Railay beach – najpiękniejsza plaża w Tajlandii. Gdzie znajduje się ukryty raj i jak się tam dostać?

Plaża Railay beach regularnie zwycięża w rankingach na najpiękniejsze miejsce w Tajlandii. Niewielka plaża otoczona jest wapiennymi klifami i słynie z krystalicznie czystej wody. Gdzie znajduje się ten wakacyjny raj i jak najlepiej się do niego dostać? Przedstawiamy praktyczne informacje!

railay beach
Ocena

Railay Beach to plaża ukryta w prowincji Krabi. Ukryta, ponieważ nie ma na nią dojścia od strony lądu. Dostać się na nią można jedynie od strony morza. Te pozorne trudności to doskonały wabik na turystów, którzy chcą zobaczyć schowany kawałek raju. Plaża cieszy się opinią najpiękniejszej w Tajlandii. Faktycznie trudno odmówić jej urody ze względu na malownicze położenie. Odbiór tego miejsca nieznacznie psują jednak tłumy turystów oraz zamieszanie generowane przez przybijające do lądu łódki. Z całą pewnością jest to jednak ciekawy kierunek na jednodniową wycieczkę z prowincji Krabi.

Jak dostać się na Railay Beach?

Na Railay Beach dostaniemy się jedynie od strony morza. Za nim jednak wsiądziemy na łódkę, musimy dostać się do Krabi. Najłatwiej złapać samolot, którejś z lokalnych linii lotniczych z Bangkoku. Lot trwa niecałą godzinę i na pewno nie zrujnuje naszego wakacyjnego budżetu. Będąc w Krabi, wsiadamy w autobus, który zawiezie nas do nabrzeża Ao Nang. Tam łapiemy łódkę lub speedboat i mkniemy prosto na Railat Beach. Podróż statkiem trwa około 20 minut. Jest to świetna okazja aby zobaczyć krajobraz wybrzeża z perspektywy wody.

Plaża Railay – co warto o niej wiedzieć?

Plaża Railay Beach tworzona jest w rzeczywistości przez cztery osobne plaże. Są to:

  • Railay Zachodnia
  • Railay Wschodnia
  • Phra Nang
  • Tonsai

Każda z nich ma nieco inny charakter i daje ciekawe możliwości spędzania czasu.

Railay Zachodnia – Railay West

Railay Zachodnia to ładna plaża, na którą przypływa większość łodzi typu longboat. Na plaży znajduje się niewielka baza noclegowa i restauracje. Dalej rozciąga się prowadząca w głąb lądu alejka zakupowa. Można tam kupić liczne pamiątki, sprzęt do snorkelingu czy kostiumy kąpielowe. Zachodnia ekspozycja plaży sprawia, że jest to idealne miejsce, aby podziwiać zachody słońca. Warto więc zostać tu na noc lub kupić bilety, na któryś z ostatnich kursów łodzi.

Railay Wschodnia – East Railay 

Plaża słynie z licznych drzew mangrowych, które można podziwiać w całej okazałości podczas odpływów, a które częściowo zalewane są słoną wodą podczas przypływów. Linie brzegowa cofa wówczas nawet o 300 m! Warto mieć to na uwadze, rozkładając swój leżak. Na plaży znajdują się liczne knajpki oraz bary, które wieczorem tętnią życiem. Można tu także obejrzeć walki boksu tajskiego.

Phra Nang

Ta plaża ma zgoła inny charakter i słusznie uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Tajlandii. Plaża Phra Nang położona jest po południowej stronie zatoki. Aby na nią dojść trzeba przejść przez wąski pas lasu zamieszkiwany przez stado zaczepiających turystów małp. Warto się mieć na baczności i dobrze pilnować swojego dobytku. Plaża Phra Nang jest szeroka i piaszczysta. Otaczają ją wysokie wapienne skały o beżowo-pomarańczowym kolorze. To raj nie tylko dla plażowiczów, ale także osób kochających wspinaczkę. Na Phra Nang  Beach znajdują się także liczne jaskinie.

Tonsai Beach

Tonsai Beach ma opinię najbardziej backpackerskiego miejsca zatoki railay. Do plaży prowadzi ścieżka przez dżunglę, a spacer trwa około 30 minut. Po drodze można spotkać małpy oraz imponującego warana. Do plaży można także podpłynąć łódką lub wypożyczonym, na którejś z poprzednich plaż kajakiem.

Railay beach – rajskie wakacje w Tajlandii

Plaża czy zatoka Railay Beach to odizolowany od świata kawałek raju. Możemy tu dopłynąć jedynie statkiem lub longboardem od strony Krabi. Railay tworzone jest przez cztery plaże o różnym charakterze. Zatoka zachwyca nie tylko lazurową wodą, ale także wapiennymi skałami, które dają liczne możliwości wspinaczki i eksplorowania okolicznych jaskiń.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *