Buggy Punta Cana – przejażdżka po przepięknym przylądku na Dominikanie!

Jednym ze sposobów zwiedzania Dominikany są pojazdy Buggy. Punta Cana to przylądek, na którym jest naprawdę wiele atrakcji, a dzięki pojazdom można zobaczyć je wszystkie! Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Buggy Punta Cana

Punta Cana to najpopularniejszy region turystyczny w Republice Dominikany. Dobrym sposobem na poznanie tej części kraju są pojazdy Buggy. Punta Cana ma jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie, oprócz tego jest tutaj naprawdę wiele miejsc do zwiedzenia. Czytaj dalej!

O przylądku Punta Cana

Punta Cana jest najdalej na wschód wysuniętym przylądkiem Dominikany. Znajduje się on w prowincji La Altagracia na Wybrzeżu Kokosowym. Zlokalizowana jest tutaj miejscowość o takiej samej nazwie jak przylądek. Punta Cana znana jest przede wszystkim ze swoich plaż z białym piaskiem. Przylądek ma dosyć dużą powierzchnię, dlatego warto zwiedzić go na pojazdach typu buggy. Punta Cana to miejsce warte odwiedzenia, kup bilet już teraz!

Dlaczego warto zwiedzić Punta Cana?

Punta Cana to prawdziwy raj. Biały piasek i czysta woda sprawiają, że krajobraz wygląda, jakby wyjęty był z obrazka w kolorowym czasopiśmie. Punta Cana to jednak nie tylko wspaniałe widoki, ale także i wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jakie miejsca warto odwiedzić podczas przejażdżki na buggy? Punta Cana ma wiele do zaoferowania!

Park i Rezerwat Ekologiczny Indigenous Eyes

Rezerwat oraz park rozciągają się na 1500 hektarach lasu podzwrotnikowego. Obszar jest własnością prywatną, ale turyści mogą korzystać z 12 lagun słodkowodnych, w 5 z nich można pływać. Warto zwrócić szczególną uwagę na Guama Lagoon, która ma prawie 8 metrów głębokości, wiele osób poleca nurkowanie w tym miejscu.

Zobacz też:
Dominikana – ceny wakacji na Karaibach. Jaki był koszt egzotycznych wakacji w 2021 roku?

Plaża Makau

Publiczna plaża Makau jest bardzo popularna w Punta Cana. Szczególnie w weekendy można tutaj spotkać sporo osób. Jest to idealne miejsce do surfowania. Plaża Makau została wpisana na listę UNESCO jako jedna z najlepszych plaż na Karaibach. Jest tutaj wszystko, czego potrzeba komfortowego odpoczynku.

kup bilety

Wyspa Saona

Nietknięta wyspa u wybrzeży Punta Cana. Jeżeli nie lubisz tłumów, to wyspa Saona będzie dla ciebie idealnym miejscem. Znajduje się ona pod ochroną i jest częścią Wschodniego Parku Narodowego. Wyspa ma bardzo bogatą faunę oraz florę. Plaża jest często pełna rozgwiazd, a po niebie lata wiele gatunków ptaków. Jeżeli masz szczęście, to zobaczysz również żółwie morskie.

Plaża Bavaro

Piaszczysta plaża idealna do uprawiania sportów wodnych. Czysta woda i piękny piasek sprawiają, że to miejsce szczególnie upodobali sobie miłośnicy snorkelingu. Jest tu wiele miejsc świetnie nadających się do nurkowania. Często można tutaj zobaczyć windsurferów. 

ChocoMuseo

Muzeum czekolady to bardzo oryginalne miejsce. Można tutaj zapoznać się z produkcją tego słodkiego przysmaku od ziarna kakaowca do finalnego produktu. Poznasz również historię czekolady.

Zobacz też:
Gdzie leży Dominikana? Co warto wiedzieć na temat geografii tego kraju?

Buggy Punta Cana – cena

Cena przejażdżki na buggy uzależniona jest od długości. Można zdecydować się na kilkugodzinną wyprawę lub całodniową, która pozwoli zobaczyć większość atrakcji turystycznych Punta Cana. 

Buggy Punta Cana – bilety

Warto zdecydować się na zwiedzanie Dominikany pojazdem buggy. Punta Cana to dosyć duży obszar, którego piesze zwiedzenie mogłoby być zbyt męczące. Kup bilet już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *