Muzeum Czekolady Bruksela – miejsce dla miłośników słodkości!

Muzeum Czekolady Bruksela to miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto lubi słodycze. Zapoznać się tam można z wieloma ciekawostkami dotyczącymi ziaren kakaowca oraz tworzenia samej czekolady. Belgia jest w końcu nazywana stolicą czekolady. Więcej o Muzeum Czekolady dowiesz się z naszego artykułu!

Muzeum Czekolady Bruksela

Historia czekolady sięga setek lat. Dzisiaj towarzyszy ona większości osób. Prawdopodobnie jest bardzo niewiele osób, które nigdy nie próbowały słodyczy z czekoladą. Mimo wszystko nawet osoby, które nie lubią czekolady, powinny odwiedzić Muzeum Czekolady. Bruksela ma wiele ciekawych atrakcji, ale muzeum jest wyjątkowo oryginalne. Zanim dodasz je do listy miejsc, które odwiedzisz podczas wycieczki do Brukseli, dowiedz się więcej o Muzeum Czekolady. Przeczytaj nasz artykuł!

Historia powstania Muzeum Czekolady w Brukseli

Muzeum Czekolady Bruksela powstało w lipcu 1998 roku z inicjatywy miłośniczki czekolady Gabrielle Draps. Reprezentuje ona już trzecie pokolenie belgijskich wytwórców czekolady. Wyszła ona za mąż za Josepha „Jo” Drapsa, który jest właścicielem firmy produkującej czekolady Godiva. Muzeum znajduje się w budynku wybudowanym w 1697 roku. Dawniej nazywał się on De Valck. W pobliżu znajduje się główny plac Brukseli, czyli Grand Place. W 2007 roku kierownictwo nad muzeum przejęła córka Gabrielle Draps, Peggy van Lierde.

W 2014 roku zmieniono nazwę muzeum na „Choco-Story Bruksela”. Miało to związek z tym, że rodzina Van Lierde-Draps była powiązana z rodziną Van Belle, czyli z właścicielami Choco-Story Bruges , Muzeum Czekolady w Brugii. Ta nazwa obowiązuje do dzisiaj. A samo muzeum do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, którzy odwiedzają Brukselę. Zainteresowany? Kup Bilet już teraz!

Zobacz też:
Mini Europe Brussels – poznaj park miniatur w Brukseli!

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Czekolady Bruksela?

Belgia i czekolada są związane ze sobą od wielu lat. Nie powinno nikogo więc dziwić, że w Belgii znajduje się muzeum czekolady. W Choco-Story zapoznasz się z historią czekolady od czasów starożytnych aż do dzisiaj. Dowiesz się również, jak przebiega cały proces tworzenia czekolady od momentu uprawy ziaren kakaowca aż do finalnego produktu. W muzeum spróbujesz wielu różnych rodzajów czekolady. Dla miłośników czekolady będzie to więc wspaniałe przeżycie!

Na dwóch piętrach muzeum można obejrzeć wiele maszyn wykorzystywanych do produkcji czekolady. Na ścianach są zdjęcia, plakaty oraz ryciny związane z tym słodkim przysmakiem. Eksponatami są tutaj również ozdobne naczynia wykorzystywane pochodzące z Ameryki Południowej oraz porcelanowe zestawy do podawania czekolady z XVIII wieku. W sklepiku przy wejściu możesz kupić słodki prezent dla swojej rodziny oraz znajomych.

Muzeum Czekolady Bruksela – cena

Dorośli zapłacą za bilet wstępu na teren muzeum 11 euro. Seniorzy płacą trochę mniej, bo 9,50 euro, czyli tyle samo co uczniowie i studenci. Za dzieci pomiędzy 3 a 11 rokiem życia zapłacić będzie trzeba 6,50 euro. Dzieci poniżej 3 roku życia mogą wejść za darmo.

Zobacz też:
Brugia – co warto zobaczyć w tym urokliwym belgijskim mieście?

Muzeum Czekolady Bruksela – bilety

Muzeum Czekolady Bruksela – przydatne informacje

 

Muzeum Czekolady Bruksela – adres Rue de l’Etuve 41, 1000 Bruxelles, Belgia
Muzeum Czekolady Bruksela – godziny otwarcia Codziennie 10:00–18:00
Muzeum Czekolady Bruksela – cena Bilet dla dorosłych  11 euro
Bilet dla seniorów i uczniów 9,50 euro
Dzieci od 3 do 11 roku życia  6,50 euro
Muzeum Czekolady Bruksela – dojazd Brukselskim transportem miejskim, taksówką lub własnym samochodem.
Muzeum Czekolady Bruksela – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Muzeum Czekolady Bruksela – strona www https://choco-story-brussels.be/

kup bilety

Muzeum Czekolady Bruksela to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik tego słodkiego przysmaku. Chociaż Bruksela ma wiele różnych ciekawych atrakcji, to ta jest wyjątkowo oryginalna i na pewno będziesz miał o czym opowiadać swoim znajomym!


Zobacz też:

Zobacz też:
Mini Europe Brussels – poznaj park miniatur w Brukseli!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *