Jak wybrać dobry wózek do samolotu?

Nieodłącznym kompanem podróży każdego małego dziecka jest wózek. Towarzyszy mu zarówno w czasie spacerów po mieście, wycieczek do parku jak i najbardziej egzotycznych wakacji. Jak w związku z tym wybrać dobry wózek do samolotu, aby nawet najdalsza wyprawa była wygodna tak dla dziecka jak i rodziców?

Ocena

Wózek w samolocie

Warunki zabrania wózka do samolotu

Obecnie podróż samolotem z wózkiem dziecięcym jest jak najbardziej możliwa. Warunki przewozu tego rodzaju sprzętu różnią się w zależności od linii lotniczej. Wybór dobrego wózka do samolotu najrozsądniej zacząć od zapoznania się z regulaminem konkretnego przewoźnika.

Warto wiedzieć, że wózek dziecięcy jest traktowany jak pełnoprawny bagaż i linie lotnicze chronią go tak samo jak każdą walizkę. Wózek do samolotu należy po prostu zgłosić obsłudze lotniska podczas odprawy.

Przewoźnicy dbają o komfort podróży dzieci i zazwyczaj umożliwiają ich przebywanie w wózkach aż do odprawy bagażowej, a nawet do momentu wejścia do samolotu. Dopiero wówczas wózek jest chowany.

 

Przygotowanie wózka do samolotu

Przed zakupem wózka dobrze wiedzieć, że istnieją dwa sposoby jego przewozu w samolocie. Częściej spotykane jest umieszczanie wózka w luku bagażowym. Druga opcja – nie zawsze jednak możliwa – to schowanie go (jeżeli pozwala na to rozmiar) w miejscu na bagaż podręczny.

Warto jeszcze przed zakupem zastanowić się jak zabezpieczyć wózek na czas podróży. Do wyboru są dwie możliwości. Pierwsza to zakup wraz z wózkiem specjalnej torby podróżnej lub pokrowca przeznaczonego do transportu. Druga natomiast to zabezpieczenie sprzętu zwykłą folią bąbelkową.

 

Wybór wózka

Rodzaje wózków do samolotu

Zanim jednak zabezpieczony wózek spacerowy składany trafi do luku bagażowego trzeba zdecydować się na konkretny model. Należy wziąć pod uwagę czynniki związane nie tylko z samą podróżą samolotem, ale i z miejscem docelowym oraz sposobem spędzania tam czasu.

Jak wszystkie przedmioty podróżne – tak i wózek do samolotu – powinien być przede wszystkim kompaktowy. W wyprawach, szczególnie tych dalekich, liczy się każdy centymetr powierzchni bagażu.

W przypadku najmniejszych dzieci zabrać ze sobą trzeba wózek głęboki, który składa się z gondoli i stelaża. Nie jest to oczywiście opcja najmniejsza, ale i wśród tego rodzaju sprzętu można wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się w podróży samolotem.

W przypadku starszych dzieci, które potrafią już siedzieć – można bez problemu zabrać ze sobą spacerówkę. Tutaj wybór wózków idealnych na dalekie wakacje jest znacznie większy.

 

Cechy dobrego wózka do samolotu

W sytuacji, w której liczy się waga i ilość zajętego miejsca, najlepszym wyborem będzie wózek składany do najmniejszych rozmiarów. Nie bez znaczenia będzie również sam sposób składania – im łatwiejszy tym pozwoli zaoszczędzić więcej czasu w podróży. Lepiej sprawdzi się tutaj zdecydowanie też wózek jednoczęściowy. Kolejnym atutem będzie jego lekka konstrukcja.

Wymienione cechy są bardzo ważne z punktu widzenia rodziców. Nie można jednak zapominać, że wózki do samolotu służą przede wszystkim dzieciom. Warto więc zwrócić uwagę na takie elementy sprzętu jak: rodzaj oparcia i sposób jego rozkładania, podnóżek i dodatkowe akcesoria takie jak na przykład moskitiera czy parasol.

Na końcu warto przemyśleć jeszcze pobyt w miejscu docelowym. Dobrze rozważyć, ile czasu dziecko będzie spędzało w wózku i po jakich terenach będzie nim podróżować.

Wzięcie pod uwagę wszystkich powyższych czynników pozwoli wybrać wózek do samolotu, z którego zadowoleni będą wszyscy członkowie rodziny.

 

 

 

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *