Phare The Cambodian Circus – przedstawienia cyrkowe w Krong Siem Reap w Kambodży!

Phare The Cambodian Circus to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w całej Kambodży. Jest to przykład coraz bardziej rozwijającej się kultury i turystyki w tym kraju. Miejsce to naprawdę warto odwiedzić, by obejrzeć przedstawienia związane z historią oraz kulturą tego afrykańskiego kraju.

Phare The Cambodian Circus

Phare The Cambodian Circus to jeden z najbardziej ambitnych projektów w Kambodży. Zyski ze sprzedaży biletów, napojów oraz innych towarów wspierają bezpłatną edukację, szkolenia artystyczne oraz programy pomocy społecznej. Artyści cyrkowi poprzez teatr, muzykę oraz sztukę opowiadają kambodżańskie historie ludowe. Jest tutaj wiele entuzjazmu oraz emocji. Dowiedz się więcej!

Phare The Cambodian Circus – co należy wiedzieć?

Phare The Cambodian Circus znajduje się w kambodżańskim mieście Siĕm Réab. Miasto zlokalizowane jest na Równinie Kambodżańskiej w północno zachodniej części kraju. Nazwa miasta oznacza „Klęskę Syjamu” i została nadana na cześć zwycięskiej bitwy Khamerów z Tajami, którzy nazywani byli właśnie Syjamczykami. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków turystycznych w Kambodży. Rosnące zainteresowanie miastem sprawiło, że wybudowano międzynarodowe lotnisko oraz powstało wiele hoteli o wysokim standardzie. Zaintrygowany? Kup bilet już teraz!

Phare The Cambodian Circus – przedstawienia

W całym kraju można spotkać kamienne rzeźby świadczące o tym, że sztuka cyrkowa jest bardzo ważna dla kultury Kambodży. W XX wieku jednak wiele umiejętności cyrkowych została zatracona. Powodem tego była burzliwa historia Królestwa Kambodży. Przedstawienia cyrkowe były między innymi zakazane podczas rządów Czerwonych Khmerów. Przywrócić zapomniane sztuki zdecydowali się uchodźcy, którzy wrócili do kraju z obozów w pobliżu granicy z Tajlandią. Podjęli oni współpracę z francuskim nauczycielem arteterapii i sprawili, że sztuka cyrkowa wróciła do Kambodży.

Od tego czasu przedstawienia stały się już tradycją. Lokalni artyści zachwycają widzów swoimi umiejętnościami, które połączone są z lokalną muzyką oraz opowieściami dotyczącymi historii i kultury Kambodży. Tematy obejmują dyskryminację, wojnę. ubóstwo oraz duchy. Przedstawienia opierają się na doświadczeniach twórców oraz wykonawców. Jest to doskonały sposób, aby podzielić się z zagranicznymi turystami częścią kambodżańskiej kultury. Kup bilety!

Zobacz też:
Wyspa Mljet w południowej Dalmacji. Park Narodowy Mljet, plaże i noclegi

Phare The Cambodian Circus – cena

Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od sekcji. Osoby w wieku powyżej 12 lat zapłacą 38 dolarów za miejsce w sekcji A, za młodsze dzieci zapłacić będzie trzeba 18 dolarów. W sekcji B będzie to 28 dolarów i 15 dolarów. W sekcji C koszt to 18 dolarów i 10 dolarów.

Phare The Cambodian Circus – bilety

Phare The Cambodian Circus – przydatne informacje

Phare The Cambodian Circus – adres Intersection, Ring Road, south of the, Sok San Rd, Krong Siem Reap, Kambodża
Phare The Cambodian Circus – godziny otwarcia Codziennie 17:00–20:00
Phare The Cambodian Circus – cena Bilet w strefie A Dorosły (od 12 lat) 38 USD
Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat) 18 USD
Bilet w strefie B Dorosły (od 12 lat) 28 USD
Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat) 15 USD
Bilet w strefie C Dorosły (od 12 lat) 18 USD
Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat) 10 USD
Phare The Cambodian Circus – dojazd Wypożyczonym samochodem, taksówką lub komunikacją miejską.
Phare The Cambodian Circus – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Phare The Cambodian Circus – strona www https://pharecircus.org/
Zobacz też:
Angkor Wat - wyjątkowa świątynia z długą historią

Phare The Cambodian Circus to przykład tego, jak rozwija się turystyka w Kambodży. Jest to miejsce warte odwiedzenia, chociażby dlatego, by wesprzeć kambodżańskie społeczeństwo.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *