Saona Island – poznaj należącą do Dominikany wyspę, która nazywana jest perłą Karaibów!

Saona Island to piękna wyspa położona na Morzu Karaibskim. Jej uroda co roku przyciąga bardzo wielu turysów, nie ma się co temu dziwić, bo przydomek „rajska wyspa” idealnie pasuje do jej opisu. Zobacz, dlaczego warto wybrać się tam w czasie urlopu i co można tam zwiedzić!

saona island
Ocena

Saona Island to wyspa należąca do Republiki Dominikany. Podróżnicy wracający z tego miejsca bez cienia wątpliwości mówią, że jest to miejsce z najładniejszymi plażami, jakie wiedzieli. Między innymi z tego powodu wyspa jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji na Dominikanie. Przejrzysta woda, biały piasek oraz duża liczba palm kokosowych sprawiają, że miejsce to dla wielu osób może być synonimem raju na ziemi.

Gdzie leży Saona Island?

saona island leżaczki pod palmami

 

Wyspa znajduje się na południe od wyspy Haiti, w niedalekiej odległości od Bayahibe. Saona Island należy do Dominikany, a oddzielona od lądu jest przez wąski pas morza. Obecnie ruch morski w tej okolicy jest wyłączony ze względu na ochronę populacji żówi. Katamarany i łodzie bardzo negatywnie wpływały na liczebność tych zwierząt. Na wyspę nie można dostać się na własną rękę, aby ją zwiedzić konieczne jest wykupienie wycieczki w biurze podróży.

Kup wycieczkę online i zwiedź wspaniałą wyspę!

Jak wygląda wycieczka na Saonę?

saona island widok znad kolorowego płotukup bilety

Biura podróży oferują najczęściej transport na wyspę, a także powrót do hotelu. Część podróży odbywa się za pomocą katamaranu lub łodzi motorowej. W rejs można wyruszyć z portów w Bayahibe, Puerto Plata oraz Punta Cana. Droga prowadzi przez naturalny basen z kryształowo przejrzystą wodą. W czasie podróży turysta może zobaczyć rozgwiazdy. Na miejscu będziesz mógł skorzystać z wielu atrakcji. Znajduje się tam bar, miejsca do wypoczynku z leżakami, boiska do siatkówki plażowej i wiele innych rozrywek. Miejscowa restauracja oferuje wiele różnych dań, dzięki czemu odwiedzający nie będzie głodny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sara Isabel (@saraisabelpateiro)


Największą atrakcję na wyspie stanowią plaże. Są one wyjątkowo malownicze. Przypominają wręcz kadry z filmów o piratach. Miłośnicy fotografii zrobią tutaj niesamowite zdjęcia. Szczególnie podczas efektownego zachodu słońca. Przejrzysta woda, w której odbijają się promienie słońca oraz biały piasek to niezapomniany widok. Miejscem, które na pewno warto odwiedzić, jest Piscina Natura. Można tam zobaczyć bardzo dużą liczbę rozgwiazd. Woda jest tam płytka, ale pozwala na pływanie. Ważne jest jednak to, by nie dotykać zwierząt i nie próbować wyciągać ich z wody.

 

Wyspę obejmuje zakaz budowy hoteli. Jest to więc miejsce bardzo dzikie, ale nie jest też całkowicie wyludnione. Na terenie wyspy znajduje się wioska Mano Juan, która ma około 500 mieszkańców. Wrażliwi powinni jednak uważać, ponieważ na Dominikanie wciąż nie zostały zakazane walki kogutów, dlatego w czasie wyprawy można na taką natrafić.

kup bilety

Wyspa Saona na Dominikanie – bilety

saona island palmy na brzegu

Wspominaliśmy już, że na tę tropikalną wyspę nie można dostać się na własną rękę. Trzeba wykupić wycieczkę w biurze podróży. Czas jej trwania wynosi zwykle około 8 godzin, z czego 3 spędzone zostaną na samej wyspie. Oferta obejmuje zwykle także przewodnika, który wyjaśni zasady obowiązujące turystę na wyspie oraz opowie o jej historii. Cena takiej wycieczki to około 67 euro. Najczęściej wycieczki są oferowane w formie all inclusive. Bilety można kupić również online.

 

Jeżeli marzą ci się niezapomniane wakacje w tropikalnym klimacie, to Dominikana będzie idealnym wyborem. W czasie pobytu będziesz mógł odwiedzić Saona Island, czyli prawdziwy klejnot Karaibów. Wycieczka na pewno będzie niezapomniana, bo trudno jest znaleźć na świecie drugie tak piękne miejsce.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *