Oasis Park Fuerteventura – jedyny ogród zoologiczno-botaniczny na tej Wyspie Kanaryjskiej. Sprawdź bilety, zwierzęta i inne atrakcje

Oasis Park Fuerteventura to park w sercu Wysp Kanaryjskich. Wyjątkowe miejsce z oryginalnymi pokazami, egzotycznymi gatunkami zwierząt i niezwykłą roślinnością. Dlaczego warto odwiedzić tropikalne ZOO?

oasis park fuerteventura
Ocena

Oasis Park Fuerteventura to nie tylko ogród zoologiczny i botaniczny. To miejsce to prawdziwa wakacyjna przygoda na safari – część wycieczki można nawet przejechać na dromaderze. Niewielu turystów zdaje sobie z tego sprawę, ale na terenie Parku Oasis Wildlife znajduje się największy rezerwat wielbłądów w Europie. Zdecydowanie jest to jedna z ważniejszych atrakcji hiszpańskiej Fuerteventury. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Oasis Park Fuerteventura w La Lajita – dojazd

Oasis Park Fuerteventura jest położony w południowo-wschodniej części wyspy w niewielkiej miejscowości La Lajita. Można tam się dostać na kilka sposobów:

 • samochód osobowy lub motocykl można zaparkować na bezpłatnym parkingu przed wejściem na teren ogrodu;
 • darmowy autobus dojeżdża z najpopularniejszych kurortów na wyspie. Nie wymaga wcześniejszej rezerwacji i zakupu biletu wstępu z wyprzedzeniem. Rozkład jest dostępny na stronie internetowej ZOO;
 • komunikacja publiczna – do Oasis Park dojeżdżają cztery linie komunikacji miejskiej: 01, 09, 10 i 25;
 • rower jest mile widziany przez władze ogrodu, bowiem przyświeca im cel walki o planetę i klimat. Z tego powodu dla swoich gości przygotowano darmowy i strzeżony parking rowerowy.

Kliknij tutaj, aby kupić bilety do parku Oasis na przejażdżkę wielbłądem!

Oasis Park Fuerteventura – zwierzęta

Na terenie parku Oasis Park Fuerteventura mieszka ponad 3000 zwierząt z 250 gatunków. To nie tylko wymienione wcześniej wielbłądy, ptaki drapieżne czy gady. Oto przykłady zwierząt żyjących na terenie parku i cieszących się dużą popularnością wśród odwiedzających:

 • papugi;
 • zebry;
 • żyrafy;
 • słonie afrykańskie;
 • lwy morskie;
 • lemury;
 • aligatory amerykańskie.

Pokazy zwierząt w ZOO i inne atrakcje

Odwiedzając to wyjątkowe miejsce, można skorzystać z dodatkowych atrakcji takich jak pokazy z udziałem niektórych gatunków zwierząt. Można też wykupić dodatkowe atrakcje, których opisy znajdziesz poniżej.

Przejażdżka na wielbłądzie

Można wybrać spośród dwóch opcji:

 • spokojna podróż na grzbiecie wielbłąda przez pustynne krajobrazy aż do brzegu morza;
 • spacer w towarzystwie tych majestatycznych zwierząt przez niepowtarzalną sawannę.

kup bilety

Spotkanie z Lemurami

Opiekunowie tych zagrożonych wyginięciem zwierząt zdradzą tajemnice gatunku w okolicznościach przyrody rodem z Madagaskaru.

Opieka nad lwem morskim

Kto by nie chciał popływać z lwami morskimi? To marzenie można zrealizować z Oasis Wildlife Fuerteventura. Można wejść do ich domu i pomóc opiekunom w codziennej pielęgnacji tych majestatycznych zwierząt.

Karmienie żyraf i słoni

Karmienie świeżymi owocami i warzywami afrykańskich zwierząt zadowoli nawet najbardziej grymaśnego turystę.

Oasis Park Fuerteventura – ogród botaniczny

Na terenie parku znajduje się również ogród botaniczny z okazałą kolekcją roślin składającą się z ponad 1500 gatunków pochodzących z różnych stron świata. Roślinna część parku zajmuje ogromną powierzchnię, bo aż 250 000 m², więc jest co podziwiać.

Park Oasis Wildlife – bilety

Ceny biletów wstępu dla osób dorosłych wynoszą 38,50 euro, dla seniorów powyżej 60. roku życia 31,50 euro, natomiast dla dzieci w wieku 4–11 lat 23 euro. Dzieci poniżej 4. roku życia wchodzą za darmo. Zakup biletu przez internet pozwala skorzystać z 10% zniżki.

Oasis Park Fuerteventura to miejsce, w którym można spędzić wspaniały dzień z rodziną i przyjaciółmi. Podziwianie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych, pływanie z lwami morskimi, karmienie zwierząt czy przejażdżka na wielbłądzie to tylko część atrakcji, które park oferuje odwiedzającym. Będąc na Fuerteventurze nie można pominąć tego ZOO w miejscowości La Lajita na południu wyspy – to jedyne takie miejsce w całej Hiszpanii.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *