Co można zobaczyć w tajskim Hua Hin? Miejscowość, plaże, wypoczynek i atrakcje dla turystów.

Tajlandia stanowi popularny kierunek wycieczek turystycznych, Kraj Tajów to idealne miejsce na wakacje w środku zimy, Wśród wielu kurortów turystycznych, na uwagę zasługuje miejscowość Hua Hin. Jak tam dotrzeć i jakich atrakcji można się spodziewać na miejscu?

hua hin
Ocena

Hua Hin słynie z pięknych plaż oraz licznych zabytków. Na turystów czeka tu także kontakt z naturą i możliwość odbycia licznych trekkingów. Kurort ma opinię spokojnego miejsca i chętnie wybierany jest przez osoby, które chcą uciec od zgiełku miasta i głośnych imprez charakterystycznych dla innych ośrodków.

Hua Hin – praktyczne informacje

Hua Hin to turystyczna miejscowość położna nad Zatoką Tajlandzką. Miasto znajduje się 200 na południe od Bangkoku, skąd można przyjechać autobusem, pociągiem kolejowym lub klimatyzowanym autokarem. Miejscowość słynie z pięknych i piaszczystych plaż oraz licznych hoteli o wysokim standardzie. Z dłuższego pobytu w tym miejscu zadowolone będą osoby, które szukają relaksu oraz rodziny z dziećmi. Kurort posiada także życie nocne, ale na pewno nie jest ono aż tak intensywne, jak na wyspach. W Hua Hin znajdują się za to liczne ośrodki spa oraz miejsca, w których można zażyć słynnego masażu tajskiego.

Okolice Hua Hin cechują się piękną i stabilną pogodą. Temperatura prawie nigdy nie spada tu poniżej 20° C, co stwarza dobre warunki do wypoczynku niemal przez cały rok. Wczasy w Hua Hin najlepiej zaplanować między grudniem a początkiem kwietnia, kiedy w całej Tajlandii trwa pora sucha i nie pada. W czasie monsunów występują tu ulewne i długotrwałe deszcze. Jest jednak znacznie taniej i spokojniej.

Jakie atrakcje czekają na turystów i co warto zwiedzić?

Turyści, którzy wybiorą się na wakacje do Hua Hin, mogą zrelaksować się, na którejś z pięknych plaż, oddać się sportom wodnym lub urozmaicić sobie wypoczynek wycieczką. Jakie atrakcje czekają na turystów w Hua Hin?

Pałac Klai Kangwon

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Hau Hin jest pałac Klai Kangwon, wybudowany na zamówienie króla Prajadhipoka w 1926 roku. Pałac posiada ciekawą architekturę, która nawiązuje do tradycyjnego budownictwa tajskiego i chińskiego oraz kolonialnej architektury wiktoriańskiej. Pałac był do niedawna letnią rezydencją króla Bhumibola Adulyadej (zm. 2016). Podczas zwiedzania pałacu nadal obowiązuje odpowiedni strój, dlatego wybierając się na wycieczkę, warto mieć w plecaku chustę, którą można okryć ramiona lub nogi.

Hutsadin Elephant Foundation

Na terenie Hua Hin znajduje się także ośrodek Hutsadin Elephant Foundation, który opiekuje się schorowanymi lub opuszczonymi słoniami. W odróżnieniu od wielu innych ośrodków dla zwierząt w Tajlandii tutaj słonie faktycznie otrzymują opiekę i pomoc. Placówka dba także o rozpowszechnianie informacji na temat okrucieństw, jakie dopuszczane są wobec zwierząt w celu pozyskania kości słoniowej. Coroczną atrakcją regionu jest wielki festiwal słoni, podczas którego można podziwiać majestatyczne zwierzęta. Z całą pewnością nie wolno jednak ich karmićani na nich jeździć.

Park Narodowy Khao Sam Roi Yot

W rejonie Hua Hin znajduje się Park Narodowy Khao Sam Roi Yot. Rezerwat został utworzony w 1966 roku w celu ochrony lasów namorzynowych i słodkowodnych mokradeł. W parku można odbywać liczne trekkingi. Wśród popularnych celów wycieczek znajdują się zwłaszcza jaskinie, w tym jaskinia Phraya Nakhon, w której mieszczą się liczne zabytki zgromadzone przez królów Tajlandii.

Hua Hin – turystyczna enklawa Tajlandii

Hua Hin to jedno z ciekawszych miejsc na turystycznej mapie Tajlandii. Położona nad Zatoką Tajlandzką miejscowość oferuje wspaniałe warunki do kąpieli w morzu oraz posiada wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych. Zaletą lokalizacji jest łatwy dojazd z Bangkoku. Na Hua Hin najlepiej wybrać się między grudniem a kwietniem, kiedy panuje tu najlepsza pogoda.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *