Najlepsze atrakcje w Słowacji

Słowacja oferuje wiele atrakcji turystycznych, które przyciągają rzesze turystów z całego świata. Jednym z najbardziej znanych i pięknych miejsc na Słowacji jest Wysoka Tatrzańska, gdzie można wspiąć się na szczyt Gerlacha, najwyższego szczytu Tatr Wysokich. Inną popularną atrakcją są jaskinie Demianowska i Ochtinska Aragonitowa, pełne pięknych formacji skalnych i kryształów aragonitu. Na Słowacji znajdują się także malownicze miasta, takie jak Bratysława, Banska Bystrica czy Koszyce, z piękną architekturą, zabytkowymi katedrami i zamkami.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź do Słowacji

Wyjazd do Słowacji na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  Istnieje kilka dobrych połączeń lotniczych między Polską a Słowacją. Loty z Polski do Słowacji są oferowane z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Rzeszowie. Najpopularniejsze kierunki to Bratysława, Koszyce i Poprad-Tatry. Podróż lotnicza z Polski do Słowacji trwa zwykle od 1 do 2 godzin w zależności od lotniska docelowego.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do do Słowacji w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Lotnisko Koszyce (KSC)
  • Lotnisko Poprad-Tatry (TAT)
  • Lotnisko Bratysława (BTS)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com