Odkryj magię Puerto del Rosario. Fuerteventura i jej stolica

puerto del rosario
Ocena

Puerto del Rosario to znany kanaryjski kurort, a jednocześnie stolica Fuerteventury. Chcesz sprawdzić, czy warto odwiedzić to miasto? Tu znajdziesz informacje o jego najważniejszych atrakcjach.

Wyspy Kanaryjskie od lat cieszą się sporym zainteresowaniem, a biura podróży kuszą turystów coraz ciekawszymi ofertami. Największą sławą cieszy się Lanzarote, z którą wyspiarska Hiszpania jest bardzo mocno kojarzona. Wspaniałe oferty wypoczynku czekają jednak i na innych wyspach, m.in. Fuerteventurze. Chcesz ją odkryć? Zacznij od spaceru po jej stolicy, którą jest Puerto del Rosario. Sprawdź, co warto tu zobaczyć!

Puerto del Rosario – co warto wiedzieć o tym mieście?

Zanim wybierzesz się na spacer po najważniejszym mieście Fuerteventury, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na jego temat.

Gdzie leży Puerto del Rosario?

Wielkim walorem tego miasta jest jego położenie na wschodnim wybrzeżu jednej z popularniejszych Wysp Kanaryjskich. Jest to największe miasto i stolica wyspy Fuerteventura, które może się pochwalić liczbą ponad 30 tysięcy mieszkańców. To ważny ośrodek administracyjny i tętniące życiem miasto portowe, które – dzięki dobrym połączeniom z resztą świata oraz innymi miastami na wyspie – nazywane bywa często „bramą do Fuerteventury”.

Dzieje wyspiarskiej stolicy

Zanim Puerto del Rosario stało się stolicą wyspy, było niewielkim centrum handlu, skupionym wokół portu i nosiło nazwę Puerto de Cabras. Obecną nazwę miasto otrzymało w 1860 roku, gdy oficjalnie stało się najważniejszym ośrodkiem miejskim na wyspie. Obecnie Puerto del Rosario postawiło na wypoczynek oraz sporty wodne, które odgrywają ważną rolę w lokalnej gospodarce. Co przyciąga tu turystów?

Puerto del Rosario – co warto zobaczyć?

Stolica Fuerteventury to ośrodek turystyczny, który ma się czym pochwalić. Jakie atrakcje czekają na ciebie w wyspiarskim mieście? Oto najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić.

Puerto del Rosario – zabytki i plaże w stolicy Fuerteventury

Miasto może się pochwalić ciekawymi budowlami, w gronie których miejsce bardzo ważne zajmuje kościół Matki Bożej Różańcowej (Nuestra Senora del Rosario). W centrum miasta czeka również centrum sztuki współczesnej Juan Ismael, którego ekspozycja szokuje i pobudza do myślenia.

Casa Museo de Unamuno

Dom pisarza i filozofa Miguela de Unamuno (1864 – 1936) to jeden z najważniejszych punktów na planie Puerto del Rosario. Twórca ten zasłynął jako krytyk króla Alfonsa XIII i premiera Miguela Prima de Rivery, za co został ukarany „zesłaniem” na wyspę Fuerteventura. Kara jednak nie była zbyt uciążliwa, ponieważ pisarz tak pokochał wyspę, że – zgodnie ze swym życzeniem – został na niej pochowany.

Dom, w którym mieszkał hiszpański literat podczas odbywania kary, stał się natomiast jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Puerto del Rosario. Możesz tu zobaczyć pracownię pisarza oraz zdobyć sporo ciekawych wiadomości na temat jego twórczości.

Coś dla zwolenników relaksu

Puerto del Rosario to również atrakcje typowe dla nadmorskich kurortów. Chcesz nacieszyć się morzem? Odwiedź Playa Chica – miejską plażę, która świetnie sprawdza się jako miejsce wakacyjnego relaksu. Dla tych, którzy lubią romantyczne spacery, czeka z kolei promenada, przy której znajduje się m.in. przystań jachtowa. A jeśli szukasz bezpiecznego miejsca na plażowanie z dziećmi, postaw na Playa Blanca.

Co warto zobaczyć w rejonie Puerto del Rosario?

Okolice stolicy również mogą cię zainteresować. Gdzie warto się wybrać? Do pobliskiej miejscowości Puerto Lajas, znanej z pięknej plaży pokrytej ciemnym piaskiem, oraz do Castillo Caleta de Guste – miasta, które kusi bardzo dobrymi warunkami do nurkowania. A jeśli podczas pobytu w tej części archipelagu kanaryjskiego zechcesz spróbować lokalnych specjałów, wybierz się do miasteczka Tetir. Na jego terenie produkowane są tradycyjne sery (Quesos de Tetir), znajdziesz tam również wiele lokali, w których serwowane są owoce morza.

Puerto del Rosario – informacje praktyczne

Chcesz odwiedzić ten kanaryjski kurort? Dotrzesz tu samolotem. Lotnisko w Puerto del Rosario to spory port lotniczy, przez który każdego roku przechodzi około 5 milionów pasażerów. Dotrzesz tam bezpośrednio z portów lotniczych w Katowicach i Warszawie, a drogą z lotniska do hotelu nie powinieneś się marwić ze względu na liczne autobusy i taksówki.

Wizyta na terenie miasta Puerto del Rosario może się okazać ciekawą przygodą i szansą na wypoczynek na pięknych plażach. W tym mieście nudzić się nie będziesz, a wśród licznych atrakcji z pewnością znajdziesz dla siebie coś ciekawego.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *