Plaża Es Trenc na Majorce. Poznaj dzikie nadmorskie połacie w Hiszpanii i sprawdź, czy warto tam pojechać!

Playa Es Trenc uchodzi za jedną z dzikszych na terenie Hiszpanii. To oznacza, że nie znajdziesz tu rozbudowanej plażowej infrastruktury dla turystów. Czy taka plaża na Majorce to dobry pomysł na wypoczynek dla ciebie?

es trenc
Ocena

Jednym z najbardziej nietkniętych ludzką ręką miejsc w Hiszpanii jest plaża Es Trenc, która rozciąga się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Majorki nad Morzem Śródziemnym. Atrakcję stanowi urokliwe otoczenie plaży, a więc malownicze wydmy, fragmenty lasów, ale również rozkoszny biały piasek. Popływaj w krystalicznie czystej morskiej wodzie, a potem połóż się na nim i wypocznij.

Es Trenc to plaża stworzona i utrzymana przez naturę

W tym miejscu z pewnością nie znajdziesz rozbudowanej oferty turystycznej, jak w pozostałych popularnych kurortach Hiszpanii. Es Trenc to dzika” plaża, która ciągnie się wzdłuż południowych wybrzeży Majorki od Colonia de sant Jorgi do Ses Covetes przez ok. 2 kilometry. Charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach widokami i piaszczystymi wydmami (nie można na nie wchodzić!), a otaczają ją gęste lasy sosnowe. Z tego powodu uznawana jest za jeden z najbardziej spektakularnych punktów na wyspie. Warto mieć świadomość tego, że miejsce leży na terenie parku naturalnego, więc jego przyroda pozostaje pod ochroną.

Jak dojechać na Playa Es Trenc?

Jeśli lubisz być niezależny, na Es Trenc możesz dotrzeć własnym albo wypożyczonym samochodem. Inną opcją jest wzięcie udziału w zorganizowanej wycieczce. Pozostaje także lokalna komunikacja miejska, która w tamtym rejonie działa całkiem sprawnie. Do autobusu możesz wsiąść w El Arenal albo w miejscowości Palma. Ważne jest to, że podjeżdża on właściwie pod samą plażę, a cena biletu nie jest zbyt wygórowana. Tym sposobem nie musisz martwić się o miejsce parkingowe stosunkowo blisko brzegu. Gdy jednak zdecydujesz się na samochód, najpierw dotrzyj do Campos, a stamtąd sugeruj się oznakowaniami. Końcowy odcinek drogi na Es Trenc to dość wąska, polna droga, która w bardzo wąskich odcinkach może sprawiać trudności, zwłaszcza gdy chodzi o mijanie się dwóch samochodów jadących z naprzeciwka.

Parking samochodowy znajdujący się w okolicy plaży jest płatny i jest to kwota 7 euro do godziny 16:00 oraz 4 euro później.

Plaża Es Trenc. Co można zastać na miejscu?

Pomimo tego, że plaża jest uważana za względnie dziką, znajduje się tutaj wypożyczalnia leżaków plażowych. W sąsiedztwie miejscowości Ses Covetes oraz Ses Salines możesz natomiast skorzystać z oferty gastronomicznej restauracji oraz baru (Beach bar). Dostępna jest tam również toaleta.

Plaża znana jest również z obecności na niej nudystów. Co ważne, opalają się oni w specjalnie oznakowanych strefach tak, by nie przeszkadzać pozostałym bywalcom. Niestety, nie znajdziesz tu punktów, w których wypożyczysz rower wodny, kajak czy narty wodne. Możesz skorzystać z toalety, ale próżno szukać na Es Trenc pryszniców czy przebieralni.

Przyjemność kąpieli na plaży Es Trenc

Jest to jedna z najczystszych plaży na wyspie. Woda, w której można się tam kąpać, ma wręcz krystaliczny kolor. Chętnie zaciągają tam również jachty. Z racji swojego oddalenia od wielkich hoteli i miejskiego zgiełku miejsce to idealnie nadaje się na wyciszający relaks w nadmorskiej aurze. To oczywiście nie oznacza, że nie spotkasz na Es Trenc żadnych innych plażowiczów. Będzie ich jednak zdecydowanie mniej niż w słynnych kurortach i prawdopodobnie będą to ludzie szukający wyciszenia, podobnie jak ty.

Wody w tym miejscu są raczej płytkie, co sprawia, że plaża idealnie nadaje się na bezpieczny wypoczynek dla całej rodziny, a także dla osób starszych.

Atrakcje wokół Es Trenc

Jeśli chciałabyś aktywnie spędzić czas w okolicy Es Trenc, możesz zdecydować się na spacer po wspomnianym parku naturalnym. Obszar ten to w całości dobra reklama dla hodowców ptaków. Znajduje się ich tu ok. 170 gatunków (czasem we wrześniu pojawiają się nawet flamingi). Na park składają się również jeziora słonowodne i inne zbiorniki wody przywodzące na myśl lagunę.

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy?

Krótką, ale ciekawą wycieczką może być także wyjazd do Colonii Sant Jordi. To nieco szybciej żyjący kurort turystyczny, w którym znajdziesz więcej okazji, by się rozerwać. Z kolei wioska Ses Salines to miejsce, w którym odnajdą się pasjonaci historii, których z pewnością zainteresują pozostałości po ostatnich osadnikach z okresu tajalotycznego, czyli epok brązu. Będąc w Ses Salines, koniecznie zajrzyj do Botanicusa, czyli jednego z największych ogrodów botanicznych w Europie! Po przeciwległej stronie plaży znajduje się niewielka miejscowość Sa Rápita, gdzie skorzystasz z lokalnej oferty gastronomicznej. Inaczej przedstawia się krajobraz Colonii Sant Jordi. Tutaj możesz pozwolić sobie na spacer długą promenadą albo skorzystać z oferty wycieczki rejsowej.

Es Trenc to urokliwa plaża na Majorce i świetne miejsce dla tych, którzy są zmęczeni wakacyjnym zgiełkiem tłumów plażowiczów. Warto poszukać na niej miejsca na odpoczynek, ponieważ tchnie spokojem, a wręcz zatrzymaniem czasu. Jeśli nabierzesz ochoty na większe towarzystwo, udaj się do sąsiedniej Sa Rápita albo Colonia de Sant Jordi, gdzie plażowa infrastruktura wychodzi naprzeciw potrzebom turystów.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *