Wyspy Ko Phi Phi – poznaj rajskie plaże należące do Tajlandii!

Jeżeli chcesz udać się na urlop, by odpocząć i spędzić czas na rajskiej plaży, to wyspy Ko Phi Phi w Tajlandii są miejscem idealnym dla ciebie. Miejsce to jest synonimem egzotycznego raju. Zobacz, co warto o nim wiedzieć!

ko phi phi
Ocena

Ko Phi Phi to zgrupowanie wysp, które leżą pomiędzy wyspą Phuket a stałym lądem Tajlandii i wchodzą w skład prowincji Krabi. Największą i najludniej zamieszkaną wyspą jest Ko Phi Phi Don, kolejną co do wielkości jest Ko Phi Phi Lee. Jest to bardzo częste miejsce odwiedzin turystów, których kuszą przepiękne egzotyczne, niebiańskie plaże. Klimat tego tajskiego regionu został pokazany w filmie „The Beach” z Leonardo DiCaprio w głównej roli.

Kiedy jechać na Ko Phi Phi?

ko phi phi brzeg

W tej części Tajlandii występują trzy pory roku. Najlepszym okresem na wyjazd są miesiące od listopada do lutego. Wtedy temperatura wynosi od 26 do 32 stopni Celsjusza. Od marca do października temperatury są bardzo wysokie i dochodzą nawet do 36 stopni, co sprawia, że osoby źle reagujące na gorąco mogą nie być zadowolone z wyjazdu. Pod koniec maja zaczyna się pora monsunowa, a najsilniejsze deszcze występują od września do października.

Kup bilet online i zarezerwuj wizytę na malowniczej wyspie Ko Phi Phi!

Jak dostać się na wyspy?

Najlepszym sposobem, aby dostać się na Ko Phi Phi, będzie podróż na wyspę Phuket, która ma własne lotnisko. Stamtąd trzeba będzie znaleźć transport w postaci łodzi, ale nie powinno to być trudne, ponieważ wielu lokalnych przewoźników oferuje takie usługi. Obie te wyspy dzieli około 50 kilometrów. W podróż można wybrać się luksusowym promem lub motorówką, wszystko zależy oczywiście od budżetu przeznaczonego na wakacje.kup bilety

Co warto zobaczyć na wyspach Phi Phi?

ko phi phi kadr

Wyspy Ko Phi Phi mają wiele wspaniałych punktów widokowych. Na szczególną uwagę zasługują tutaj plaże i szmaragdowe dżungle. Każdy podróżnik musi chociaż raz odwiedzić to miejsce.

 

Miasteczko Tonsai

Serce wyspy Don to małe i ciasno zgrupowane domki. Można tam znaleźć restauracje, biura podróży i targ ze straganami. Miasto ma wiejski klimat, a noclegi są tam wyjątkowe – wynająć można jedynie bambusowe chaty. Turysta nie uświadczy tutaj ogromnych i ekskluzywnych hoteli.

Maya Bay

To w tej zatoce rozgrywała się akcja filmu „The Beach”. Znajduje się na wyspie Koh Phi Phi Leh. Przez jakiś czas była ona zamknięta, ponieważ przyjeżdżało na nią tylu turystów, że chciano dać czas przyrodzie na zregenerowanie się. Plażę otaczają stumetrowe klify, wokół których rozciąga się przeźroczysta woda Morza Andamańskiego, w której zobaczyć można rekiny i imponującą rafę koralową. Obecnie plaża jest otwarta dla turystów.

Kup bilet online i zobacz miejsca prosto z najlepszych filmów!

Lana Bay

ko phi phi woda

Plaża Loh Lana Bay znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy Koh Phi Phi Don. Otacza ją zatoka przypominającej swoim kształtem kwadrat. Biały piasek i płytka, przeźroczysta woda sprawiają, że przybywa tam wielu miłośników snorkelingu, czyli nurkowania z rurką. Nie jest to jednak dobre miejsce dla ludzi, którzy lubią się opalać, bo popularność tego miejsca sprawia, że plaża jest często zaśmiecona. W czasie wizyty można wybrać się na wycieczkę na sąsiednią plażę Loh Bagao.

 

 

Monkey Beach

Na małpią plażę można dostać się z Loh Dalum za pomocą kajaka. Trzeba jednak uważać, bo żyjące tam małpy w poszukiwaniu jedzenia potrafią zaatakować turystów. Jest najlepsze miejsce do obcowania z dziką przyrodą w czasie wakacji, dlatego warto je odwiedzić.kup bilety

Bamboo Island

ko phi phi wyspy

Jest to najbardziej wysunięta na północny wschód wyspa całego archipelagu Phi Phi. Położona jest około 5 kilometrów od wyspy Phi Phi Don. Cechuje się gorącym i tropikalnym klimatem. Świetnie nadaje się, by uciec od tłumów. Warto się tam wybrać w okresie poobiednim, kiedy na wyspie nie jest zbyt tłoczno.

 

Jeżeli marzysz o rajskich wakacjach w otoczeniu kryształowej wody i białych plaż, to Ko Phi Phi z pewnością ci to zapewni. Jest to miejsce o cudownym egzotycznym klimacie, który na długo pozostaje w pamięci.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *