Bajeczna Dominikana – ile trwa lot do raju?

Dominikana – ile trwa lot na wymarzone wakacje? Karaiby to idealny kierunek dla każdego, kto chce uciec przed zimnem i spędzić urlop, wygrzewając się na słonecznych plażach. Od czego zacząć planowanie takiej wyprawy? Dowiedz się, jak dostać się na wyspę Haiti.

dominikana ile trwa lot

Na odległe Karaiby najlepiej wybrać się samolotem. Jeśli chcesz dobrze przygotować się do takiej egzotycznej podróży, musisz wiedzieć, ile trwa lot do Dominikany i jakie linie lotnicze obsługują ten kierunek. W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.

Dominikana i jej miejsce na mapie świata

dominikana ile trwa lot widok na lecący samolot

Republika Dominikany jest drugim pod względem wielkości państwem na Karaibach. Kraj ten zajmuje 2/3 powierzchni wyspy Haiti, a jego wielkim walorem jest długa linia brzegowa i dostęp do wielu pięknych plaż. Właśnie dzięki temu to wyspiarskie państwo stało się jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw. Chcesz odkryć jego piękno? Sprawdź, jak dostać się do najważniejszych ośrodków turystycznych na jego terenie.

Zobacz też:
Wakacje w sercu Hawajów. Ile trwa lot na Kubę?

Zamów transfer z lotniska i nie martw się tym po przylocie! Kup bilet online!

Z jakich miast leci samolot do Dominikany?

dominikana ile trwa lot ląd i ocean

Jeśli planujesz podróż do Dominikany, ważną sprawą będzie wybór miejsca, z którego wyruszysz. Możesz wybrać lot Warszawa – Santo Domingo, a bezpośrednie połączenia z Dominikaną oferują też porty lotnicze w Katowicach oraz Gdańsku. Ze wszystkich tych lotnisk startują również samoloty rejsowe, jednak pamiętaj, że korzystanie z nich wiąże się z dłuższą podróżą z międzylądowaniem.kup bilety

Z jakich portów lotniczych możesz skorzystać w Dominikanie?

dominikana ile trwa lot widok z góry na plażę

Na terenie Dominikany możesz skorzystać m.in. z portu lotniczego w Punta Caucedo znajdującego się niedaleko Santo Domingo. Bezpośrednio dotrzesz tu czarterem z pięciu polskich miast: Gdańska, Krakowa, Katowic, Warszawy i Wrocławia. Przy odrobinie szczęścia w powietrzu spędzisz tylko 11 godzin, ale jeśli skorzystasz z opcji z międzylądowaniem, przelot wydłuży się do 14 godzin.

Zamów transfer z lotniska i szybko dotrzyj na plażę! Kup bilet online!

Możesz też zakończyć podróż na lotnisku La Romana, gdzie lądują czartery startujące z Warszawy, lub w porcie lotniczym Puerto Plata. Tu zwykle docierają podróżni z Nowego Jorku oraz Frankfurtu nad Menem.

 

Jak dotrzeć do Punta Cana?

Samoloty do Dominikany mogą też lądować na lotnisku Punta Cana. Jest to najpopularniejszy port lotniczy w tym kraju, a o jego przewadze decyduje ogromne zainteresowanie tutejszym kurortem. Efekt? Lotnisko to obsługuje około 3 milionów pasażerów rocznie. Jak tu dotrzeć?

Zobacz też:
Ile trwa lot do Turcji? Podpowiadamy!

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, z jakich korzystają turyści pragnący dostać się do najważniejszego ośrodka turystycznego w kraju, jest podróż na trasie Nowy Jork – Punta Cana. Tu średni czas podróży wynosi ok. 3,5 godziny – tyle czasu potrzebuje samolot, aby pokonać dystans 2500 km. Z Polski do Punta Cana dotrzesz m.in. z Warszawy i Katowic. Czarterowy samolot dociera tam nawet w 11 godzin, rejsowy potrzebuje natomiast 16 godzin na sam lot (z międzylądowaniem i przerwami podróż do tego miejsca może trwać nawet 27 godzin).

 

 

Ile trwa lot do Dominikany?

dominikana ile trwa lot widok z lotu ptaka na plażę i ocean

Czas lotu uzależniony jest od wielu czynników. Punkty początkowy i docelowy, ilość przesiadek oraz warunki pogodowe – wszystko to wpływa na ostateczny czas podróży. Bezpośredni lot z Polski trwa średnio 11 godzin. Niestety, turyści nie zawsze mają możliwość zakupu biletów na loty czarterowe.

Inaczej wygląda sytuacja w chwili, gdy korzystasz z połączeń rejsowych, a samolot leci do Dominikany z międzylądowaniem. Taka alternatywa dla bezpośrednich lotów wiąże się z dłuższą podróżą, która trwa kilkanaście godzin. Samolot rejsowy potrzebuje 16 godzin, by z Polski dotrzeć na wyspę Haiti. To średni czas, bez względu na to, czy zdecydujesz się na usługi Air France, czy wybierzesz inną linię lotniczą.kup bilety

Zobacz też:
Chcesz wiedzieć, ile trwa lot do USA?

Lot do Dominikany. Informacje praktyczne

O czym jeszcze musisz pamiętać, planując wypoczynek w Dominikanie? Przede wszystkim o najważniejszych formalnościach i dokumentach.

Najważniejsze dokumenty

Oprócz biletu lotniczego musisz posiadać:

  • paszport – ważny przez pół roku od chwili wjazdu na teren Dominikany;
  • kartę turystyczną, która kosztuje 15 dolarów i często jest wliczana w koszt biletu lotniczego. Dzięki niej możesz przebywać w tym kraju przez 30 dni.

Zalecane jest też wykupienie ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu w awaryjnej sytuacji nie musisz się martwić o koszty leczenia. Pamiętaj również o tym, że od lutego 2021 roku musisz zameldować się w miejscu pobytu i wypełnić specjalny formularz elektroniczny. Wybierając się do Dominikany, nie musisz posiadać negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa ani przechodzić kwarantanny po przyjeździe.

Jak ułatwisz sobie podróż na Karaiby?

Biura podróży, które organizują wakacje w Dominikanie, są też odpowiedzialne za zapewnienie transportu swoim klientom. Organizatorzy chętnie korzystają z czarterów, zatem szanse na loty bezpośrednie do stolicy znacznie się zwiększają. A ponieważ propozycje wypoczynku last minute w tej części świata pojawiają się w turystycznych katalogach bardzo często, możesz znaleźć dla siebie wiele ciekawych propozycji.

 

 

Zobacz też:
Dominikana – co warto wiedzieć przed podróżą? Turystyczny poradnik dla fanów egzotyki

Rozwiązania dla oszczędnych

Jak szukać tanich lotów? Możliwości jest sporo. Umiejętnie korzystanie z wyszukiwarek biletów i portali rezerwacyjnych sprawi, że bez problemu znajdziesz najtańsze loty, z jakich polscy turyści marzący o rajskich plażach mogą skorzystać.kup bilety

Podobnie jak biura podróży, tak i przewoźnicy posiadają oferty last minute idealne dla oszczędnych turystów, którzy nie boją się spontanicznych wypraw. Jeśli więc wizja przesiadek nie napawa cię lękiem, sprawdź koszty lotu z Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Taka kombinacja pozwala czasem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, co przy ogólnych kosztach podróży do Dominikany ma spore znaczenie.

Wiesz już, jak długo może trwać lot z Polski do Dominikany oraz jak się do niego przygotować. Dzięki tej wiedzy spędzisz wymarzone wakacje na Haiti, ciesząc się spokojem, słońcem i pięknymi widokami.


Zobacz też:
Zobacz też:
Wybierasz się na wakacje? Sprawdź, ile trwa lot do Grecji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.