, czyli trunek podobny do figowej wódki.

Alkohol w Maroko – podsumowanie

Alkohol w Maroko jest dostępny, choć trzeba dobrze szukać, by go znaleźć. Do najpopularniejszych trunków należą oczywiście piwa i wina oraz narodowy napój – wódka figowa. Jeśli wybierasz się do Maroka, pamiętaj, że picie alkoholu w miejscu publicznym, nawet w restauracji, jest zabronione!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *