Bratysława – wycieczka do stolicy Słowacji. Co zobaczyć?

To jedna z mniej znanych europejskich stolic. Co oferuje Bratysława? Wycieczka, nawet weekendowa, pozwoli ci poznać najciekawsze miejsca. Nie zwlekaj i kup bilet na najważniejsze atrakcje!

bratysława wycieczka

Bratysława, stolica Słowacji leży w południowo-zachodniej części kraju. Do miasta dotrzesz samochodem lub pociągiem. Możesz też udać się samolotem do Wiednia lub Budapesztu i stamtąd wyruszyć już bezpośrednio do Bratysławy. Jej zwiedzanie warto połączyć z wizytą w stolicy Węgier lub Austrii. Jednak, jeśli wybierzesz się na weekendowy wypad, skup się na słowackim mieście i postaraj się zobaczyć jak najwięcej. Co stanowi największą gratkę dla turystów? Oto kilka podpowiedzi, jak zorganizować wycieczkę do Bratysławy.

Bratysława – wycieczka do zapomnianego miasta

Jeśli trafisz do Bratysławy koniecznie zaplanuj spacer po tamtejszym zamku. Budowla powstała w X wieku, jednak dopiero w XV zamieniono ją w warowną fortecę. Pełnił on wiele funkcji, był siedzibą królów, koszarami, szkołą. Dziś mieszczą się w nim muzea. Z tyłu Zamku Bratysławskiego rozciągają się przepiękne ogrody pełne cennych rzeźb. Dawna warownia stanowi doskonały punkt widokowy na całe miasto, a nawet okoliczne kraje. Miłośnicy historii lubiący zaglądać do ciekawych muzeów nie mogą przejść obojętnie obok placówki mieszczącej się w Michalskiej Bramie.

To jedyna brama, która przetrwała do czasów współczesnych. Na szóstym piętrze wieży znajdziesz Muzeum Broni i Fortyfikacji Miejskich. Na wieży mieści się taras widokowy – kolejne miejsce, z którego możesz zachwycać się panoramą miasta. Wędrując po Bratysławie koniecznie wstąp do najważniejszego kościoła w kraju, jakim jest Katedra św. Marcina, a następnie wybierz się na spacer po Starym Mieście. Jego najważniejszym punktem jest Rynek i stojący przy nim ratusz z najstarszym słowackim muzeum. Ratusz ma 45-metrową wieżę, z której po raz kolejny możesz podziwiać panoramę okolicy. Pamiętaj, by kupić bilety na poszczególne atrakcje!

Bratysława – wycieczka w przeszłość i przyszłość

Bratysława jest miastem, w którym cofniesz się w czasie. Wejdziesz do pięknego kościółka ufundowanego przez cesarza Franciszka I ku czci zmarłej żony, cesarzowej Elżbiety (Sissi), a oddalając się zaledwie 10 km od stolicy, zobaczysz najstarszy zamek Słowacji, Devin. Bratysława to również miejsce nowoczesne i tajemnicze. A przykładem może być restauracja w kształcie latającego spodka. Tam nie tylko smacznie zjesz, ale wdrapiesz się na taras widokowy znajdujący się na wysokości 95 metrów. Wybudowano go na dachu restauracji.

Bratysława wycieczka – cena

Wiele biur turystycznych organizuje wycieczki do Bratysławy połączone ze zwiedzaniem Wiednia i Budapesztu. W wersji trzydniowej wyjazd kosztuje około 1250 zł od osoby, w przypadku dwóch osób to koszt około 2584 zł. W cenę wliczony jest nocleg oraz wyżywienie w formie śniadania i obiadokolacji. Za jednodniową wycieczkę do stolicy Bratysławy trzeba zapłacić od 240 zł za osobę. Wyjazd i powrót odbywa się w godzinach nocnych. Z kolei za wycieczkę z jednym noclegiem zapłacisz około 400 zł od osoby. Cena nie zawiera kosztów zakupu biletów na wybrane atrakcje.

kup bilety

Bratysława wycieczka – bilety

Bratysława wycieczka – najważniejsze informacje

 

Muzeum Zamku Bratysławskiego podstawowy bilet wstępu 12 EUR

otwarte codziennie oprócz wtorków od 10.00 do 18.00

Brama Michalska  obecnie zamknięta z powodu remontu
Katedra św. Marcina wstęp bezpłatny
Taras widokowy na dachu restauracji klienci zamawiający dwudniowy obiad mogą wejść na taras bezpłatnie; w przeciwnym przypadku muszą wykupić bilet wstępu

 

Planując kilkudniowy wyjazd na własną rękę, warto zaopatrzyć się w Bratislava City Card, dzięki której będziesz darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Do tego zyskasz możliwość wejścia do wielu atrakcji, a także liczne zniżki na zakupy. 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *