Plaża Es Trenc na Majorce. Poznaj dzikie nadmorskie połacie w Hiszpanii i sprawdź, czy warto tam pojechać!

Playa Es Trenc uchodzi za jedną z dzikszych na terenie Hiszpanii. To oznacza, że nie znajdziesz tu rozbudowanej plażowej infrastruktury dla turystów. Czy taka plaża na Majorce to dobry pomysł na wypoczynek dla ciebie?

es trenc

Jednym z najbardziej nietkniętych ludzką ręką miejsc w Hiszpanii jest plaża Es Trenc, która rozciąga się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Majorki nad Morzem Śródziemnym. Atrakcję stanowi urokliwe otoczenie plaży, a więc malownicze wydmy, fragmenty lasów, ale również rozkoszny biały piasek. Popływaj w krystalicznie czystej morskiej wodzie, a potem połóż się na nim i wypocznij.

Es Trenc to plaża stworzona i utrzymana przez naturę

W tym miejscu z pewnością nie znajdziesz rozbudowanej oferty turystycznej, jak w pozostałych popularnych kurortach Hiszpanii. Es Trenc to dzika” plaża, która ciągnie się wzdłuż południowych wybrzeży Majorki od Colonia de sant Jorgi do Ses Covetes przez ok. 2 kilometry. Charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach widokami i piaszczystymi wydmami (nie można na nie wchodzić!), a otaczają ją gęste lasy sosnowe. Z tego powodu uznawana jest za jeden z najbardziej spektakularnych punktów na wyspie. Warto mieć świadomość tego, że miejsce leży na terenie parku naturalnego, więc jego przyroda pozostaje pod ochroną.

Zobacz też:
Santa Ponsa – miasto z piękną pogodą, plażą i luksusowymi hotelami na wyspie Majorka. Co ma w sobie ten turystyczny kurort?

Jak dojechać na Playa Es Trenc?

Jeśli lubisz być niezależny, na Es Trenc możesz dotrzeć własnym albo wypożyczonym samochodem. Inną opcją jest wzięcie udziału w zorganizowanej wycieczce. Pozostaje także lokalna komunikacja miejska, która w tamtym rejonie działa całkiem sprawnie. Do autobusu możesz wsiąść w El Arenal albo w miejscowości Palma. Ważne jest to, że podjeżdża on właściwie pod samą plażę, a cena biletu nie jest zbyt wygórowana. Tym sposobem nie musisz martwić się o miejsce parkingowe stosunkowo blisko brzegu. Gdy jednak zdecydujesz się na samochód, najpierw dotrzyj do Campos, a stamtąd sugeruj się oznakowaniami. Końcowy odcinek drogi na Es Trenc to dość wąska, polna droga, która w bardzo wąskich odcinkach może sprawiać trudności, zwłaszcza gdy chodzi o mijanie się dwóch samochodów jadących z naprzeciwka.

Parking samochodowy znajdujący się w okolicy plaży jest płatny i jest to kwota 7 euro do godziny 16:00 oraz 4 euro później.

Plaża Es Trenc. Co można zastać na miejscu?

Pomimo tego, że plaża jest uważana za względnie dziką, znajduje się tutaj wypożyczalnia leżaków plażowych. W sąsiedztwie miejscowości Ses Covetes oraz Ses Salines możesz natomiast skorzystać z oferty gastronomicznej restauracji oraz baru (Beach bar). Dostępna jest tam również toaleta.

Zobacz też:
Pełna historii Alcudia na Majorce. Plaża, port, stare miasto – co jeszcze warto zobaczyć w kurorcie?

Plaża znana jest również z obecności na niej nudystów. Co ważne, opalają się oni w specjalnie oznakowanych strefach tak, by nie przeszkadzać pozostałym bywalcom. Niestety, nie znajdziesz tu punktów, w których wypożyczysz rower wodny, kajak czy narty wodne. Możesz skorzystać z toalety, ale próżno szukać na Es Trenc pryszniców czy przebieralni.

Przyjemność kąpieli na plaży Es Trenc

Jest to jedna z najczystszych plaży na wyspie. Woda, w której można się tam kąpać, ma wręcz krystaliczny kolor. Chętnie zaciągają tam również jachty. Z racji swojego oddalenia od wielkich hoteli i miejskiego zgiełku miejsce to idealnie nadaje się na wyciszający relaks w nadmorskiej aurze. To oczywiście nie oznacza, że nie spotkasz na Es Trenc żadnych innych plażowiczów. Będzie ich jednak zdecydowanie mniej niż w słynnych kurortach i prawdopodobnie będą to ludzie szukający wyciszenia, podobnie jak ty.

Wody w tym miejscu są raczej płytkie, co sprawia, że plaża idealnie nadaje się na bezpieczny wypoczynek dla całej rodziny, a także dla osób starszych.

Atrakcje wokół Es Trenc

Jeśli chciałabyś aktywnie spędzić czas w okolicy Es Trenc, możesz zdecydować się na spacer po wspomnianym parku naturalnym. Obszar ten to w całości dobra reklama dla hodowców ptaków. Znajduje się ich tu ok. 170 gatunków (czasem we wrześniu pojawiają się nawet flamingi). Na park składają się również jeziora słonowodne i inne zbiorniki wody przywodzące na myśl lagunę.

Zobacz też:
Dlaczego katedra La Seu w Palma de Mallorca to ciekawa atrakcja turystyczna? Sprawdź informacje na temat tego miejsca!

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy?

Krótką, ale ciekawą wycieczką może być także wyjazd do Colonii Sant Jordi. To nieco szybciej żyjący kurort turystyczny, w którym znajdziesz więcej okazji, by się rozerwać. Z kolei wioska Ses Salines to miejsce, w którym odnajdą się pasjonaci historii, których z pewnością zainteresują pozostałości po ostatnich osadnikach z okresu tajalotycznego, czyli epok brązu. Będąc w Ses Salines, koniecznie zajrzyj do Botanicusa, czyli jednego z największych ogrodów botanicznych w Europie! Po przeciwległej stronie plaży znajduje się niewielka miejscowość Sa Rápita, gdzie skorzystasz z lokalnej oferty gastronomicznej. Inaczej przedstawia się krajobraz Colonii Sant Jordi. Tutaj możesz pozwolić sobie na spacer długą promenadą albo skorzystać z oferty wycieczki rejsowej.

Es Trenc to urokliwa plaża na Majorce i świetne miejsce dla tych, którzy są zmęczeni wakacyjnym zgiełkiem tłumów plażowiczów. Warto poszukać na niej miejsca na odpoczynek, ponieważ tchnie spokojem, a wręcz zatrzymaniem czasu. Jeśli nabierzesz ochoty na większe towarzystwo, udaj się do sąsiedniej Sa Rápita albo Colonia de Sant Jordi, gdzie plażowa infrastruktura wychodzi naprzeciw potrzebom turystów.

Zobacz też:
Palma de Mallorca – najważniejsze miasto słonecznej Majorki. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.