El Cotillo to jeden z najpiękniejszych zakątków wyspy Fuerteventura. Plaża i miasteczko – co poleca przewodnik?

Turystyka w miasteczku El Cotillo kwitnie głównie za sprawą wyjątkowo korzystnych warunków do uprawiania sportów wodnych. To jednak też wspaniały klimat Wysp Kanaryjskich i szereg innych atrakcji turystycznych. Dlaczego warto odwiedzić tę część Fuerteventury?

el cotillo

Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc na Fuerteventurze, która wchodzi w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jak przystało na tę lokalizację, przez większą część roku świeci tutaj słońce, a morski klimat sprzyja rozmaitym aktywnościom, nie tylko wylegiwaniu się na plaży. Warto zwiedzić tu kilka charakterystycznych obiektów sakralnych, ale także odwiedzić port, w którym skosztujesz świeżo złowionych i przyrządzonych ryb. Miasteczko El Cotillo na wybrzeżu Fuerteventury to doskonałe miejsce na spokojne i bezpieczne wakacje z całą rodziną!

Plaża miasteczka El Cotillo. Biały piasek i lazur wody

El Cotillo oferuje plaże, na których wypoczynek przynosi prawdziwą przyjemność nie tylko ze względu na doskonałe warunki naturalne, ale również względy spokój turystyczny. Charakterystyczna jest także tamtejsza linia brzegowa. W tych okolicach można bowiem ukryć się w małych, urokliwych zatoczkach, by spędzić idealny dzień, a wieczorem podziwiać wspaniały zachód słońca. Bliskość lokali gastronomicznych zachęca do tego, by spędzać czas, popijając drinki i smakując lokalnych przysmaków.

Zobacz też:
Hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca – ciekawe miejsca do odwiedzenia podczas wczasów w Hiszpanii

Tak naprawdę warto zwrócić uwagę na trzy plaże tej okolicy, czyli:

  • Playa de Los Lagos;
  • Playa La Concha;
  • El Cotillo Beach.

Coś dla dzieci i dla aktywnych na plażach El Cotillo

Największe wrażenie na turystach na Los Lagos robi piasek w niemal białym kolorze. Nie występują tutaj większe przypływy, dlatego miejsce to jest w pełni bezpieczne dla najmłodszych plażowiczów. Panują tu również warunki zachęcające do surfowania. Możesz także skorzystać z oferty gastronomicznej kilku kawiarni i restauracji. Z kolei La Concha to jedna z najpopularniejszych plaż w tej części wyspy. Ze względu na charakterystyczną rafę koralową w kształcie podkowy fale są tutaj raczej łagodne. Z kolei tubylcy stworzyli na tej plaży corralitos, a CZYLI mur z kamieni wulkanicznych, który pełni funkcję schronienia w trakcie przypływów. Plażą najlepiej dostosowaną do wszelkiego rodzaju sportów wodnych jest El Cotillo Beach, położona na północ od miasta.

Jaki hotel warto zarezerwować w tym zakątku Hiszpanii?

Choć El Cotillo to niewielka miejscowość, oferuje odwiedzającym bogatą infrastrukturę noclegową. Warto skorzystać z możliwości wcześniejszej rezerwacji hotelu, ponieważ na portalach internetowych często można znaleźć informacje o licznych promocjach przy zamówieniu noclegu w apartamencie o wysokim standardzie z odpowiednim wyprzedzeniem. Do najpopularniejszych hoteli w tej części Fuerteventury należą:

  • Coral Cotillo Beach;
  • TAO El Cotillo;
  • Cotillo Lagos;
  • Cotillo Ocean Sunset.
Zobacz też:
Odkrywanie Costa del Sol – Fuengirola i jej turystyczny potencjał

Nie ulega wątpliwości, że w to miejsce Fuerteventury warto przyjeżdżać. El Cotillo stwarza doskonałe warunku do spędzenia zarówno rodzinnych wakacji, jak i urlopu w gronie przyjaciół.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.