Wybierasz się na Majorkę? Odwiedź Porto Cristo i zobacz jaskinie Coves del Drac! Sprawdź przydatne informacje!

porto cristo
Ocena

Na Majorce jest wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Jednym z ciekawych rozwiązań okazać się może wizyta w Porto Cristo. Miasto to ma przyjezdnym wiele do zaoferowania. Dowiedz się, co można tam robić!

Osoby zainteresowane w Porto Cristo oraz jego okolicach mają do dyspozycji naprawdę sporo atrakcji, dlatego też trzeba w umiejętny sposób zaplanować czas spędzany na tych obszarach. Jest to lokalizacja, która może się świetnie sprawdzić zarówno na krótkoterminowy wyjazd, jak i na dość długi pobyt. Można podziwiać tutaj piękne widoki i intensywnie zwiedzać lub też postawić na lenistwo podczas swojego wypoczynku. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Sprawdź informacje, które mogą ci się przydać!

Porto Cristo – gdzie dokładnie się znajduje i co może zaoferować?

Porto Cristo to miejscowość, która jest położona na wschodnim wybrzeżu Majorki. Wyspa przyciąga sporo turystów, ponieważ do dyspozycji jest tutaj mnóstwo atrakcji dla przyjezdnych. Można oglądać tutaj fascynujące jaskinie i podziwiać malownicze krajobrazy. W pobliżu wspomnianego miasta znajduje się między innymi fabryka sztucznych pereł o nazwie Majorica. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również odwiedziny w stolicy Majorki, czyli Palma de Mallorca.

Cuevas del Drach – bardzo piękne jaskinie, które bez wątpienia warto zobaczyć!

Dla tych, którzy lubią oglądać stalagmity oraz stalaktyty zwiedzanie Cuevas del Drach okazać się może źródłem rozrywki, a także bardzo inspirującym doświadczeniem. Smocze Jaskinie są naprawdę imponujące. Dodatkowo w ich wnętrzu znajduje się podziemne jezioro. Można skorzystać tutaj z rejsu łódką, co bez wątpienia może być ciekawą opcją. Warto wiedzieć również o tym, że nieopodal zlokalizowane są Cuevas dels Hams, które też dobrze jest zobaczyć.

Plaża Porto Cristo – dlaczego warto na nią zajrzeć?

Osoby, które podczas wyjazdów wypoczynkowych stawiają na lenistwo i beztroskie wylegiwanie się na plaży, świetnym rozwiązaniem okazać się może piaszczysta plaża usytuowana w Porto Cristo. Można urządzić sobie tutaj klimatyczny piknik, a także:

 • opalać się
 • podziwiać krajobrazy
 • kąpać się
 • spacerować
 • uprawiać sporty

Plaże na Majorce przyciągają niejednokrotnie tłumy turystów, ponieważ można tam naprawdę skupić się na relaksie oraz przyjemnie spędzać czas.

Co ma przyjezdnym do zaoferowania Safari Zoo w Porto Cristo?

Pasjonaci świata zwierząt, czy też rodzice, którzy chcą zorganizować swoim dzieciom czas w interesujący sposób, mogą zdecydować się na wycieczkę do zlokalizowanego w Porto Cristo zoo. Można tam zobaczyć między innymi:

 • flamingi
 • nosorożce
 • gazele
 • strusie
 • żyrafy
 • zebry
 • słonie
 • małpy

Oglądanie zwierząt z pewnością może być bardzo ciekawym doświadczeniem. Obcowanie z ich światem jest nieraz naprawdę intrygujące, dlatego też warto wziąć to miejsce pod uwagę w swoim planie wycieczki.

Ważne jest to, aby indywidualnie ustalić swoje preferencje dotyczące wypoczywania podczas wyjazdu. Niektórzy decydują się bowiem na intensywne zwiedzanie i rozmaite aktywności, inni natomiast stawiają na lenistwo oraz relaks nad wodą. Musisz zastanowić się nad tym, w jaki sposób zorganizować dostępny czas. Przy okazji odwiedzin w Porto Cristo warto zajrzeć również do miejscowości Sa Coma, która znajduje się niedaleko tego miejsca. Nie ulega wątpliwości, że Majorka ma przyjezdnym do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Możliwości w zakresie organizacji urozmaiconego wypoczynku są tu bardzo szerokie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *