Rejs fiordy – kilkugodzinna wycieczka, czy kilka dni na morzu?

Norwegia kojarzy się z fiordami, zapierającymi dech w piersiach widokami, białymi nocami, podczas których zmrok zapada zaledwie na dwie godziny. Jeśli chcesz, by te niezwykłe doznania stały się twoim udziałem, kup bilet na rejs po fiordach norweskich!

rejs fiordy

Wycieczki morskie, dzięki którym można podziwiać niezwykłe fiordy cieszą się sporym zainteresowaniem, szczególnie w okresie od czerwca do końca sierpnia. Jeśli wybierzesz się na kilkudniową wycieczkę, nie tylko zachwycisz się pięknem dzikiej przyrody, ale będziesz mieć okazję do poznania ważnych miast i stolic europejskich. Wiele statków zawija do Oslo, stolicy Norwegii czy też duńskiej Kopenhagi. Zachwyt turystów wzbudza też Bergen okrzyknięte najpiękniejszym miastem Norwegii. Niezależnie od tego, czy wybierzesz opcję kilkudniową, czy też krótką przeprawę, wrażenia pozostaną z tobą na długo.

Rejs fiordy norweskie – co zobaczysz?

Norweskie fiordy ukształtowały się w epoce lodowcowej, są one najważniejszym symbolem kraju, a część z nich została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z najlepszych sposobów na podziwianie ich niezwykłego piękna jest rejs statkiem. Podróżnicy tłumaczą, że najdogodniejszym czasem na odwiedzenie fiordów jest lato, kiedy temperatury są bardzo przyjemne, a dni naprawdę długie. W Norwegii znajdują się aż 1732 fiordy, którym nadano nazwy. Które fiordy są szczególnie warte zobaczenia?

Zobacz też:
Chłodne, ale piękne – Bergen w całej okazałości

 

    • Sognefjord jest najdłuższy i najgłębszy, dlatego zyskał miano królewskiego fiordu. Rozciąga się on na długości 205 km, a jego maksymalna głębokość wynosi 1303 m! Wokół fiordu znajduje się wiele tras trekkingowych i punktów widokowych.
    • Nærøyfjord to najwęższy, ale i niezwykle piękny fiord. W najwęższym miejscu ma 250 m szerokości.
    • Fjælandsfjord rozciągający się na długości 27 km przy słonecznej pogodzie przybiera niezwykły turkusowy kolor.
    • Geirangerfjord leży między wysokimi górami i słynie z licznych wodospadów.
  • Hardangenfjord to drugi najdłuższy fiord, gdzie znajduje się jedna z największych hodowli ryb w kraju.

Jeśli marzy Ci się wycieczka wśród fiordów, kup bilet na rejs. W przypadku kilkugodzinnego rejsu wybierz jak najwcześniejszą godzinę, unikniesz tłumów i skupisz się lepiej na własnych doznaniach.

Rejs fiordy – gdy zawiniesz do portu

Dłuższe, kilkudniowe rejsy mają w programie także zwiedzanie ważnych europejskich miast. Oprócz tego, że zachwycisz się pięknymi widokami i zobaczysz, jak wyglądają słynne norweskie fiordy, zawiniesz również do znanych portów. Będziesz mógł zwiedzić Oslo i poznać jego najważniejsze atrakcje – Pałac Królewski, Park Vigelanda, Holmenkollen ze skocznią narciarską, gdzie Adam Małysz zdobywał kolejne puchary. Jeśli w planach jest postój w Kopenhadze, również czeka cię moc atrakcji.

Nie tylko spróbujesz regionalnych przysmaków, ale zobaczysz pomnik Syrenki i nabrzeże pełne kolorowych urokliwych domków. Być może przewodnik zaprowadzi cię do Parku Tivoli, a z całą pewnością na deptak Stroget, gdzie znajduje się największa strefa handlowa – kupisz tu pamiątki z podróży! I na tym nie koniec, ponieważ wiele tras wiedzie w okolicy miasteczka Bergen. Praktycznie wpływają do centrum tej przepięknej miejscowości. Po kilkunastu minutach marszu dotrzesz do starówki, która została umieszczona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kup bilet na rejs i wyrusz w drogę poznać uroki Skandynawii.

Zobacz też:
Oslo Pass – twoja przepustka do stolicy Norwegii

Rejs fiordy – cena

3-godzinny rejs po fiordach z dodatkową atrakcją (bufet krewetkowy) ok. 250 PLN za osobę
rejs po Oslofjord i zwiedzanie stolicy Norwegii (wycieczka całodniowa) od 430 PLN za osobę
10-dniowy rejs statkiem po fiordach z Hamburga  od 929 EUR za osobę
8-dniowy rejs z Kilonii z polskim przewodnikiem od 5926 PLN od osoby

 

Rejs fiordy – bilety

Rejs fiordy – najważniejsze informacje

Gdzie rozpoczyna się rejs? W dłuższy kilkudniowy rejs można wyruszyć z Hamburga, Kilonii, Warnemunde, Southampton, Kopenhagi, Amsterdamu, Rotterdamu itd.
Czego nie obejmuje cena za bilet? W cenę biletu za kilkudniowy rejs najczęściej nie są wliczone wycieczki fakultatywne, dojazd do portu czy korzystanie z punktów usługowych na statku.
Kiedy wybrać się w rejs? Najlepszym miesiącem jest wrzesień. To najbardziej suchy miesiąc na norweskim wybrzeżu; latem można natomiast podziwiać zjawisko białych nocy – wtedy najwięcej osób decyduje się na kilkudniowe rejsy.
Czym wyruszyć w rejs po fiordach? Możliwości jest mnóstwo od luksusowych statków wycieczkowych przez łodzie aż po jachty.
Krótki rejs czy kilkudniowa podróż? Fiordy norweskie możesz poznać wyruszając w kilkudniową podróż statkiem wycieczkowym, ale także przy okazji wyprawy do Skandynawii, wykupując krótką wycieczkę krajoznawczą.
Zobacz też:
Trollfjord – rejs. Odkryj magię surowej, nordyckiej natury

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *