Mini Europe Brussels – poznaj park miniatur w Brukseli!

Mini Europe Brussels to park miniatur, który pozwoli ci przespacerować się po całej Europie w zaledwie jeden dzień! Znajdują się tutaj zabytki z całej Europy, oczywiście w odpowiednim pomniejszeniu. Dowiedz się więcej o tym ciekawym parku!

Mini Europe Brussels
Ocena

W Brukseli znajduje się bardzo ciekawy park miniatur, w którym można obejrzeć znane zabytki z całej Europy. Mowa tutaj o Mini Europe Brussels. Lipiec 2022 to dobry czas na odwiedzenie tego miejsca. Każdego roku park jest odwiedzany przez 350 tysięcy turystów z całego świata. Chcesz wiedzieć, dlaczego warto odwiedzić Mini Europe Brussels? Przeczytaj nasz artykuł!

Gdzie znajduje się Mini Europe Brussels?

Mini Europe Brussels znajduje się u podnóża Atomium, w Bruparck w Brukseli. Park zbudowano na powierzchni 24 tysięcy metrów kwadratowych. Cała inwestycja w momencie budowy kosztowała 10 milionów euro. Park powstał w 1989 roku. Jego otwarcie zaszczycił ówczesny książę Belgii Filip.

Mini Europe Brussels – o parku

Mini Europe Brussels to park miniatur, w którym znajdują się europejskie zabytki w skali 1 do 25. Znajdują się tam modele na żywo, czyli między innymi pociągi, młyny, a także erupcja Wezuwiusza. Najważniejszą atrakcją parku są oczywiście zabytki. Reprezentowane jest tutaj 80 miast i 350 budynków. W czasie zwiedzania przewodnik przekazuje szczegółowe informacje o mijanych zabytkach. W Mini Europe Brussels znajdują się tak znane budynki jak krzywa wieża z Pizy, Big Ben oraz wieża Eiffla. 

kup bilety

Ostatnim etapem wizyty w Mini Europe Brussels jest wystawa „Duch Europy”, która pokazuje historię Unii Europejskiej. Tutaj dostępne są interaktywne gry, które szczególnie spodobają się dzieciom, które na pewno będą zaciekawione. Cały park projektowany był w duchu europejskiej jedności i widać to tutaj na każdym kroku.

O zabytkach w Minie Europe Brussels

Zabytki wybierane są ze względu na wyjątkowość architektury lub znaczenie dla Europy. Dawniej do produkcji zabytków wykorzystywano żywicę epoksydową, obecnie stosuje się poliester. Trzy pomniki wykonane zostały z kamienia, na przykład Krzywa Wieża z Pizy, do której wykonania użyto marmuru. Polskę reprezentują dwa gdańskie budynki, czyli:

  • Dwór Artusa;
  • Pomnik Poległych Stoczniowców.

Każdy zabytek został udekorowany wieloma drobnymi elementami, które są charakterystyczne dla miejsca pochodzenia budowli. Dzięki tym niewielki detalom budowle są zdecydowanie bardziej realistyczne. Twórcy parku starali się, by ich projekt sprawiał wrażenie żywego. Znajduje się tutaj wiele ruchomych elementów, pociągów, statków i airbusów. Część zabytków ma animowane sceny, na przykład upadek muru berlińskiego. Jesteś zainteresowany wizytą? Kup bilet już teraz!

Mini Europe Brussels – cena oraz dojazd

Za bilet wstępu, który pozwoli obejrzeć wystawę, osoba dorosła zapłaci `7,30 euro. Za dziecko poniżej 115 centymetrów wzrostu zapłacisz 12,30 euro. 

Aby dojechać do parku, możesz skorzystać z  linii metra 6, zjazd Heysel.Do parku można również dojechać własnym samochodem. Nie powinno być problemu z zaparkowaniem auta. Od centrum Brukseli park jest oddalony o 7 kilometrów. Trzeba kierować się na północ do ulicy Av. de Bouchout.

Minie Europe Brussels – bilety

Minie Europe Brussels – przydatne informacje

Mini Europe Brussels – adres Av. du Football 1, 1020 Bruxelles, Belgia.
Mini Europe Brussels – godziny otwarcia Codziennie 09:30–18:00.
Mini Europe Brussels – cena Dziecko poniżej 115 cm wzrostu: Dorosły:
12,30 euro 13,30 euro
Mini Europe Brussels – dojazd Metrem 6 lub własnym samochodem.
Mini Europe Brussels – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Mini Europe Brussels – strona www https://www.minieurope.com/

Wizyta w Mini Europe Brussels może być ciekawym urozmaiceniem urlopu, zwłaszcza jeżeli podróżujesz z dzieckiem. Naprawdę warto kupić bilet i odwiedzić park miniaturowych zabytków w Brukseli!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *