Europa Park Niemcy – poznaj największy park rozrywki w Niemczech!

Europa Park Niemcy to największy park rozrywki w tym kraju. Jeżeli jesteś miłośnikiem parków rozrywki, to koniecznie powinieneś odwiedzić to miejsce. Atrakcje parku na pewno cię nie zwiodą! Dowiedz się więcej!

europa park niemcy
Ocena

Europa Park Niemcy jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie. W 2020 roku chętniej odwiedzany był jedynie Disneyland Paris. Europa Park w Niemczech zajmuje też 19. miejsce pod względem popularności na świecie. Chcesz poznać atrakcje niemieckiego Europa Parku? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Europa Park Niemcy – najważniejsze informacje

Niemiecki Europa Park zajmuje powierzchnię 100 hektarów. Na tym ogromnym terenie znajduje się aż 18 różnorodnych stref tematycznych, które inspirowane są wieloma europejskimi krajami oraz baśniowymi światami. Uwielbiasz rollercoastery? W Europa Parku znajdziesz ich aż 13. Oprócz wśród atrakcji znajdują się też przejażdżki wodne, a także wiele innych ciekawych rozrywek. W Europa Parku dobrze bawić się będą nie tylko dzieci, ale także dorośli, kup bilet

Europa Park to nie tylko ośrodek czysto rozrywkowy, ale także rekreacyjno-wypoczynkowy. Na terenie parku znajduje się wioska tipi, kemping, a także sześć hoteli. Największym hotelem na terenie parku jest Colosseo, który inspirowany jest rzymskim koloseum. Ciekawy hotelem jest również Krønasår – The Museum-Hotel, którego wnętrze przypomina muzeum lub bibliotekę.

Z jakich atrakcji warto skorzystać w niemieckim Europa Parku?

Do Europa Parku Niemcy warto wybrać się przede wszystkim ze względu na 13 dużych rollercoasterów. Osoby, które źle znoszą ekstremalne rozrywki, mogą skorzystać z przejażdżek wodnych. Najważniejsze jest to, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno dorośli, jak i dzieci.

Jeżeli chodzi o Rollercoastery, to warto wyróżnić Silver Star, czyli kolejkę górską otwartą w 2002 roku. Jest to czwarta najwyższa kolekjka górska w Europie, jej wysokość to 73 metry. Ma 5 wzniesień oraz 3 łuki. Całkowita długość tej atrakcji wynosi 1620 metrów. W budynku stacji można zobaczyć niewielkie muzeum poświęcone markom Mercedes oraz McLaren. Każdy miłośnik ekstremalnych rozrywek powinien w pierwszej kolejności udać do kolejki Silver Star.

Na terenie Europa Park znajduje się wiele barów, restauracji oraz kawiarni, które oferują duży wybór posiłków. Jeżeli lubisz zbierać pamiątki z miejsc, które odwiedziłeś, to w parku są sklepy, które ci to umożliwią. Kupisz tutaj także ubrania oraz zabawki!

Co warto zobaczyć w okolicy Europa Parku?

Europa Park Niemcy znajduje się w wyjątkowo malowniczej miejscowości Rust. To miasteczko charakteryzuje się wyjątkowo pięknymi krajobrazami. Dla wielu osób niewątpliwą zaletą będzie to, że jest ono oddalone od dużych metropolii, a więc nie ma tutaj dużych tłumów. Oczywiście liczba turystów zwiększa się w sezonie letnim. Przed wyjazdem zadbaj jednak o bilety oraz miejsca noclegowe. Kup bilety już teraz!

Jak dojechać do Europa Parku w Niemczech?

Do Europa Parku można oczywiście dojechać samochodem. Miejscowość Rust znajduje się jednak na południowo-wschodnim krańcu Niemiec, blisko granicy z Francją, a więc taka podróż z Polski może być dosyć długa. Po drodze można jednak odwiedzić inne niemieckie miasta. Jeżeli chcesz uniknąć czasochłonnej drogi samochodem, to możesz zdecydować się na lot samolotem, najbliższe lotniska znajdują się w Stuttgarcie, Karlsruhe i Strasburgu. Z lotniska będziesz musiał znaleźć transport do Rust. Najbliżej będzie ze Strasburga – około 40 kilometrów.

kup bilety

Europa Park Niemcy – cena

Ceny biletów są uzależnione od wieku odwiedzającego. Wstęp wolny mają jedynie dzieci poniżej 4 lat oraz dzieci poniżej 12 lat, ale pod warunkiem, że w dniu odwiedzania Europa Parku mają one urodziny.

Europa Park Niemcy – bilety

Europa Park Niemcy – przydatne informacje

Euro Park Niemcy – adres Europa-Park-Straße 2, 77977 Rust, Niemcy.
Euro Park Niemcy – godziny otwarcia Codziennie 09:00–18:00.
Euro Park Niemcy – cena
Kategorie cenowe Bilet 1-dniowy Bilet 2-dniowy
Niemowlęta poniżej 4 wstęp wolny wstęp wolny
Dzieci w wieku od 4 do 11 lat 47,00 € – 53,50 € 86,00 € – 97,00 €
Dzieci w dniu urodzin do 12. roku życia wstęp wolny
Dorośli w wieku 12+ 55,00 € – 62,00 € 104,00 € – 117,00 €
Seniorzy 60+ 47,00 € – 53,50 € 86,00 € – 97
Euro Park Niemcy – dojazd Własnym samochodem lub samolotem z jednego z pobliskich lotnisk (Stutgart, Basel, Karlsruhe)
Euro Park Niemcy – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Euro Park Niemcy – strona www https://www.europapark.de/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *