Wyspy Rosario – malowniczy archipelag na Morzu Karaibskim

Kolumbijski archipelag jest istnym rajem na ziemi. Wyspy Różańcowe to aż 28 malowniczych miejsc z plażami z białym piaskiem, czystą, turkusową i błękitną wodą. Przeczytaj, dlaczego jest to idealne miejsce na wakacje i już dziś wykup bilet na atrakcje!

Wyspy Rosario Kolumbia

Jeśli marzy ci się wypoczynek nad morzem, wygrzewanie na czystym, białym piasku i kąpiele morskie, Wyspy Rosario są właśnie dla ciebie! Przez cały rok możesz cieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami. Wyspy Różańcowe to również idealne miejsce dla osób kochających nurkowanie – tamtejsza rafa koralowa wzbudza prawdziwy zachwyt. Daje także schronienie wielu gatunkom ryb, meduzom, kalmarom, konikom morskim. W wodach Morza Karaibskiego pływają rekiny i urocze delfiny, ale to właśnie rafa koralowa zabezpiecza przed ich wpłynięciem w pobliże plaż. Co czeka cię podczas podróży na Wyspy Rosario? Przeczytaj!

Wyspy Rosario – co warto o nich wiedzieć?

Corales Islas del Rosario, czyli Wyspy Rosario położone są na Morzy Karaibskim i słyną głównie z różnokolorowych raf koralowych. Największa z nich to Isla Grande, która stała się centrum turystycznym całego archipelagu. Ta część Kolumbii została objęta ochroną w ramach parku narodowego – wszystko za sprawą niezwykłych walorów przyrodniczych tego miejsca. To właśnie tu chętnie przybywają amatorzy nurkowania oraz snorkelingu, czyli prostszej formy nurkowania z fajką. To również popularny wakacyjny kierunek dla wszystkich miłośników plażowania, opalania, zażywania morskich kąpieli. Warunki ku temu są tu bowiem idealne. 

W zależności od tego, czy wolisz upały, czy jednak niższe temperatury, musisz wybrać odpowiednią porę na przyjazd na wyspy. Czerwiec, lipiec i wrzesień to najlepsze miesiące do wygrzewania się na nieskazitelnie białym piasku. Największy ruch turystyczny obserwuje się tu w okolicy Bożego Narodzenia i od początku roku aż do kwietnia. Przeczytaj o dostępnych atrakcjach i wcześniej kup bilet!

Wyspy Rosario Kolumbia – najciekawsze atrakcje dla turystów

Jeśli akurat przebywasz w Kolumbii, możesz wybrać się na jedną z organizowanych wycieczek na wyspy Rosario. Ciekawą propozycją jest rejs katamaranem z możliwością nurkowania pośród rafy koralowej. To też doskonała okazja, aby lepiej poznać te rajskie wyspy. Możesz także zdecydować się na całodniową wyprawę, podczas której odwiedzisz i  poznasz kilka wysp archipelagu. Będziesz też mieć okazję do poleżakowania, popływania i wzięcia udziału w wodnej imprezie. Przy okazji spróbujesz regionalne przysmaki. Dodatkową atrakcją jest akwarium z delfinami, rekinami, płaszczkami zlokalizowane na malutkiej wyspie.

Wyspy Rosario Kolumbia – cena

 

Jednodniowa wycieczka z Kartageny po wyspach archipelagu ok. 400 PLN za osobę
Rejs katamaranem z imprezą w wodzie, nurkowaniem i plażowaniem  ok. 330 PLN za osobę
Wynajęcie łodzi prywatnej i całodzienna podróż po wyspach archipelagu ok. 2220 PLN za grupę do 8 osób

Wyspy Rosario Kolumbia – bilety

Wyspy Rosario Kolumbia – najważniejsze informacje

 

Największa wyspa archipelagu Isla Grande posiadająca dwie plaże; doskonała na wycieczki dla rodzin z dziećmi; dojazd z Kartageny
Czy do Kolumbii potrzebna jest wiza? Wiza nie jest wymagana
Jak dostać się do Kolumbii? Lot z Polski z przesiadką lub lot z Berlina, Wiednia
Obowiązująca waluta Peso kolumbijskie (COP)
Język urzędowy hiszpański; można próbować porozumieć się w języku angielskim

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *