Mendoza – winnice Argentyny. Zwiedzaj i poczuj się jak koneser wina

Odkryj wszystkie widoki i smaki, jakie kryje w sobie argentyńska Mendoza. Winnice tego regionu są znane na całym świecie! Kup bilet na ich zwiedzanie z możliwością degustacji lokalnych win i poznaj swój nowy ulubiony trunek.

Mendoza winnice

Tuż przy granicy Argentyny z Chile znajduje się miasto Mendoza. Winnice to właśnie to, z czego słyną te okolice. W tych ciepłych, górzystych terenach rzadko pada deszcz, co w połączeniu z ubogimi glebami daje idealne warunki pod uprawę winorośli. Winnice Mendozy odpowiadają za ponad 70% całej produkcji wina tego kraju! Większość z nich pełni także funkcję centrów rozrywki i edukacji – oczywiście z możliwością degustacji. Kup bilet przynajmniej do jednej z nich i poczuj się jak prawdziwy koneser!

Mendoza winnice – cena

Samo zwiedzanie winnic, w dodatku z oprowadzaniem, w większości przypadków jest bezpłatne. Przed wejściem trzeba jedynie poczekać, aż zbierze się odpowiednio duża grupa. Przeważnie trwa to około kwadransa.

W winnicach Mendozy płatna jest jednak degustacja produkowanych tam trunków. Wystarczy jednak około 20 zł (i oczywiście – pełnoletniość), aby móc wziąć w niej udział. Zdecydowanie warto zdecydować się na takie doświadczenie. Lokalni sommelierzy opowiadają o tworzeniu trunków oraz ich unikalnej kompozycji smakowej i zapachowej. Na koniec można też zakupić butelkę, która najbardziej przypadła ci do gustu. Oprócz samego wina, winnice często oferują też posiłki i noclegi.

Jeśli wolisz skorzystać z organizowanych wycieczek, polecamy następujące opcje:

  • półdniowa trasa po winnicach Mendozy z degustacjami – od 94 zł od osoby;
  • 4,5 godzin przejażdżki na wieloosobowym rowerze z degustacją win i lunchem – od 280 zł od osoby;
  • całodniowa trasa po winnicach z 3-daniowym posiłkiem – od 670 zł od osoby;
  • prywatne zwiedzanie winnic z posiłkiem w cenie – od 1200 zł za grupę;
  • zwiedzanie winnic na końskim grzbiecie – od 1050 zł od osoby.

Mendoza winnice – bilety

Mendoza winnice – przydatne informacje

W Mendozie i jej okolicach funkcjonuje około 1300 winnic – nie sposób zwiedzić ich wszystkich podczas jednej podróży. Wiele winnic Mendozy jest zamknięta w weekendy. Zaplanuj więc swoją wycieczkę tak, aby odwiedzić je w tygodniu. Warto wybrać się na oficjalny szlak wina, który prowadzi przez trzy najbardziej znane rejony upraw:

  • Dolinę Uco – słynie z doskonałych win białych;
  • Maipu – siedziba wielu uznanych producentów win;
  • Luyan de Cuyo – najbardziej prestiżowy obszar.

Nie zapomnij spróbować malbec – najsławniejszego wina argentyńskiego z wysoko położonych upraw. Jest to trunek pełny, soczysty, o złożonym aromacie, dobrze zbudowanym, intensywnym smaku i odświeżającej kwasowości. Porównaj je z malbeciem z cieplejszych, niżej położonych obszarów. Jest ono jaśniejsze i delikatniejsze.

Kup bilety na połączone zwiedzanie winnic Mendozy i rozsmakuj się w lokalnych trunkach!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *