Kidzania – Dubaj i miasto dzieci w centrum Dubai Mall. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Tematyczny park rozrywki położony w samym sercu największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall to KidZania. Dubaj zaprasza dzieci w każdym wieku, które mogą bawić się w specjalnie stworzonym dla siebie mieście i próbować swoich sił w zawodach dorosłych.

kidzania dubai
Ocena

Dubaj to nie tylko futurystyczna architektura, piękne plaże i restauracje. Na terenie miasta znajdują się także liczne parki rozrywki, w tym miejsca przeznaczone dla dzieci. Jednym z nich jest KidZania. Dubaj w tym miejscu to prawdziwe miasto dzieci położone w samym sercu największego na świecie centrum handlowego Dubai Mall. Jakie rozrywki czekają tam na najmłodszych i dlaczego zabawa w KidZania Dubai ma także aspekt edukacyjny? Przedstawiamy najważniejsze informacje. 

KidZania Dubai – zabawa w mieście dzieci. Jakie atrakcje?

 

KidZania to tematyczny park rozrywki, który został zbudowany na wzór prawdziwego miasta. Znajdują się tu m.in. ulice, sklepy, domy, hotele, fabryka, szpital, posterunek policji oraz teatr, które łącznie stanowią ponad 60 instytucji. Wszystko po to, aby odwiedzające park dzieci poczuły się jak w prawdziwym świecie…dorosłych. Przygoda rozpoczyna się zaraz po otwarciu drzwi parku, kiedy dziecko przybywa na zaaranżowane lotnisko z biletem oraz 50 kidzos (waluta KidZanii). Dubaj w tym niezwykłym miejscu daje do dyspozycji kolejne zabawy przypominające dorosłe życie. Następnym krokiem jest bowiem wizyta w banku, realizacja czeku oraz…poszukiwanie pracy!

 

Czego można się nauczyć w KidZania Dubai?

Odwiedzające KidZanię dzieci mogą spróbować swoich sił w ponad 80 zawodach wśród których są np.

  • policjant;
  • lekarz;
  • kosmetyczka;
  • strażak;
  • właściciel sklepiku. 

Po przepracowaniu kilku minut zaczynają zarabiać kidzańskie pieniądze. Po skończonej pracy dzieci mogą odpocząć i przeznaczyć czas wolny na wydanie zarobionych pieniędzy w centrum rozrywki, spa lub na zakupach. Dzięki temu dzieci uczą się wartości pieniędzy, nabywają kompetencje społeczne oraz umiejętność gospodarowania swoim czasem. 

Kidzania – Dubaj bawi i uczy

Czego może nauczyć najmłodszych KidZania? Dubaj to nie tylko luksusy i beztroska, ponieważ przeniesienie dzieci do kidzańśkiego uniwersum jest dla nich świetną zabawą oraz okazją do zrozumienia mechanizmów, które kierują światem dorosłych. Możliwość wykonywania różnych zawodów daje podstawową wiedzę na temat różnych gałęzi nauki oraz przemysłu. To także dobra okazja, aby odkryć w sobie pasje do medycyny, kosmetyki, szkolnictwa czy pracy w mediach. Dzieci otrzymują profesjonalne stroje służbowe i dostęp do gabinetów i sprzętów związanych z wykonywaniem danych zawodów. Dzięki temu mogą spróbować swoich sił w różnych rolach, sprawdzić, jaki typ pracy daje im największą frajdę oraz nauczyć się gospodarować pieniędzmi.

Czy chcesz odwiedzić wraz z dzieckiem KidZanię? Dubaj również bawi i uczy, a to miejsce jest świetnym dowodem na potwierdzenie tej tezy.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *