Trollfjord – rejs. Odkryj magię surowej, nordyckiej natury

Rejs na Trollfjord to obowiązkowa atrakcja dla wszystkich miłośników surowej, norweskiej natury. Kup bilet na statek i poczuj się jak wiking żeglujący po zimnych wodach, otoczony strzelistymi górami.

Trollfjord rejs

Trollfjord to zapierający dech w piersiach fiord na północy Norwegii, w hrabstwie Nordland. Rozpościera się na długości 2 kilometrów. Jego wąskie wejście i otoczenie stromymi zboczami gór robią ogromne wrażenie. Co ciekawe, jego nazwa pochodzi od trolla – mitologicznej postaci nordyckiej. Ze względu na swoje położenie, dość trudno dostać się pieszo na Trollfjord. Rejs jest do tego najlepszą opcją.

Trollfjord rejs – opis atrakcji

Ośnieżone góry wokół Trollfjordu sięgają 600-1100 metrów wysokości. Woda w tym miejscu osiąga głębokość 72 metry pod poziomem morza. Na swoim wejściu, fiord ma szerokość tylko 100 metrów. Oznacza to, że wpływając do niego łodzią, możesz mieć wrażenie, że jesteś niemalże w stanie dotknąć skał. W najszerszym miejscu osiąga 800 metrów. Rejs do Trollfjord naprawdę robi wrażenie – tym bardziej, że podczas żeglugi można natknąć się na pływające przy powierzchni foki lub nisko latające orły.

Trollfjord rejs – cena

Rejs do Trollfjord to popularna rozrywka w Norwegii. W Internecie znajdziesz wiele różnych ofert na tego rodzaju atrakcje – od luksusowych po bardziej budżetowe. Możesz wybierać spośród bardziej luksusowych rejsów lub małych łodzi, na których bardziej zbliżysz się do natury. Kup bilet na rejs po Trollfjord, który najbardziej przypadnie ci do gustu.

Zobacz też:
Stavanger w Norwegii – co warto zobaczyć w tym malowniczym miejscu?
Rodzaj rejsu czas trwania cena biletu (osoba dorosła) cena biletu (ulgowa)
Trollfjord rejs – nowoczesny, wygodny katamaran 3,5 godz. od 457 zł od osoby od 272 zł
Trollfjord rejs – niewielka łódka hybrydowa 2 godz. od 483 zł od osoby od 346 zł
Trollfjord rejs – łódź motorowa 2 godz. od 483 zł od osoby od 346 zł
Trollfjord rejs – luksusowy jacht z wyżywieniem i napojami (wycieczka prywatna dla grupy min. 6-osobowej) 5 godz. od 878 zł od osoby od 670 zł

 

Trollfjord rejs – bilety

Trollfjord rejs – przydatne informacje

Pamiętaj, że pogoda w północnej Norwegii bywa surowa i nieobliczalna, szczególnie na morzu. Koniecznie ubierz się adekwatnie. Przydadzą ci się ciepłe, wodoodporne i wiatroodporne ubrania.

Dostęp dla wózków inwalidzkich dostępny jest jedynie na większych statkach. Małe łodzie motorowe i hybrydowe nie nadają się dla niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, dzieci poniżej 8 roku życia, zwierząt i osób cierpiących na problemy z kręgosłupem.

Rejs na Trollfjord to niezapomniane przeżycie – kupując bilet na łódź, zapewniasz sobie doświadczenie zarezerwowane niegdyś jedynie dla norweskich wikingów. To jeden z nietkniętych przez człowieka fiordów i miejsce zamieszkania dla licznych skandynawskich gatunków.

Zobacz też:
Norwegia zimą – co warto zwiedzić i jak się przygotować?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *