Jakie akcesoria przydadzą się w podróży?

Krótki wyjazd, czy dalsza podróż – wszystko to wymaga zabrania ze sobą ograniczonej ilości najbardziej praktycznych rzeczy. Podczas wyjazdów spędzamy wiele godzin w środkach transportu, a jedyne o czym marzymy to komfort i wygoda. Jakie akcesoria i gadżety okażą się niezbędne w niemal każdej podróży? Co warto mieć zawsze pod ręką w razie pilnego wyjazdu? Podpowiadamy.

Ocena

Walizka na kółkach

Walizka to rzecz oczywista, jednak warto mieć w domu jedną jak najbardziej uniwersalną. Taką z pewnością będzie tzw. „kabinówka” z czterema kołami. To walizka, która mieści się w samolocie jako bagaż podręczny. Jej wymiary oscylują w granicy 55 cm x 40 cm x 20 cm. Zapakować się do niej można nawet na tygodniowy wyjazd. Jest praktyczna, pojemna, można ją wygodnie ciągnąć lub pchać. Podróżujący może wybrać swój ulubiony kolor lub wzór, ponieważ ilość dostępnych opcji w sklepach jest ogromny.

Saszetka

Niesamowicie przydatnym gadżetem w trakcie podróży okazują się saszetki zapinane na pas, czyli tzw. „nerki”. Dzięki takiej saszetce nie trzeba nosić torebek, ani trzymać niczego w kieszeniach spodni. Wszystkie najbardziej osobiste przedmioty pakujemy do saszetki zapinanej na zamek i możemy być pewni, że nic nie zostanie nam skradzione, a na dodatek wszystko będziemy mieć praktycznie pod ręką. Dostępne na rynku saszetki można dobrać pod względem wizualnym, ale i praktycznym. Warto zdecydować się na te z kilkoma kieszeniami.

Kłódka do bagażu

W podróży równie ważne co wygoda, jest bezpieczeństwo. Aby zabezpieczyć cenne rzeczy w walizce, warto zaopatrzyć się w kłódkę. To z pewnością skuteczne rozwiązanie dla ochrony rzeczy osobistych, których nie chcemy ani stracić, ani by nie trafiły w niepowołane ręce. Oczywiście z kłódek do walizek można z powodzeniem korzystać także w przypadku plecaków, toreb czy aktówek, gdyż zazwyczaj posiadają uniwersalne wymiary i budowę. Do wyboru są zazwyczaj kłódki na kluczyk lub szyfrowane.

Poduszka podróżna

Dla podróżujących wiele godzin w samolocie, pociągu czy samochodzie poduszka podróżna będzie niezastąpionym gadżetem. Umożliwia ona spanie w środku transportu w wygodnej i bezpiecznej dla ciała pozycji. Takie poduszki są miękkie, pokryte miłym materiałem, a na dodatek po złożeniu zajmują mało miejsca. Z poduszką turystyczną można smacznie drzemać, utrzymując kark i głowę w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu ta nie opada i nie reaguje na zakręty, nierówności czy zmiany terenu.

Etui na karty i dokumenty

W czasie pobytu poza domem, to czego najbardziej trzeba pilnować, to oczywiście dokumenty i pieniądze. Będąc w ciągłym ruchu wystarczy chwila nieuwagi, a można wszystko stracić. Odzyskanie tych rzeczy graniczy z cudem, dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo i odpowiednią organizację. Trzymając karty, dowód osobisty, paszport, gotówkę w przeznaczonym do tego, solidnie wykonanym etui możemy być pewni, że będą one bezpieczne i w jednym miejscu. Dodatkowo etui na dokumenty chroni je przed zniszczeniem, zawilgoceniem, zabrudzeniami. 

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *