Palma de Mallorca – najważniejsze miasto słonecznej Majorki. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Słoneczna Majorka to przede wszystkim rajskie plaże, modne kurorty oraz ośrodki sportów wodnych. A jakie atrakcje czekają tu na turystów wolących spędzać czas w otoczeniu wiekowych budowli i cennych dzieł sztuki? Sprawdź, co oferuje Palma de Mallorca!

palma de mallorca
Ocena

Lubisz historię i zabytki? Zaplanuj zwiedzanie Majorki w taki sposób, by znaleźć czas na zapoznanie się z najcenniejszymi perełkami architektury w stolicy wyspy. Palma de Mallorca to wspaniałe miasto, na którego terenie nuda nikomu nie zagrozi. Co musisz wiedzieć na jego temat? Oto najważniejsze informacje.

Stolica Majorki – najważniejsze informacje

Baleary to hiszpański archipelag, który stał się popularnym kierunkiem turystycznych wypraw. Dlaczego? Decydują o tym m.in. malownicza linia brzegowa, bliskość kontynentalnej Hiszpanii i klimat, który pozwala korzystać z wakacji na Majorce przez cały rok. A Palma de Mallorca? To tętniące życiem miasto, w którym już dawno postawiono na turystykę. Każdego roku zagląda tu około 9 milionów osób, spragnionych wypoczynku na słonecznej plaży. A tych na największej wyspie Balearów nie brakuje.

Kup bilet na rejs katamaranem dookoła wyspy!

 

 

 

Jak zaplanować pobyt w Palma de Mallorca?

Wyspiarska stolica może się pochwalić bardzo dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu bez problemu znajdziesz dla siebie wakacyjną kwaterę. Apartament lub hotel możesz zarezerwować przez internet, w czym pomogą ci odpowiednie portale, lub za pośrednictwem biur podróży. A jak dotrzesz na Majorkę?

Możesz skorzystać z ofert tanich linii lotniczych. Dzięki nim bez problemu dostaniesz się tutaj z największych lotnisk w Polsce, m.in. z Warszawy, Krakowa i Katowic. Port lotniczy PMI – największy na Balearach – leży zaledwie 8 km od centrum miasta, do którego dotrzesz dzięki taksówkom oraz komunikacji miejskiej.kup bilety

Najważniejsze atrakcje miasta Palma de Mallorca

Co koniecznie musisz zobaczyć na terenie wyspiarskiej stolicy, będącej też największym miastem Balearów? Oto najlepsze atrakcje miasta, którym warto poświęcić więcej uwagi.

 

 

Katedra La Seu

To obiekt, którego nie możesz pominąć. Jej budowę rozpoczęto w 1230 roku z polecenia króla Aragonii, Jakuba I. Prace nad świątynią trwały do początków XVII stulecia, a ich efektem było stworzenie jednej z najpiękniejszych i najpotężniejszych katedr w Hiszpanii. Świątynia ta ma ponad 120 m długości i 55 m szerokości. W jej wnętrzu zmieści się nawet 18 tysięcy osób, co robi wrażenie. A co z wnętrzem? Jest ono dość skromne, a najważniejszą rolę dekoracyjną pełnią w nim rozety i wpadające przez nie światło.kup bilety

Pałac Almudaina

Ta okazała budowla to ważna pamiątka z czasów arabskich. Wiadomo, że obiekt ten początkowo był alkazarem, a podczas jego budowy zwracano uwagę nie tylko na reprezentacyjny wygląd, ale i na walory obronne. Dziś pałac jest letnią rezydencją hiszpańskiej rodziny królewskiej, która często wypoczywa na Majorce. Spora część pałacowych pomieszczeń jest jednak udostępniana zwiedzającym, a chętnych na spacer po reprezentacyjnych komnatach nie brakuje.

Zamek Bellver

Zamek ten znajduje się nieco poza centralną częścią Palma de Mallorca, warto jednak wybrać się na spacer w jego okolice. Historia tej budowli zaczęła się w XIV wieku, kiedy to na wzgórzu w pobliżu miasta zbudowano okazałą rezydencję królewską. W XVIII i XIX wieku zamek stał się więzieniem; rolę taką pełnił również w trudnych dla Hiszpanii latach wojny domowej. Dziś, pomimo mrocznej historii, jest ważną atrakcją dla turystów, dla których zwiedzanie zamku zbudowanego na planie koła jest wspaniałym doświadczeniem.

Palma Aquarium

To morskie akwarium zalicza się do największych i najważniejszych na świecie. Wizyta na jego terenie będzie wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika przyrody. Obiekt działa od 2007 roku i cieszy się wielkim powodzeniem. Jeśli zdecydujesz się go odwiedzić, zobaczysz aż 55 zbiorników, w których żyje około 8000 zwierząt i roślin. Nurkowanie z rekinami, akwarium pełne meduz – oto specjalne atrakcje, z jakimi spotkasz się w tym miejscu.kup bilety

Banys Arabs

Arabskie łaźnie, pochodzące z X stulecia, to kolejna perełka Palma de Mallorca. Stanowią jedną z najważniejszych pamiątek z czasów arabskich, z jakimi spotkasz się na wyspie. Budowane w celu utrzymania zdrowia i higieny, były też ważnymi miejscami spotkań towarzyskich. Z tego względu zadbano tu nie tylko o praktyczne rozwiązania, ale też o wygląd. Łaźnie do dziś zachwycają i są jednym z najważniejszych punktów na trasie zwiedzania miasta.

La Llotja

Ten gotycki gmach powstał w XV wieku jako siedziba Kolegium Kupców. Dziś jest jedną z najcenniejszych pamiątek z czasów średniowiecza, a organizowane w jego murach wystawy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W jego pobliżu zobaczysz wiele malowniczych uliczek, przy których działają klimatyczne kawiarnie oraz restauracje z lokalnymi specjałami.

Ogrody S’Hort del Rei

Chcesz odpocząć w otoczeniu pięknej zieleni? Odwiedź ogrody, które otaczają potężną katedrę. Historia tego miejsca zaczyna się dopiero w latach 60. XX wieku, jednak panująca tu atmosfera zrobi na tobie wrażenie. Nie brakuje pięknych akacji i pomarańczowych drzewek; cennymi ozdobami są też oczka wodne. Spacer w takiej scenerii to prosty sposób na relaks i odpoczynek, a jednocześnie nie lada gratka dla miłośników miejskiej zieleni.

Olivera de Cort

Najsłynniejsze drzewo oliwne na Palma de Mallorca rośnie na słynnym Plaça de Cort. Jego wiek oceniany jest nawet na 800 lat, dzięki czemu szybko stało się turystyczną ciekawostką miasta. Choć trafiło do niego z Pollençy – malowniczej miejscowości leżącej w górach Serra de Tramuntana – szybko stało się symbolem Palma de Mallorca i jedną z ważniejszych wizytówek tego miasta.

Palma de Mallorca i miejskie plaże

 

 

Zabytki i piękne ogrody przyciągają. Gdzie możesz odpocząć po zapoznaniu się z największymi atrakcjami miasta? Na jednej z pobliskich plaż. Zachwyca Cala Major, kusi też słynna Playa de Palma.kup bilety

Odkryj skarby Starego Miasta

Chcesz wiedzieć więcej? Masz zamiar dokładnie poznać to miasto i nie masz ochoty ograniczać się do lakonicznych opisów poszczególnych atrakcji turystycznych? Wybierz się na spacer po wyspiarskiej stolicy w towarzystwie licencjonowanego przewodnika. Ciekawej oferty możesz poszukać już na Majorce albo z wyprzedzeniem rezerwować miejsce na takiej wycieczce. Wspólna wędrówka po mieście i jego najpiękniejszych zakątkach sprawi, że poznasz lepiej jego dzieje, a jednocześnie spojrzysz na Majorkę z nowej perspektywy.

 

 

Palma de Mallorca to piękne miasto, które może cię zaskoczyć swoim bogactwem i różnorodnością. Spacer po stolicy popularnej wyspy dostarczy ci niezapomnianych wrażeń. Stanie się też ciekawym wprowadzeniem do wycieczki po innych, mniej znanych niż Palma de Mallorca miastach Majorki.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *