Jak prawidłowo dbać o cerę w podróży? Sprawdzone sposoby na trądzik na policzkach

Wielogodzinna podróż, klimatyzacja w samolocie, niewyspanie i zła dieta to główne przyczyny niedoskonałości pojawiających się na wakacjach i krótko po powrocie. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak zadbać o skórę podczas podróży!

Jak prawidłowo dbać o cerę w podróży

Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Pielęgnacja skóry z problemami jest dużo bardziej wymagająca nawet w domu. Zmiany zapalne na twarzy, trądzik na policzkach to tylko część najpopularniejszych trudności, z którymi mierzą się osoby w różnym wieku. 

Odpowiedzialna i skuteczna pielęgnacja cery problemowej w warunkach domowych wymaga przede wszystkim odpowiednich kosmetyków i rytuałów. Wieloetapowe oczyszczanie, serum, nawilżanie, a może masaż i jednorazowe ręczniki? Wszystkie te elementy są niezbędne dla wielu osób. Co jednak zrobić w podróży służbowej lub na wakacjach?  

Ograniczenie może wynikać z utrudnionego dostępu do łazienki, silnie oczyszczanej wody lub konieczności spakowania się jedynie w bagaż podręczny. Jak w takiej sytuacji dbać o skórę trądzikową? 

Doskonałym sposobem jest używanie miniaturek swoich ulubionych kosmetyków. Nie ma konieczności kupowania ich oddzielnie, świetnie sprawdzą się także niewielkie pojemniczki, do których można odlać odpowiednią porcję. 

Warto mieć także opracowaną pielęgnację w wersji minimum. Przy regularnym i rozbudowanym oczyszczaniu czy nawilżaniu, cera prawdopodobnie nie stanie się zaniedbana, jeśli przez kilka dni wyeliminuje się kilka etapów. 

Przy cerze problematycznej nie zaleca się jednak eksperymentowania w podróży. Korzystanie z niesprawdzonych próbek, czy miniaturek może wywołać dużo większe problemy niż chwilowe okrojenie pielęgnacji. 

O czym warto pamiętać, szykując się pod namiot?

Pakując kosmetyczkę na wyjazd pod namiot, należy pamiętać o utrudnionym dostępie do bieżącej wody. W tym przypadku doskonale sprawdzą się wszystkie kosmetyki, które można łatwo nałożyć i zmyć, np. wykorzystując odrobinę wody z miseczki lub butelki. 

Wszelkie kremy, płyny czy pianki można wygodnie posegregować, tak aby poranna czy wieczorna toaleta była łatwa do przeprowadzenia. W tym przypadku także warto zadbać o pielęgnacje w opcji minimum, zwłaszcza jeśli z bagażami trzeba będzie wędrować. 

Minimalizując kosmetyczkę, nie można jednak zapomnieć o kluczowych filarach. Oczyszczanie, nawilżenie i ochrona. Dzięki temu nawet mając do dyspozycji jedynie 3 lub 4 kosmetyki można wystarczająco zadbać o skórę. 

Jeśli danej osobie odpowiadają, można posiłkować się także chusteczkami do demakijażu lub oczyszczania twarzy. 

Jak zadbać o cerę w samolocie?

Zaskórniki, trądzik grudkowy czy łuszczące się przesuszenia, to problemy, które często zaostrzają się podczas wakacji. Podczas kilkugodzinnego lotu skóra narażona jest na wyjątkowo suche, klimatyzowane powietrze. Zmiany ciśnienia, temperatury, a także zmęczenie i niewyspanie się mogą prowadzić do uszkodzeń skóry. 

Najczęstszym efektem takiej podróży jest szara i matowa cera. Doskonałym sposobem jest nałożenie obfitej pielęgnacji po wejściu na pokład samolotu. 

Współpasażerowie to obcy ludzie, którzy nigdy więcej się nie spotkają, nie ma więc powodu do skrępowania. Bogaty krem, maska w płachcie lub inne, ulubione kosmetyki pozwolą zminimalizować negatywne skutki podróżowania i rozpocząć wakacje z piękną skórą. 

Co powinno znaleźć się w kosmetyczce w bagażu podręcznym?

Bagaż podręczny we wszystkich liniach lotniczych ma pewne ograniczenia. Jest to nie tylko wielkość oraz waga torby lub walizki, ale także restrykcje obejmujące zawartość. 

Najpopularniejszą zasadą jest możliwość spakowania jedynie 1000 mililitrów płynów. Dodatkowo każdy z nich musi znajdować się w buteleczce o pojemności nie większej niż 100 mililitrów. W efekcie większość ulubionych kosmetyków może się nie sprawdzić. 

Dobrym rozwiązaniem jest przelewanie do mniejszych, stosowanie próbek i miniatur, ale także rezygnacja z wersji płynnych na kostki. 

Wybierając szampon, odżywkę i mydło w kostce, można zaoszczędzić kilkaset mililitrów na kosmetyki innego typu. 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *